Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

 

Chcialbym zamienic wysluzonego samsunga UE55D7000 na cos ciekawszego.

 

Czy LG OLED65B6J bedzie rozsadnym wyborem?

Jak nie to moze jest cos ciekawszego na rynku?

 

Jak wyglada kwestia z powidokami, sprawa zostala poprawiona? :)

 

Dzieki z gory za porady.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz przeznaczyć taki budżet na Smart Tv to poczekałbym na linię QLED od Samsung. Zaprezentowana została w styczniu na CES. Tanio nie będzie, ale  ta linia jest konkurencją dla OLED od LG.

 

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/telewizory-samsung-na-ces-2017.aspx

 

 

Poczekałbym trochę, nawet z ciekawości.


Osobiści e uważam samsung ma fantastyczny system Tizen. Szybki i minimalistyczny system Smart TV. Ja akurat mam model z 2016 roku UE40K6300. Nic lepszego nie potrzebowałem i nie mogłem otrzymać w tym budżecie. 

 

W tym roku linia QLED prawdopodobnie będzie mocniejsza,bardzie rozbudowana i tp.


Poczytaj post użytkownika delfinn. Też radzi poczekać na QLED od samsung

 

 http://forum.benchmark.pl/topic/235800-telewizor-do-ps4-pro-4k-hdr/?p=2315567

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie funkcjonalnosc systemu w telewizorze to rzecz dla mnie trzecio albo i czwartorzedna :) (telewizor dla mnie ma funkcje wlacz/wylacz), uzywam go jedynie jako ekranu pod inne urzadzenia.

 

Dziekuje za rady, poczytam, jezeli ktos ma cos jeszcze do wniesienia w temacie to zapraszam :)

 

 

EDIT: Z tego co widze QLED od samsunga to zwykly LED tyle ze backlit, ja raczej celuje w OLED..

Link to post
Share on other sites

QLED od samsunga to to samo co zawsze tylko pod nową nazwą (czyli technologia LCD na matrycach VA ze wszystkimi ich problemami).

 

Jeśli rozważasz modele zeszłoroczne (B6) to znacznie ciekawszy będzie już C6. Lepsza elektronika, ostatni OLED ze wsparciem dla 3d (tegoroczne już nie będą wspierały 3d) no i niższy input lag w porównaniu z B6. Ja sam pod koniec roku kupiłem C6 tylko, że w rozmiarze 55". Baardzo długo wybierałem zanim zdecydowałem się na ten model i powiem tyle, że nie żałuję ani trochę. Gdybym miał wybierać teraz jeszcze raz to poczekałbym do premiery OLEDa od Sony - A1. Sony zawsze gniotły konkurencję elektroniką przetwarzającą obraz (płynność, odwzorowanie ruchu) i jeśli nie przesadzą z ceną, to może być nowy top. Jedyny minus (jak dla mnie) przy Sony to smart TV bazujący na androidzie.

 

LG OLED C6 używam póki co do grania na konsoli (docelowo dojdzie jeszcze odtwarzacz UHD Blu Ray) i nie uświadczyłem powidoków. TV po wyłączeniu sam robi sobie kompensację ekranu (podczas tego procesu ekran jest czarny).

Edytowane przez djgromo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki, widze ze seria B ma problem z HDR'em - uniknalem wtopy :)

 

Seria C wyglada spoko, aczkolwiek srednio mi sie widzi doplacac za 3D.

 

Czy wiadomo +/- kiedy bedzie premiera tego A1?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ceny B6 i C6 są niemal takie same

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b6j.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65c6v.bhtml

16500 vs 24000 PLN, chyba ze zle patrze? :)

 

 

 

Sony musi poprawić system oraz przeglądarkę.

 

Tak jak pisalem, dla mnie to tylko ekran :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...