Skocz do zawartości

Co w zamian za Radeona R9 280x


Recommended Posts

MSI H87-G43

i5-4590 3.2GHz

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Spartan LT HE922

Zalman Z3 plus

 

Witam, jestem troszkę zielony w temacie podzespołów a potrzebuję wymiany karty graficznej.

Mój Radeon R9 280X padł, a gwarancja niestety się skończyła jakiś czas temu. Jaką kartę graficzną wybrać? O podobnej lub troszkę lepszej wydajności do ok. 1000zł, do codziennego użytku ale też do gier typu EUIV, Wiedźmin 3(niekoniecznie na ultra  ;))

 

Za wszelką pomoc dziękuję  ;)

Link to post
Share on other sites

Najbardziej opłacalna karta będzie tutaj rx 480 4gb. Do 1000zl zmieścisz się z jakimś dobrym sapphire nitro+.

Wydajność podobna do R9 390 więc skok wydajności będzie znaczny.

Założę się że zaraz ktoś tutaj napisze że lepiej dołożyć 200zl i kupić wersje 8gb. Za przykład pewnie poda re7 gdzie na ultra potrzeba 5-6gb vramu. Jeśli Cię stać, to warto dołożyć w perspektywie używania karty kilka lat. Część słabo przygotowanych gier zapewne będzie działać bez większych spadków. Wracając do tematu re7 zmiana ustawień z ultra na wysokie praktycznie nie zmniejsza jakości obrazu a niektórym kartą (mającym 4gb lub mniej pamięci) dodaje po 80fps.

Link to post
Share on other sites

 

 

To chłodzenie było za słabe na rx 470 a co dopiero na rx 480. Chociaż jeśli komuś nie przeszkadza że karta jest głośniejsza od innych modeli to cena nawet warta uwagi.

 

 

 

 

Przecież to referenty, których raczej należy unikać. Nie jest to niestety Nvidia i seria pascal, gdzie referencyjne chłodzenie akurat się sprawdza.

 

Jeśli już brać rx 480 8GB to od MSI. Brak problemów z boostem, cisza i niskie temperatury. Ewentualnie XFX wydał dobre modele (może poza wersja RS która jest najsłabsza).

Link to post
Share on other sites

Mam RX 480 G1 i nie mam pojęcia o jakim problemie z głośnością mówisz. Do wydajności chłodzenia też nic nie mam, nie udało mi się przekroczyć 69 stopni pod obciążeniem w grach.

 

Aukcja z Saphire jest przykładem, że można dostać RX480 8GB do 1000 zł, a akurat nie ma innych aukcji poniżej tej kwoty. Tutaj masz XFX za 1050: http://allegro.pl/xfx-rx480-8gb-rs-31m-gwarancji-i6715946494.html#thumb/4

Link to post
Share on other sites

Mam RX 480 G1 i nie mam pojęcia o jakim problemie z głośnością mówisz. Do wydajności chłodzenia też nic nie mam, nie udało mi się przekroczyć 69 stopni pod obciążeniem w grach.

Jakie maksymalne obroty wentylatorów? (wskaźnik RPM)

Link to post
Share on other sites

Mam RX 480 G1 i nie mam pojęcia o jakim problemie z głośnością mówisz. Do wydajności chłodzenia też nic nie mam, nie udało mi się przekroczyć 69 stopni pod obciążeniem w grach.

 

Aukcja z Saphire jest przykładem, że można dostać RX480 8GB do 1000 zł, a akurat nie ma innych aukcji poniżej tej kwoty. Tutaj masz XFX za 1050: http://allegro.pl/xfx-rx480-8gb-rs-31m-gwarancji-i6715946494.html#thumb/4

Mój były rx 470 G1 nie trzymał trybu pasywnego chociaż mam w obudowie 7 wentylatorów 140. Boostbtej karty był tylko na papierze. Dopiero po ustawieniu wszystkiego na maksymalną wydajność pomogła karcie. Oscylowała w granicach 45st. Pod obciążeniem tragedii nie było. Mimo wszystko są lepsze modele. Jednak cena 100zl mniejsza od najlepszych konstrukcji to kusząca oferta.

 

P.s mój rx był wykrecony na max, może dlatego.

 

Lepiej sprawdź czy twoja karta trzyma boost. Być może pracuje ci na 70% i stąd te niskie temperatury w stresie.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Jakie maksymalne obroty wentylatorów? (wskaźnik RPM)

Koło 2800 przy 69 stopniach. Trochę szumi, ale to są moje ustawienia i bardziej zależało mi na temperaturach, bo komputer i tak stoi pod biurkiem.

