Skocz do zawartości

Przesiadka na nowy procesor


Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym zakupić nowy procesor, bo mój Pentium G3250 nie daje rady z różnymi grami, tak jak np. GTA V (doczytywanie tekstur, Online to już w ogóle katastrofa) i Wiedźmin 3 (W mieście praktycznie nie grywalny).

Do wyboru mam i3 4150 i i5 4590T, oba używane kosztują około 400zł. Normalnie od razu bym kupił to i5 gdyby nie to "T" na końcu, przez które z tego co widzę procesor ma niskie taktowania (2ghz). Niby to i5 jest trochę wydajniejsze ale nadal martwi mnie to niskie taktowanie, nie będę miał spadków klatek podczas gry przez te 2ghz?

Link to post
Share on other sites

4590T ma boosta do 3,0GHz, działa to nieźle, nawet pod długotrwałym obciążeniem (podejrzewam, że na płytach z ograniczeniem mocy mogłyby być problemy, bo procek pobiera więcej mocy niż teoretyczne maksymalne tdp, ale na zwykłej płycie nie powinno być problemu).

 

Za 400zł to wcale nie jest zła opcja, porównywałam go z 4460 w kilku grach (z gtx 970) i wyniki były porównywalne, w Wieśku (1080p, wysokie bez hairworks) spadki klatek w miejscach procesorowych były większe o parę procent (do jakichś 40 w stosunku do ok. 43 na 4460), ale i tak jest to niezła opcja jak popatrzeć na różnicę w cenie.

 

Do tego jednak dostajesz 4 rdzenie, a nie 2 + hyperthreading, jak za chwilę gry zaczną wymagać 4 fizycznych rdzeni, to zawsze lepiej mieć, niż nie mieć.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Podaj reszte specyfikacji pc i okresl max budzet.

Płyta Główna: MSI H81M-P33,

Zasilacz: od Chiefteca o mocy 750W, Dokładnego modelu nie pamiętam,

Ram: Kingston 8GB DDR3 1600mhz,

Budżet to około 400zł (do wakacji muszę też dozbierać na kartę graficzną, bo w obecnej mi się wiatrak popsuł i głośno chodzi, a nie chce mi się go naprawiać).

Edytowane przez Aikro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...