Skocz do zawartości

Temperatura 8600GT Asus`a


Recommended Posts

19arek93

Re: Temperatura 8600GT Asus`a

ManiekZiomek napisał(a):

To ja w spoczynku tzn. net, muzyka, gg mam 80 stopni !!!

 

 

No ja jakoś widzę 62st.

ale mu chodziło o MCP bo problem z kartą graficzną już rozwiązał ;) wystarczy przeczytać poprzednią stronę tematu, poza tym moim zdaniem to chyba za wysoka tempertatura w idle :P sprawdź czy może na mostku też wszystko jest dobrze przykręcone lub zamontowane

Link to post
Share on other sites

19arek93

Re: Temperatura 8600GT Asus`a

ManiekZiomek napisał(a):

To ja w spoczynku tzn. net, muzyka, gg mam 80 stopni !!!

 

 

No ja jakoś widzę 62st.

ale mu chodziło o MCP bo problem z kartą graficzną już rozwiązał :P wystarczy przeczytać poprzednią stronę tematu

Ahh! Faktycznie, przepraszam. Nawet czytałem ten wątek od początku, ale jak widać udzielanie się w dużej ich ilości nie wychodzi na dobre.

 

Co do mostka - - > Nie masz przypadkiem podniesionego napięcia?

Może spróbuj dać jakiś mały wentylek na niego. Z innej strony dochodzi możliwość błędnego wskazywania przez soft/czujnik. Ja mojego mostka także dotknąć w tej chwili nie mogę bo bym się opażył.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie Intele się grzeją. Mój X48 w spoczynku ma 45-55*C (zależnie od prędkości wentylatora z tyłu obudowy) Do 69*C pod obciążeniem. Jeśli masz mostek nie chłodzony niczym innym niż radiatorem to trzeba go schłodzić bo Ci padnie kiedyś pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób mogę schłodzić ten mostek południowy?

Nad nim jest ta karta graficzna i dlatego chyba tak ciepło na niego przechodzi. Po za tym zamierzam kupić wiatraczki na tył obudowy i przód. Na tył 92x92 mm, a na przód obudowy 80x80 mm tylko jaki byście polecili modele?

http://img197.imageshack.us/img197/6426/photo00125.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Nad nim jest ta karta graficzna i dlatego chyba tak ciepło na niego przechodzi

To jest właśnie cały problem z pasywnym chłodzeniem GPU.

W jaki sposób mogę schłodzić ten mostek południowy?

Dwie opcje albo mały wentyl albo wymiana tego pasywniaka.

Zerknij tu :

http://www.cooling.pl/chipset,kategoria,103_97.html

Cały problem polega na tym że on troche siedzi pod kartą więc wyższy trzeba by ciut zmodyfikować.

 

Link to post
Share on other sites

jaki polecasz na tył i przód obudowy?

Te są dość fajne :

http://www.cooling.pl/akasa-80x80x25-am ... t,618.html

http://www.cooling.pl/akasa-92x92x25-am ... t,973.html

Sam teraz jeszcze mam taką 80-ke i jest cicha.

 

A co do wentylka na mostek to pewnie 40mm ale niestety są głośne, wolałbym zaintalować coś na bocznej ściance.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mostek południowy to proponuję wiatrak Spot Cool Anteca, drogi bo ok. 50 zł ale jego konstrukcja pozwala chłodzić takie trudno dostępne miejsca jak ten mostek pod grafą (nawet mam taki i nie jest mi już potrzebny wiec możemy mały deal zrobić). A na budę (jeśli to możliwe) to montuj wentyle 120 mm, będzie ciszej (Noiseblocker to dobre i umiarkowanie drogie wiatraki).

Link to post
Share on other sites

Do pasywnej grafiki można przymocować praktycznie każdy wiatrak używając plastikowych pasków zaciskowych, takich jak do spinania kabli w obudowie. Jeśli zmieści się to daj jakiś wentyl 120mm ok.1200 obr./min. - będzie cicho i chłodno.

Link to post
Share on other sites

1500RPM to nie mała wartość. Potrzebne Ci więcej?

Co do samych wentylatorów to zapewnie kupiłeś jakieś AC z automatyczną regulacją? :)

Podaj producenta i model - jeśli mają auto kontrolę RPM to pomogę Ci wycisnąć z nich 100% jeśli tak tego potrzebujesz :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie o tych myślałem. :)

Jak widzisz na tyle jest "zielone coś", to coś to dioda termiczna. Wentylator będzie automatycznie przyśpieszał wraz ze wzrostem temperatury.

 

http://aab.com.pl/Arctic/graph_arctic_fan_pro.gif

Tutaj masz pokazane jakiej temperaturze odpowiadają jakie obroty.

Myślę że nie ma sensu ustawiania na sztywno 2500tys. obrotów bo będzie baaardzo głośno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość DANNY_79

Kolego, wiatraczek na karcie nie załatwia wszystkiego !!! Zadbaj o dobrze przewietrzoną obudowę, a karty nie będą Ci się palić. Odwiedź kilka stron na temat odpowiedniego przepływu powietrza w obudowie (dodam, że niewiele obudów spełnia w 100% to co powinno = dlatego odsyłam do lektury i warsztatu). Ja sam też musiałem odpowiednio przerobić budę (na dodatek serwerową sić!, aby stała się przyjazna dla komponentów).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...