Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do słuchawek Superlux HD681 (mniej więcej 300zł).


Recommended Posts

Wymagania:

-interfejs PCI-Express,

-możliwość podpięcia mikrofonu,

-budżet wynosi około 300zł.

 

Sprzęt (nie jestem pewien, czy zasilacz wyrobi z tym wszystkim):

zasilacz: AEROCOOL (AEROPGSVP-450),

płyta główna: ASRock H81M,

procesor: Intel Core I5 4460 3.2GHz,

karta graficzna: Nvidia GeForce GTX750.

 

Wolałbym taką bardziej uniwersalną, gdyż nie wiem jakie inne słuchawki będę używał w przyszłości. Już się nawet zastanawiam nad kupnem HMC631, lecz jeszcze nie jestem pewien.

 

W tej cenie najbardziej polecaną kartą dźwiękową jest Asus Xonar DX/D1, lecz podobno nie pasuje do wymienionych w temacie słuchawek. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

DX się sprawdzi oraz X-Fi Titanum.Jeszcze możesz pomyśleć o Prodigy Cube Black Edition, a za większą dopłata AIM SC808. Dopiero ten układ ogarnie dużo lepsze słuchawki aczkolwiek bez wejścia na mikro.Pozostanie integra.

Link to post
Share on other sites

Raczej zostanę przy Xonarze, tylko mam kilka pytań odnośnie tej karty:

1) Do czego służą systemy HF i GX (emulacja rozszerzeń EAX - cokolwiek to znaczy)?

2) Ile pobiera mocy?

3) Czy konieczne jest wyłączenie integry w UEFI nawet jeśli mam opcję ustawioną na ,,auto'', która niby automatycznie wyłącza integrę po zainstalowaniu nowej karty dźwiękowej?

4) Na stronie producenta wymienionych jest 7 aktualizacji do sterowników. Instalować je wszystkie, czy tylko najnowszą?

Link to post
Share on other sites

Jak się ma Creative Sound Blaster Z do Asus Xonar DX? Mówię tu oczywiście o ,,czystym'' trybie stereo, bez tych wszystkich niepotrzebnych dodatków, z których w ogóle nie będę korzystał. Chodzi mi ogólnie o jakość i charakter dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem też, że Xonar ma problemy z oficjalnymi sterownikami. Być może Zetka będzie lepiej komponowała się z obecnie używanymi słuchawkami. W każdym razie czegokolwiek bym nie wybrał, to i tak będzie to lepsze niż obecna integra (ALC892).

Link to post
Share on other sites

W kwestii sterowników to cokolwiek by się nie działo ze sterami Asusa i tak nie przebije to osiągnięć w tej dziedzinie Creativa. Ich stery do karty przeszły już do legendy ze względu na ilość problemów ze sterownikami, od takich banalnych że producent robi aktualizację jak sobie przypomni i ma błędy w nosie, przez takie historie gdzie starsze karty zwyczajnie nie dostawały sterów pod nowsze wersje Windowsa czy w końcu takie kwiatki gdzie żadne sterowniki ze strony producenta nie wykrywały włożonej do komputera karty i trzeba było polować na obraz płytki dołączanej w zestawie do takowej karty. Dość powiedzieć że w złotych czasach wszelkich rozszerzeń pokroju EAX i wsparcia dla nich ze strony producentów gier ludzie decydowali się na instalacje tworzonych przez społeczność gołych od strony funkcji dodatkowych sterowników KX.

Link to post
Share on other sites

Co do karty aim sc808 to jest najgorszy zakup jakiego dokonałem na przestrzeni kilku lat. Właśnie dzisiaj oddaję kartę po raz drugi na gwarancję i mam nadzieję że uzyskam zwrot kasy. Po pierwsze karta gubi się, przestał działać mikrofon na karcie córce a dodatkowo w trakcie gry w BF1 pojawiają się dokuczliwe metaliczne zakłócenia (chrobotanie, jakby ktoś skreczował na płycie), dźwięk gry nie słyszalny. Trwa to dość długo (jedyną metodą żeby łba nie urwało to zdjęcie słuchawek lub wyłączenie dźwięku) po czym wszystko wraca do normy. Na zintegrowanej karcie jest ok.


