Skocz do zawartości

Komputer + monitor do: UDK/3dsmax/Cinema4D. Budżet 11 000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez voxcordi,

Recommended Posts

Cześć. Pomocy!

 

Zastosowanie komputera: montaż filmów w unreal, modeling w 3dsmax, Cinema4D, Zbrush, rendering. Dodatkowo after effects, photoshop, indesign, premiere pro.

 

Maksymalna kwota jaką dysponuję: ok. 11 000 zł brutto

 

Kiedy zamierzam kupić komputer: marzec 2017

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt: nie wiem. Jeśli trzeba lub jeśli warto to tak.

 

Specjalne wymagania: ultracichy i jak najmniej kabli.

 

Których części potrzebuję: komp i monitor lub monitory. Dwa monitory 21", chyba, że w tej kwocie lepiej jeden np. 27" albo jakiś superpanorama.

 

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera: nie. 

 

Własna propozycja zestawu: nie.

 

Inne: pracuję na maku, więc nie mam pojęcia na temat sprzętu :) Nie znam nawet windows, dlatego potrzebuję kompleksowej pomocy. Jestem jak dziecko we mgle. Sprzęt głównie do prac game dev - z naciskiem na modelowanie, rendering i montaż filmów w unrealu (75% czasu pracy) i do obróbki wideo (25% czasu). Bardzo, ale to bardzo zależy mi na tym, żeby był ultracichy, i żeby miał bluetooth, wifi itd. - ideałem by był tylko jeden kabel wychodzący z kompa :).

 

Z góry dzięki za pomoc koledzy/koleżanki.

 

Link to post
Share on other sites

Z jakiego silnika korzystasz w 3ds max, V-raAdv / RT, Redshift, Corona ?

 

11 tys. zł z monitorem i systemem, hmm będzie ciężko, sam monitor to 2/3K U2715H / EA274/275WMi.

 

 

Hej, dzięki za zainteresowanie!

 

Do renderowania używam Octane.

 

Jeśli 11 tys. to mało, to ile powinienem wydać, żeby było dobrze?

 

Może jakiś zestaw do przyszłej rozbudowy? W zasadzie jeśli chodzi o moce przerobowe dla ostatecznego renderingu, to zawsze można skorzystać z farmy.

Edytowane przez ojniebardzo
Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to Octane korzysta z akceleracji CUDA, więc tutaj karta od Nvidia, co do procka to póki co zostaje czekanie na Ryzen, które póki co zapowiadają się tańsze i o podobnej mocy co "ekstremalne" procki od intela. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to Octane korzysta z akceleracji CUDA, więc tutaj karta od Nvidia, co do procka to póki co zostaje czekanie na Ryzen, które póki co zapowiadają się tańsze i o podobnej mocy co "ekstremalne" procki od intela.

Dzięki za info, niestety dalej nie wiem, jaki sprzęt mam złożyć :(

Edytowane przez ojniebardzo
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem jak działają programy do obróbki video, ale 3D to spokojnie można lecieć na i5. 

?

 

 1 x Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/1 x bequiet! Dark Rock 3 Pro1 x MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/1 x Corsair 32GB (2x16GB) 3000MHz CL15 Vengeance1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000)http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x Toshiba 2TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Plextor M.2 M8Pe 512GB heat sink1 x Fractal Design Define R5 (Black Pearl)1 x Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

8431zł
 
Do tego EA274/275WMi
 
 
Standardowo 6 jajek pod OC, 32GB RAM na początek z możliwością rozbudowy, dość mocne GPU z 6GB pamięci i cichym układem chłodzenia (do C4D potrzeba mocniejszego GPU dlatego 1060, a nie 1050TI). Cichy i wydajny cooler w wersji Pro od BQ, szybki SSD na złącze M.2 i protokole NVMe pod os/soft, scratch/cache, z czasem warto pomyśleć o czymś mniejszym 120-240GB pod tempy.
Dwa HDD po 2TB, jest obróbka wideo stąd jeden dajesz sobie na odczyt surowego (nieskompresowanego materiału wyjściowego), a drugi na zapis gotowego wideo.
Bardzo dobrze wykonana i wyciszona obudowa, z dużą ilością miejsca na kolejne dyski. Do tego bdb elektrycznie PSU z zapasem mocy, cichym półpasywnym wentylatorem oraz 10 letnią gwarancją. Co do systemu jest WIN 10 w wersji BOX, opcjonalnie napęd DVD.
Link to post
Share on other sites

 

 

montaż filmów w unreal, modeling w 3dsmax, Cinema4D, Zbrush, rendering. Dodatkowo after effects, photoshop, indesign, premiere pro.

Montaż filmów w silniku RT ; 3Ds oraz Cinema (dwa kombajny na raz). Indesign trochę z innej parafii. Ciekawe.

 

Dodatkowo mało opisowo piszesz co będziesz robił. Zaczynasz?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Bardzo bardzo bardzo mocno i z wdzięcznością dziękuję za odpowiedź. Odpowiadam tak późno, bo wyjechałem na urlop i dopiero wróciłem :)

Montaż filmów w silniku RT ; 3Ds oraz Cinema (dwa kombajny na raz). Indesign trochę z innej parafii. Ciekawe.

 

Dodatkowo mało opisowo piszesz co będziesz robił. Zaczynasz?

Mam dość szerokie spektrum działalności, choć UDK to dla mnie nowość, i rzeczywiście będę dopiero zaczynał, ale chcę zaczynać "perliście" ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...