Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

to mój pierwszy post na forum, z góry dziękuję za pomoc. 

 

1) Kwota do 8000 zł

2) Laptop nowy

3) Rozmiar matrycy 15,6"

4) Zastosowanie: Gry, multimedia, internet

5) Miejsce użytkowania: głównie w domu

6) Brak wymagań specjalnych

7) Może coś z clevo (sam nie podejmę się konfiguracji i wyboru modelu, a im więcej o nich czytam tym bardziej mi się podobają)

8) Windows 10

9) Własna propozycja: Asus strix gl502vs. Interesowała mnie konkretna konfiguracja tego modelu, niestety nie mogę jej już znaleźć w żadnym z polskich sklepów (wyczerpane zapasy magazynowe): http://www.x-kom.pl/p/326183-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vs-i7-6700hq-16gb-2561tb-win10.html

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

MSI GT62VR Dom. Pro przekracza mój budżet o 400 zł. 

ASUS Strix GL502VS http://www.x-kom.pl/p/333605-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vs-i7-6700hq-16gb-2561tb-win10x.html - Dysk - 1000 GB SATA 5400 obr. Interesowała mnie wersja z 7200 obr. Cena obydwu modeli jest taka sama a z tego co widzę różnią się dyskami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się tu podepnę, ale mam tylko małe pytanko, a mianowicie: Czy laptop bez obsługi G-Sync, ale z kartą graficzną gtx 1070 i wyższym modelem, podpięty pod zewnętrzny monitor 144Hz z G-Sync (Dell S2716DG) - będzie mi to G-Sync działać w takim połączeniu ? No i oczywiście laptop z rozdzielczością Full HD(1920x1080), a monitor z rozdzielczością WQHD(2560x1440).

 

Czyli chodzi mi o to czy G-sync w monitorze będzie mi działać tzn. poprawiać płynność, mimo że laptop sam w sobie nie będzie miał tej funkcji, ale będzie wyposażony w jedną z kart gtx, które współgrają z g-sync.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecam della alienware'a... Napiszę krótko: Jest Dell Alienware  I liga

 

 

                                                                                       potem Asus, Msi  II liga

 

 

                                                                                              Clevo...  III liga.

 

Jak już pisałem w innym temacie, zakup laptopa jest trudniejszy niż pieca. Musisz wziąć pod uwag, że klawiatura i monitor, są w laptopa wbudowane. Jak Ci nie spasują, to będziesz musiał z tym żyć, do zakupu następnego laptopa. Jeśli chodzi o wydajność i kulturę pracy, to nic della alienware'a obecnie nie przebija. Zresztą jak kupisz, to się przekonasz, że innego już nie będziesz chciał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musisz wziąć pod uwag, że klawiatura i monitor, są w laptopa wbudowane. Jak Ci nie spasują, to będziesz musiał z tym żyć, do zakupu następnego laptopa.

 

Niekoniecznie, zawsze przecież można podłączyć pod usb czujnik z bezprzewodowej klawiatury, a z monitorem podobnie, bo można laptopa podłączyć pod jakiś zewnętrzny ekran, jeśli takowy się oczywiście posiada.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecam della alienware'a... Napiszę krótko: Jest Dell Alienware  I liga

 

 

                                                                                       potem Asus, Msi  II liga

 

 

                                                                                              Clevo...  III liga.

 

 

 

Przepraszam za offa.

Kolega to laptopy widział na obrazkach co najwyżej.

Alienware od 3 lat idzie w dół a konkurencja dogania o ile nie przegania.

Poprzedni model niestety miał kilka wad ( wiem co mówię bo posiadam ).

Najnowszy model ma nie najlepsze opinie proszę poczytać.

Niestety ale Alienware broni się NBD od Dell-a.

 

Koniec offa.

Co do tematu to proszę poczytaj na temat serwisu Asusa w PL i ci się tej marki odechce

 

Pozdrawiam.

 

 

Ps. Gdybym ja szukał laptopa gamingowego teraz to rozejrzał bym się za jakimś Predatorem od Acera.

Edytowane przez ostryb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdybym ja w chwili obecnej miał kupować laptopa to wybrałbym MSI: GT73VR. Spoko design (chociaż nie najlepszy), bardzo dobre rozmieszczenie portów, złącz i co ważne wykorzystanie w dużej mierze tylnego panelu do umieszczenia tam najważniejszych złączy. Bardzo dobre chłodzenie, ale kosztem kultury pracy pod obciążeniem i braku napędu optycznego (choć to nie dla wszystkich musi być minus). Dosyć duże możliwości rozbudowy, w szczególności przestrzeni dyskowej.

Ogólnie asusy też mi się podobają, ale na dzień dzisiejszy numer jeden to dla mnie MSI, a konkretnie ten model który podałem powyżej. Takie przynajmniej moje odczucia, wiadomo - nie musicie się z tym zgadzać. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. MSI: GT73VR - niestety zbyt wysoka cena - 10 000zł. Asusa wspominam całkiem nieźle (poza kablem - wymiana po roku). Mój pierwszy laptop był od Acera - wspominam go trochę gorzej, ze względu na, w moim odczuciu, plastikowe wykonanie. Było to ładnych parę lat temu więc sporo mogło się zmienić. Z tego co widzę to Predator mi się podoba tylko minusem jest cena.

 

Edytowane przez Bentonio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...