Trudno może mnie wyśmiejecie ale chyba pójdę w kierunku asusa soar, mam dość użerania się z aim.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta działa przez 3 miesiące bez problemów, potem zaczynają schody twierdzisz wina mojej płyty. Odpowiedź śmiech na sali  :) . Na wielu forach problem z kartą się powtarza. Ponadto opisałem dodatkowe problemy (mikrofon, problem z dźwiękiem) człowieku co to ma do płyty. Zaraz napiszesz, że mam kiepski zasilacz (patrz sygnaturka). Zresztą to producent urządzenia kart rozszerzeń ma zadbać o kompatybilność z płytą główną a nie na odwrót. Zapytam sprawdzałeś w sygnaturce jaką mam płytę, skoro twierdzisz że kiepska

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up producent karty nie zadba w żaden sposób jeśli porty PCI są złe zaimplementowane. Czy że cewki od karty graficznej sieją zaklucenua na masę.

Producent zewnętrznych kart też nie jest w stanie zadbać o to że sekcja USB nie będzie wysyłała syfu po masie. Zasilacze komputerowe też nie są robione pod kontem audio tylko komputera. Cuż może trafiłeś wadliwe karty może problem leży gdzie indziej. Nie mniej współczuję problemów

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie tylko to że pierwsza sztuka działała bezproblemowo przez 6 miesięcy, druga przez 3 miesiące. Jeśli byłby problem z moją płytą to problemy byłyby od początku. A tak nie było. Problemów z płytą nie mam żadnych, nie miałem na niej nawet bluescreena. 

Tematów na wielu forach związanych ze znikaniem tej karty nikt dla jaj nie zakładał, problem jest prawdziwy. Nie tylko ja zgłaszałem problem na tym forum. Co do zasilacza najpierw miałem OCZ ZT teraz mam Corsaira rm 750x (dziadostwem raczej bym go nie nazwał). Różnica polegała na lepszej czystości dźwięku na korzyść Corsaira (brane na mój odsłuch)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta działa przez 3 miesiące bez problemów, potem zaczynają schody twierdzisz wina mojej płyty. Odpowiedź śmiech na sali  :) . Na wielu forach problem z kartą się powtarza. Ponadto opisałem dodatkowe problemy (mikrofon, problem z dźwiękiem) człowieku co to ma do płyty. Zaraz napiszesz, że mam kiepski zasilacz (patrz sygnaturka). Zresztą to producent urządzenia kart rozszerzeń ma zadbać o kompatybilność z płytą główną a nie na odwrót. Zapytam sprawdzałeś w sygnaturce jaką mam płytę, skoro twierdzisz że kiepska

Nie napisałem, że masz słabą płytę główną. I mylisz się, bo to producent płyt głównych stara się o kompatybilności sprzętu ;)

Co to ma do płyty to już bleck napisał.

Mi płyta główna po kolei zepsuła kartę graficzną, kartę dźwiękową, kilka urządzeń usb. A płyta, która to spowodowała kosztowała mnie tysiaka. Teraz mam płytę za niespełna 700zł i też były zwarcia na usb + coś kopnięte w sekcji zasilania.

Cena nie jest wyznacznikiem niezawodności.

i co Ci powiem.. CZŁOWIEKU ogarnij się i nie bądź agresorem. Gdyby każda sztuka sc808 była takiej jakości już dawno by jej nie było na rynku, a gdyby była to na pewno nie za cenę producenta + nie widzę tych ton skarg na wadliwe 808. 

Swoją drogą wiadomo, że jest to zawracanie gitary, że co chwilę reklamować, ale i tak gwarancja leci Ci od nowa przy każdej wymianie towaru :)

Link to post
Share on other sites

Procesor jest nie podkręcony, działa tak jak mu Intel nakazał (choć mam wersję K pracuje jako niepodkręcony). Bios mam w najnowszej wersji, nie wgrywałem UEFI. Jestem po prostu wkurzony, że wydałem na kartę sporo kasy i same problemy (Neckol jeśli uraziłem to sorki). Audigy 4 Box miałem 10 lat i chodziła bez zająknięcia (również na tej płycie), pozbyłem się ze względu na sterowniki w win 7 i win 10. Szperając na forach (w tym anglojęzycznych) znalazłem, że karta ma jakąś wadę polegającą na tym że nie jest z niej odprowadzony cały prąd i po restarcie nie wstaje (pewnie chodzi o kondensatory). Zgoda problem może u wszystkich nie występuje ale zdarza się. Ważne jest, żeby osoba która chce zakupić tą kartę wiedziała, że może z nią być problem. Ja jakbym natknął się na wpisy mówiące o ewentualnych problemach nie kupił bym jej. Niestety ja trafiłem na testy i opnie, które wychwalają ten produkt. Zgoda karta gra super, słuchawki nieźle rozpędzają się. Tylko za każdym razem myśleć po restarcie kompa, czy karta pstryknie i będzie widoczna. Czasami miałem tak, że karta chodziła bezproblemowo kilka tygodni, czasami musiałem restartować komputer po 5 lub więcej razy żeby "styknęła". Normalnie można dostać jakiejś paranoi.

