Skocz do zawartości

Błąd sterownika karty graficznej


Recommended Posts

Witam. Mam taki jakiś dziwny problem. Wszystko działało dobrze gdy miałem system na HDD gdy przeniosłem system na SSD to przy włączeniu gry po chwili wyświetla monit Saving power mode, wyrzuca do pulpitu i pisze sterownik karty graficznej przestał działać ale odzyskał sprawność.

Miał ktoś taki problem a jak tak to możę podzielił by sie informacjami co z tym fantem zrobić.

Za wszystkie porady z góry dzięki.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie czym klonowany był system.

Niech napisze jaki ma sprzęt ( szczególnie model marka zasilacza).

Również byłoby dobrze napisać jakie ma temperatury na karcie graficznej i procesorze.

System klonowany.

Cheftec 1000W

Temperatury stabilne nawet nie mogą skoczyć bo odrazu wywala.

Sterowniki do karty zaktualizowane.

Link to post
Share on other sites

Typowe postępowanie w takim przypadku to Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym, po czym instalacja najnowszego sterownika "na czysto" już w normalnym trybie.
Można też zaktualizować DirectX po instalacji sterownika.

Link to post
Share on other sites

Typowe postępowanie w takim przypadku to Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym, po czym instalacja najnowszego sterownika "na czysto" już w normalnym trybie.

Można też zaktualizować DirectX po instalacji sterownika.

Zrobiłem tak jak napisałeś, narazie działa, będę testował jak coś to jutro napiszę.

pozdro

 

I nie stety dzisiaj znów to samo. Przeinstalowałem sterowniki i chodzi ale jak ma tak się robić co dzień to niech to ........

Może ktoś ma jakiś inny pomysł.

pozdro

 

 

 
Edytowane przez bodyx
Link to post
Share on other sites

Miałeś może zainstalowany jakiś soft do monitorowania FPS/temperatury/podkręcania karty?
Jak tak, to najlepiej odinstalować go, uruchomić ponownie PC i zainstalować od nowa

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zasilacz 'pierońsko" mocny żeby to się nie skończyło jak jednemu koledze z forum gdy miał SLI na GTX 970 i karta puszczona z dymem bo zasilacz był mocarny i "nie wyczuł " że karta się pali powoli i nie włączyły się zabezpieczenia przeciw przepięciowe mimo markowego zasilacza .

Ale wracając do tematu:

Wypnij kartę pamięci RAM i wydmuchaj sprężonym powietrzem sloty i złóż z powrotem zwracając uwagę na wpięcie kabli zasilających płytę główną i kartę graficzną i zobacz czy będzie działało jakby co sprawdź jeszcze na innych kablach.

W razie nie powodzenia zostaje jeszcze Linux:

Ściągnij i wypal/ rozpakuj ma pendrive jakieś discro Live CD Linux-a( by uruchomić trzeba w BIOS ustawić kolejność ładowania w zależności czy wypalałeś na DVD czy rozpakowywałeś Linux-a na pamięci przenośnej USB).

Gdyby pod Linuxem było to samo znaczy że kłopoty są z zasilaczem/kartą graficzną lub płytą główną.

Jakby co sprawdź czy nie ma nowszego BIOS-u do płyty, a nóż pomoże.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zasilacz 'pierońsko" mocny żeby to się nie skończyło jak jednemu koledze z forum gdy miał SLI na GTX 970 i karta puszczona z dymem bo zasilacz był mocarny i "nie wyczuł " że karta się pali powoli i nie włączyły się zabezpieczenia przeciw przepięciowe mimo markowego zasilacza .

Ale wracając do tematu:

Wypnij kartę pamięci RAM i wydmuchaj sprężonym powietrzem sloty i złóż z powrotem zwracając uwagę na wpięcie kabli zasilających płytę główną i kartę graficzną i zobacz czy będzie działało jakby co sprawdź jeszcze na innych kablach.

W razie nie powodzenia zostaje jeszcze Linux:

Ściągnij i wypal/ rozpakuj ma pendrive jakieś discro Live CD Linux-a( by uruchomić trzeba w BIOS ustawić kolejność ładowania w zależności czy wypalałeś na DVD czy rozpakowywałeś Linux-a na pamięci przenośnej USB).

Gdyby pod Linuxem było to samo znaczy że kłopoty są z zasilaczem/kartą graficzną lub płytą główną.

Jakby co sprawdź czy nie ma nowszego BIOS-u do płyty, a nóż pomoże.

Biosa zaktualizowałem, pamięć przetestowałem i nawet wymieniłem na inną, zostaje tylko zasilacz ale czekam na przejściówkę 6 pin na 8 żeby drugi zasilacz podłączyć.

Link to post
Share on other sites

Przecież to typowy problem z sterownikami. System migrowany na SSD. Odłącz dysk SSD i zostaw hdd na którym jest system który migrowałeś. Jeśli problem na hdd nie wystąpi, to niestety czeka Cię reinstalacja systemu na SSD.

Link to post
Share on other sites

Przecież to typowy problem z sterownikami. System migrowany na SSD. Odłącz dysk SSD i zostaw hdd na którym jest system który migrowałeś. Jeśli problem na hdd nie wystąpi, to niestety czeka Cię reinstalacja systemu na SSD.

Było by fajnie ale tam ten dysk padł. Czy jest jakaś inna możliwość reinstalacji windowsa na przykład tak jak to było w Xp. Ijescze czy cheftek 550 pociągnie kartę gtx 780ti i procesor i5 2500k nie mówiąc o reszcie i jest pozatym dziwny inny problem przy starcie kompa wiesza na biosie dopiero reset i idzie dalej. Dziwne.

Edytowane przez bodyx
Link to post
Share on other sites

Być może profil OC się nie chce wgrać i zawiesza komputer na starcie. Zasilacz powinien pociągnąć tą konfigurację jeszcze długo. Ewentualnie spróbuj zainstalować system na innym dysku dla sprawdzenia.

Jak zasilacz podmienie i sprawdzę i będzie to samo to spóbuje z window.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...