 

Mój były rx 470 G1 nie trzymał trybu pasywnego chociaż mam w obudowie 7 wentylatorów 140. Boostbtej karty był tylko na papierze. Dopiero po ustawieniu wszystkiego na maksymalną wydajność pomogła karcie. Oscylowała w granicach 45st. Pod obciążeniem tragedii nie było. Mimo wszystko są lepsze modele. Jednak cena 100zl mniejsza od najlepszych konstrukcji to kusząca oferta.

 

P.s mój rx był wykrecony na max, może dlatego.

 

Lepiej sprawdź czy twoja karta trzyma boost. Być może pracuje ci na 70% i stąd te niskie temperatury w stresie.

Tryb pasywny wyłącza się u mnie przy 40 stopniach. Inna sprawa, że mam wielką, dobrze wentylowaną obudowę i chłodzenie cieczą na procesorze, więc karta ma dobre warunki do pracy.

Ja zrobiłem tylko UV, w podkręcanie się nie bawiłem, a po podniesieniu limitu zużycia energii z boostem też nie mam problemów.

Oczywiście, że są lepsze modele, ale dla takich osób jak ja(którym nie zależy aż tak na cichej karcie) to jest najlepszy wybór.

Edytowane przez wompierz
Link to post
Share on other sites

Koło 2800 przy 69 stopniach. 

No to wszystko jasne.

Dla mnie już mój 135mm Silent Wings na chłodzeniu i7 jest głośny jak zaczyna przekraczać 1500 RPM, a co dopiero 2x 90mm x 2800 RPM. Nie wyobrażam sobie.

 

Dla przykładu mój GTX 1080 JetStream przy max Power Limicie (koło 220W TDP) pracuje w okolicach 70 C + 1100 RPM. Także różnica jest naprawdę spora, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę to co piszesz o bardzo dobrych warunkach do pracy karty.

Link to post
Share on other sites

No to wszystko jasne.

Dla mnie już mój 135mm Silent Wings na chłodzeniu i7 jest głośny jak zaczyna przekraczać 1500 RPM, a co dopiero 2x 90mm x 2800 RPM. Nie wyobrażam sobie.

 

Dla przykładu mój GTX 1080 JetStream przy max Power Limicie (koło 220W TDP) pracuje w okolicach 70 C + 1100 RPM. Także różnica jest naprawdę spora, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę to co piszesz o bardzo dobrych warunkach do pracy karty.

Specjalnie obniżyłem limit temperatury, bo mam wyciszoną obudowę i stoi ona pod biurkiem. Po wyjęciu z pudełka karta była ustawiona na max 75 stopni i to na prawdę sporo dawało jeśli chodzi o obroty wentylatora i głośność. Przy seryjnych ustawieniach obroty były ustawione na 40%* czyli około 1300 RPM. Poza tym podejrzewam, że pasta nie jest najlepszej jakości i spokojnie można by obniżyć temperatury wymieniając ją(Gigabyte nie stosuje plomb).

 

*50%, mój błąd. Ale te 1500RPM to i tak nie jest jakaś kosmiczna wartość zważywszy na różnicę w cenie.

Edytowane przez wompierz
Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem gtx1080 z chłodzeniem windforce 3x,wypowiem się nt. systemu chłodzenia.Kartę używałem w 2 wariantach:

1.i7 4790k@4,7,z97x gaming5,4x4gb ram,fractal core 3500(Chłodzenie powietrzne[thermalright macho] i buda na biurku).

2.i7 5820k@4,5,x99a sli plus,4x4gb ram,phanteks enthoo luxe(Chłodzenie wodne[karta na powietrzu] i buda na biurku).

W pierwszym wariancie karta się sprawdzała,nie wybijała się powyżej głośności całego zestawu,natomiast w drugim chłodzenie nie daje rady i słychać je wyraźnie.

W każdym wariancie grafa była podkręcona o o 100mhz na rdzeniu i 300mhz na pamięciach.

Jeżeli używasz komputera z chłodzeniem powietrznym to windforce powinien dawać radę,natomiast jeżeli masz lc to karta może mieć problem z zachowaniem przyzwoitej głośności.

Dodam,że to tylko moje subiektywne odczucia,z proponowanym radeonem może być inaczej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...