Neckol gdzieś wyszperałem, że AIM wie o problemach ze swoim produktem ale że go nie zamierza naprawiać.

Przy okazji zobacz na linki (tak na szybko):

http://forum.benchmark.pl/topic/229623-po-restarcie-nie-wykrywa-karty-d%C5%BAwi%C4%99kowej-aim-sc808/

 

http://forum.pclab.pl/topic/1179862-Problem-z-kart%C4%85-d%C5%BAwi%C4%99kow%C4%85-AIM-SC808/

 

https://techlipton.pl/forum/temat-problem-z-aim-sc808_7533

Edytowane przez Alcedo1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy produkt u kogoś będzie robił problemy uroki kompów.

U mnie na początku też karta nie wstawania za każdym razem. Przepisałem ja w 2port od grafy poszperalem w biosie wyłączając co niepotrzebne od 2 grafy i odpukać działa jak należy mimo modyfikacji

Link to post
Share on other sites

Podsumowując AIM SC808 produkt bardzo kapryśny, u jednych działa perfekcyjne u innych schody. Dziwna sprawa. Mam nadzieję że dostanę zwrot kasy (jeśli dostanę nową to pewnie wystawię do sprzedania, jestem za głupi i nie mam czasu godzinami siedzieć i kombinować) i może zaryzykuję w stronę Asusa Soara. Szczerze jest zmęczony ciągłymi problemy w tym temacie, chcę sobie pograć na luzie w BF1 a własna karta mnie fraguje  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Alcedo1 Rzeczywiście, ale z tego co sobie doczytałem to masz cholernego pecha, chyba, że producent koniec końców nie wywiązał się z obietnicą. Stare karty miały ten problem niby, nowsze miały być pozbawione usterki.

Swoją drogą ciekawa sprawa :)

Ja bym jednak ciągnął co chwile nowy sprzęt. Ciężko o coś lepszego.

Zwracam honor.

Pisałeś do producenta? :)

 

By the way ogólnie karty dźwiękowe lubią być problematyczne :) 

Xonary lubią stawiać opór przy sterownikach,

cube black często ma spierdzielone wejście MIC,

SMSL M2 nie działa ze wszystkimi telefonami (niestety w tym htc)

Link to post
Share on other sites

Wiesz miałem Audigy 4 box większych problemów z nią nie miałem. Zastanawiające jest że problem częćiej występował kiedy robiłem ponowne uruchomienie systemu. Rzadziej występował kiedy normalnie uruchamiałem kompa. Zauważyłem również że wyłączenie listwy też ma wpływ. Może ta teoria z gromadzeniem prądu w kondensatorach  nie jest wyssana z palca. Wiem że karta gra fajnie ale mam jej dość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A zapytam widziałeś gdzieś polskie testy tych dźwiękówek, a może Panie miałeś w rękach ?. Wiesz ja używam kompa głownie do gier z nastawieniem na strzelanki sieciowe (Battelfield 1). AIM ma słabe wejście mikrofonowe, koledzy z klanu często narzekali że słabo mnie słuchać. Pierwsza sztuka nie miała problemu z mikrofonem, natomiast w drugiej wejście mikrofonowe nie działa. Jestem po prostu zmęczony problemami z ta kartą, chyba mam pecha.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z jakiegoś powodu ich nie ma. Pewnie sam Asus nie wierzył w ich sukces albo stwierdzili, że dobrej karty nie trzeba reklamować płatnymi recenzjami jak to dzisiaj ma często miejsce. Na pewno to nie są złe karty, bo takich już nawet się nie produkuje, wszystkie są dobre i wszystkie grają. Pytanie ile są warte względem konkurencji i jak działa oprogramowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...