Skocz do zawartości

Problem z montażem cooler'a


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez najt77,

Recommended Posts

Hej,

 

tydzień temu zakupiłem nowy komputer. Wczoraj próbowałem zainstalować dokupiony dodatkowy cooler (SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024).

Odmontowałem więc intelowy cooler i postępując zgodnie z instrukcją, wyczyściłem procesor, posmarowałem pastą, zamontowałem lekko (bez dociskania bolców) podstawkę coolera do płyty głównej (Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/ , procesor i5 7400) i próbowałem zamontować cooler.

Niestety tutaj pojawił się problem. Otóż metalowe zatrzaski nie sięgają plastikowej podstawki (jeden zatrzask wchodzi, niestety drugiemu brakuje może 0.5 cm.

Próbowałem też najpierw zamontować cooler do podstawki i całość zamontować do płyty głównej. Niestety bolce nie wchodzą do końca. Dodanie większej siły też nie jest rozwiązaniem, ponieważ wystarczająco mocno próbowałem to zamontować.

Dodatkowo na youtubie oficjalny kanał Silentium pokazuje krótki filmik montażowy, na którym montażysta nie używa właściwie żadnej siły do poprawnej instalacji coolera.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść/co z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Zatrzask mi się nie zamknął (nawet nie wiem jak to miałoby wyglądać) - tak jak pisałem, próbowałem też najpierw wsadzić cooler do podstawki a potem całość przymocować do płyty, ale jakbym mocno nie naciskał zatrzasków to nie wskoczą (próbowałem zarówno ja jak i kolega).

Więcej siły już nie można dać ponieważ płyta zaczyna się wyginać (na wspomnianym filmiku to po prostu wchodzi bez większego wysiłku, co więcej standardowy cooler też wchodzi bez problemu).

Siłowałem się z tym ponad godzinę, a standardowy cooler zamontowałem w 30 sekund.

Link to post
Share on other sites

Jakiś miesiąc temu instalowałem dokładnie ten sam cooler u siebie, co prawda pod phenoma, więc bez tej dodatkowej podstawki.. Ale też w pierwszym momencie - o co chodzi, brakuje mi z pół centymetra, żeby zahaczyć zaczepem o plastik. Chwila kombinowania, ustawiania chłodzenia idealnie prostopadle do płyty oraz nieco siły i weszło.
 

Edytowane przez Ravvv1306
Link to post
Share on other sites

Miałem dwa coolery z takim mocowaniem i już nigdy więcej! Były to; Tacens Gelus i Pentagram Karakorum. Gelus był gorszy, montaż/demontaż to była katorga. Tak ciężko wchodziło schodziło że się męczyłem zawsze kilkanaście minut zanim się udało, a ile nerwów przy tym. Teraz mam Thermalrighta i tutaj system mocowania jest genialny, prosty i przyjemny.

Link to post
Share on other sites

Wymontuj płytę główną i dopiero montuj chłodzenie. Możliwe, że coś w konstrukcji obudowy po prostu przeszkadza w prawidłowym zainstalowaniu podstawki mocującej nowe chłodzenie. Nie ma bata chłodzenie musi pasować. Czasami się zdarza, że ramy są za wysokie i nie można ich zainstalować w bankach bo wentylator przeszkadza(ja tak miałem) ale z każdym problemem można sobie jakoś poradzić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hej sorki że tak późno ale ostatnio nie miałem czasu się tym zajmować.

Wczoraj chciałem zrobić zdjęcia więc wymontowałem intelowski wiatrak zrobiłem zdjęcia i spróbowałem jeszcze raz zamontować cooler.

Tym razem wymontowałem również kartę graficzną. Z większą ilością miejsca, miałem lepszy dostęp do zatrzasku i udało się zamontować :) .

Chyba zbytnio się sugerowałem filmikiem montażowym producenta, gdzie autorowi cooler właściwie sam wchodzi w zatrzaski.

 

Swoją drogą, próbowałem zaraz po tym demontażu i wyjęcie coolera z zatrzasku było na tyle trudne, że łatwiej było wymontować podstawkę a dopiero później cooler.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, temat oznaczam jako rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...