Skocz do zawartości

Komputer nie chce się uruchomić


Recommended Posts

1 intel i5-7600k

Karta graficzna palit 1060

Plyta główna asus asrock gaming k4

Dysk ssd goodram iridium pro

Dysk hdd samsung 1 tb

Zasilacz ocz technology ocz600sxs2

 

 

2.System operacyjny: aktualnie brak

3. Wymienione wnetrze oprocz zasilacza

4.aktualnie zaden.

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: aktualnie zadne.

6.Informacje dodatkowe: komputer nie chce zaskoczyć podczas uruchomienia. Przez to nie moge nic zrobić.

Link to post
Share on other sites

 

 

komputer nie chce zaskoczyć podczas uruchomienia. Przez to nie moge nic zrobić

to znaczy co? w ogóle się nie włącza? włącza się, ale nie ma obrazu?, włącza się i wyłącza ? trochę precyzji jednak trzeba

 

Prawdopodobnie wymagany upgrade BIOs

Link to post
Share on other sites

to znaczy co? w ogóle się nie włącza? włącza się, ale nie ma obrazu?, włącza się i wyłącza ? trochę precyzji jednak trzeba

 

Prawdopodobnie wymagany upgrade BIOs

Rozumiem o co chodzi wczoraj troche zmeczony byłem. Komputer sie uruchamia pochodzi chwile i się wyłącza. I tak w kółko. Nie chce pokazać obrazu czy to przez karte graficzna czy też przez wejscie w płycie głównej.

 

I tak mam płyte ASrock gaming k4. A zasilacz jaki mam działał bez zarzutu na zestawie

AMD PHENON II x4 955 BE

gtx 750 oc

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij kartę graficzną i sprawdź czy komputer się włącza na zintegrowanej grafice.

 

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty graficznej (GTX 1060)

podłączyłem w wcześnieszych kartach też miałem dodatkowe zasilanie w karcie. Uruchamiałem bez i z karta i to samo.

Edytowane przez L3chu
Link to post
Share on other sites

W takim razie pozostaje kwestia aktualizacji biosu płyty głównej.

 

Płyta nie puści nic dalej jeżeli nie rozpoznaje procesora ;(.

Wiem o tym właśnie bede zawoził do update ją. Chy ze ktoś jest z okolic gdańska kto mógłby to zrobić. Edytowane przez L3chu
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem (MSI H110 PRO-VD + G4560) komp rusza, wszystko się kręci, ale nie można wejść do BIOSu (czarny ekran).

Jest jakiś sposób na update BIOSu z bootowalnego pendriva?

A aktualizował BIOS przed wymianą, procesor jest z nowej serii, to jak płyta ma działać jak "nie wie" co ma wsadzone w gnieździe CPU?

Tak więc potrzeba wsadzić jakiś procesor co jest obsługiwany przez BIOS Twojej płyty głównej ( lista jest na stronie producenta) .

Wtedy gdy na starym procesorze płyta się uruchomi będziesz mógł aktualizować BIOS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...