Skocz do zawartości

OC Karty graficznej.


Recommended Posts

Witam.. Posiadam kartę graficzną Asus GeForce GTX 650 Ti 2GB w wersji OC (podczas gry nie przekracza karta 45st)

Do tego reszta podzespołów;

-Procesor intel core QUAD Q6600 podkręcony z 2.4 na 2.9Ghz, temperatury w CS:GO nie przekraczają 65st.

-Płyta główna -Asus N13219 DDR2

-Pamięć - Samsung 6GB ram'u DDR2

-Zasilacz -Jakiś Chieftec 500W

-Oraz chłodzenie nie wiem jakie dokładnie, ale nie jest to box'owe chłodzenie. Chłodzenie coś w stylu SPARTAN...

Chciałbym podkręcić kartę graficzną. Mam program Msi Afterburner. Dałem tam Core Clock oraz Memory Clock na 250, ponieważ po 300 komputer się ścinał i musiałem go zresetować,a efektów po 250 nie było widać i lekko zacinał się komputer. 

 

Moje pytanie brzmi mianowicie czy da się podkręcić kartę graficzną, aby osiągnąć dobre efekty i jak to zrobić? Może w MSI Afterburner źle ustawiam te zegary? Są 3 opcje. Core Clock, Memory Clock oraz zmiana napięcia. Dziękuję za udzieloną pomoc :) 

Link to post
Share on other sites

Niestety nikt nie poda Tobie gotowych ustawień  musisz sam kombinować bo każdy sprzęt podkręca się inaczej ( np na niższym napięciu "wyciśniesz" więcej MHz nisz na innej karcie tego samego modelu bez zmiany napięć).

Ogólnie pisząc O.C. robi się skokowo najpierw sprawdź na nieco podbitym napięciu ile wyciśniesz na GPU, gdy znajdziesz maksymalne taktowania GPU, jak będzie stabilnie znowu podbij napięcia i zegary, gdy znajdziesz max. taktowanie dla GPU (domyślne napięcie to 1,075V, były bardziej wyczynowe modele GTX 650 Ti w których można było  ustawić  nawet 1,137 V dla GPU, ja bym zaczynał od 1,080V), możesz kręcić pamięć VRAM postępując podobnie krokami podbijając taktowanie np co 25-50 MHz.

Pamiętaj o podniesieniu limitu mocy PBC.
Po każdej zmianie taktowań GPU  czy GDDR 5 sprawdź działanie ustawień w jakiejś wymagającej grze, ( akurat CS nie bardzo się nadaje bo bardziej uzależniona jest płynność w tej grze od procesora, a posiadany przez Ciebie nawet wykręcony Core 2 Quad Q 6600 ma lata świetności za sobą).

Od biedy możesz testować ustawienia na Furmark-u.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...