Skocz do zawartości

Radeon RX470 vs GTX1060 3gb


Recommended Posts

Witam,

 

Planuje zmienić moją dotychczasową kartę graficzną jaką jest ASUS Radeon r7 260x. Zastanawiam się nad Radeonem rx470 i taki wybór preferuję, lecz zauważyłem że w podobnej cenie jest GeForce 1060 w wersji z 3GB VRAM. Zależy mi na jak najwyższej wydajności w grach, żeby pograć na wysokich ustawieniach w aktualne gry. 

Procesor mam Intel Core i5 3340, myślę że jeszcze pociągnie kilka tytułów. Zasilacz Modecom 400w. 

 

Cena max 900-950zł. Odnosząc się jeszcze do wyboru karty graficznej, to która wersje którego producenta warto wziąć? Nie zależy mi na ciszy :)

 

Znalazłem http://www.x-kom.pl/p/322107-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5.html

Dość przystępna cena. Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz - czarna lista, do wymiany w pierwszej kolejności na coś pewniejszego. Wiem, wiem, pewnie siedzi już w komputerze tyle lat i nic się nie stało. Tylko że jak się już stanie, to razem z procesorem, ramem i całą resztą.

 

Co do kart to są porównywalne. Masz 4r procesor intela, więc nie musisz się ograniczać np do NV.

Bardziej skłaniałbym się do radeona, w tej kwocie masz do wyboru rx 470 4/8GB lub rx 480 4GB.

Jeśli kartę zmieniasz co rok góra dwa, to bierz wersję 4GB. Jeśli na kilka lat, to wybierz 8GB.

Link to post
Share on other sites

Modecom Feel to czarna lista przypominam:

 

 

CZARNA LISTA!!! Achieve, Akyga, Altis, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec (stare rev.), Impet, Incore, Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color (stare rev.), Power comp, Powerfox, Power Man, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2011r włącznie), XION ( stare rev.), X-Power, 2N

 

 

 

Core i5 3340

W tej rozdzielczości monitora karta pokroju rx 470 / gtx 1060 nie rozwinie swoich skrzydeł. Jednak tańsze od wymiany procesora na K, zmiany chłodzenia i płyty bedzie zakup najzwyklejszego monitora FHD. Procesor jest mocny i nie będzie dusić tych kart przy 1080.

Link to post
Share on other sites

LG L192WS 

No to niestety - monitor też do wymiany. Na pełnoprawny LCD ze złączem cyfrowym. Nowe karty nie obsługują sygnału analogowego.

Rozwiązanie przejściowe to kupno konwertera aktywnego do czasu kupna nowego monitora.

Lub kupno karty poprzedniej generacji.

Link to post
Share on other sites

Modecom feel 3 nie jest na czarnej liście z tego co wiem, także jeszcze ten mógłby zostać ale przydałby się dokladny model żeby sprawdzic ile on ma na linii 12v, czy pociągnie to wszystko.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

no i co z tego? mi sie zjarał BeQuiet za 4 stówy po 5 latach użytkowania , a u matki siedzi jakiś tani I-Box 400w już 10 lat i nic mu nie jest - każdy zasilacz, nawet najlepszy i najdroższy może  mieć wadę ukrytą, albo element, który akurat w nim się szybciej zuzyje, na to mają wpływ też inne czynniki

Link to post
Share on other sites

A ten BeQuiet pociągnął też za soba inne podzespoły?
Ten Feel III nie jest może jakimś strasznym wytworem z czarnej listy, ale itak radzą się go wystrzegać. :)
Zwłaszcza że niby "max moc linii 12V - 240W"...

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

BeQuiet

 

Widzisz, każdy sprzęt może sie popsuć, nawet ten najlepszy.

Jednak jest grupa sprzętu która jest słaba i psuje się znacznie częściej niż inne. Modecom ma dużo większe szanse na awarię niż taki bequiet.

Link to post
Share on other sites

I napewno nie pasuje do karty pokroju RX 470 i GTX 1060, tak samo jak analogowo-cyfrowy monitor.

Max co bym tam wsadził, żeby działało bez konwertera i z małą prawdopodobnością awarii zasilacza to jakieś mało prądożerne coś pokroju GTX 750/750 Ti.

 

Na a do GTX 1050 to już konieczny konwerter jako przejściowe rozwiązanie do wymiany monitora lub od razu wymiana monitora razem z kartą.

 

Do RX 470 i GTX 1060 wymiana monitor + zasilacz.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Panowie, dzięki za porady.

 

W pierwszej kolejności wymienię monitor, 19" to i tak już dla mnie zbyt mało :)

 

Następnie zajmę się zasilaczem ze względu iż to najtańszy komponent. Na sam koniec zostawię sobie kartę graficzną, i chyba będzie to rx470 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...