Skocz do zawartości

Komputer do gier oraz streamowania ~ około 3100zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: głównie gry: raczej tylko Dota 2, czasem CS:GO, streamowanie
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: około 3100 zł, MAKSYMALNIE 3200
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? raczej jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: cała puszka bez dysku HDD
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie, nie znam się na tym
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Będę kupował nowy monitor, a konkretnie iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2 https://www.morele.n...88hs-b2-649008/
  • Specjalne wymagania: GPU od AMD do FreeSync z nowego monitorka 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? dysk HDD ze złączem SATA oraz wentylator CoolerMaster Hyper TX3 ze starej puszki
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/YT2T5F/
  • Inne: wolałbym nie dochodzić do MAKSYMALNEGO budżetu jakim jest 3200 zł  :P

     

    Uszanowanko! 

     

    Byłem tutaj ponad 2 miesiące temu bo planowałem złożyć nową puszkę pod koniec 2016 roku ale plany się zmieniły i zakupy musiałem odłożyć. Teraz przyszedł ten czas gdzie mogę sobie pozwolić na zakup, ale boje się że przez te 2 miechy mogło się coś zmienić w sprzęcie/cenach/wydajności etc. dlatego zakładam nowy temat z prośbą o pomoc oraz opinie na temat części puchy które mi ostatnio polecono. Komputer będzie służył do gier (głównie Dota 2, czasem CS:GO) oraz streamowania.

     

    Chcę przeznaczyć około 3100 zł. Będe chciał zakupić również monitor, na który mam osobny budżet. Monitorek to G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2 (Link do morele)

     

    Nie potrzebuję dysku HDD bo posiadam ze starego kompa 250 GB który w zupełności mi wystarczy. Jeśli jest to istotne posiadam również wentylator CoolerMaster Hyper TX3 ze starej puszki.

     

    We "własnej propozycji zestawu" wkleiłem koszyk z częściami które ostatnio mi polecano.

     

    Brakuje karty graficznej, ale jestem pewien że chcę Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ OC 4GB lub 8GB, ze względu na FreeSync w monitorze. Nie wiem tylko jak dużą różnicę sprawia 8GB zamiast 4GB, tutaj przy wyborze karty prosiłbym o pomoc.

    Nie jestem pewien również czy ten zasilacz "Corsair VS Series 450W" wystarczy, czy potrzeba czegoś mocniejszego.

    Przydałaby się również nowa listwa na podłączenie tego wszystkiego, ale tutaj chyba nie trzeba nic specjalnego wybierać http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif

     

    Z góry dzięki za pomoc! http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif 

Link to post
Share on other sites

RX 480 pod CS'a oraz DOTA ? Tańszy RX 470 będzie tutaj z ogromnym zapasem. Jesteś ponad 200 zł do przodu. Patrząc na CS'a oraz na stream nie pozbawiałbym się możliwości OC CPU

 

1 x  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB DDR5 256bit (1230/6600) 1 x  SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z) 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Corsair VS 450W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
 

 

3060 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Tak jak pisałem. Zejście do RX 470 4 GB + możliwość OC CPU poprzez BCLK. Do tego dostajesz lepsze mobo oraz pamięci w Dualu na start. 

Link to post
Share on other sites

RX 480 pod CS'a oraz DOTA ? Tańszy RX 470 będzie tutaj z ogromnym zapasem. Jesteś ponad 200 zł do przodu. Patrząc na CS'a oraz na stream nie pozbawiałbym się możliwości OC CPU

 

1 x  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB DDR5 256bit (1230/6600) 1 x  SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z) 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Corsair VS 450W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

 

3060 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Tak jak pisałem. Zejście do RX 470 4 GB + możliwość OC CPU poprzez BCLK. Do tego dostajesz lepsze mobo oraz pamięci w Dualu na start. 

A gdybym zamiast tego intela zainwestował w coś troszkę mocniejszego pod stream, na przykład: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=239380 lub http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=239379  a zaoszczędził na płycie głównej i wybrał tańszą http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70687 

 

Fajnie było by mieć również obudowę z dwoma wentylatorkami, mogę dołożyć te 30 zł na jakiegoś SilentiumPC Regnum RG2

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci wydajniejszą opcję dla CPU

 

 

 

możliwość OC CPU poprzez BCLK

 

Podkręcony 6402p przez BCLK będzie wydajniejszy od wszystkich stockowych i5 Kaby Lake. 

Obudowa może być. Masz też opcję z oknem w postaci RG1W / RG2W

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci wydajniejszą opcję dla CPU

 

 

 

 

Podkręcony 6402p przez BCLK będzie wydajniejszy od wszystkich stockowych i5 Kaby Lake. 

Obudowa może być. Masz też opcję z oknem w postaci RG1W / RG2W

Rzecz w tym że kompletnie nie znam się na podkręcaniu. Jeżeli nie jest to zbyt skomplikowany proces to pewnie warto

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ostatnia sprawa, która trochę mnie intryguje. Przy specyfikacji grafiki jest napisane:
 

Zużycie energii: Wymaga zasilacza minimum 500W 
(Potrzebne dodatkowe 8-pinowe złącza zasilania PCIe)

Wiem, że nie polecałbyś kajtek tego zasilacza 450W gdyby nie dawał rady. O co chodzi w takim razie że można pozwolić sobie na taki o mniejszej mocy? Nie przyda się to 500 lub 550 gdy kiedyś będę chciał podkręcić ten procek i potrzeba będzie dorzucić jakieś chłodzenie typu Fera 3?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zużycie energii: Wymaga zasilacza minimum 500W 

 

Tyczy się to zasilaczy słabszych marek gdzie pomimo 500 - 600W na naklejce, faktycznie na +12V jest  ~ połowa tego. Tutaj masz 449W na +12V. Jest to spory zapas nawet po OC. Nie masz się czym przejmować. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja bym poczekał jeszcze do premiery Ryzena z tym zakupem, o czym drogie Mode zapomina :/ Rozumiem że jak najszybciej, no ale przepraszam was bardzo, zaraz GDC to i już coś pokażą znów, a intel jak intel, nie zachwyca w ostatnich latach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...