Skocz do zawartości

Podkręcanie RX 470


Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Posiadam kartę MSI RX 470 Gaming X 4GB, ustawiłem maksymalny power limit na +50%, podkręciłem rdzeń na 1325 MHz (+83 MHz) i pamięci na 1890 MHz (+240 MHz). Podkręcam przy pomocy MSI Afterburner, a testy na Wiedźminie 3, temperatura w obciążeniu 74-75 stopni C. Czy zwiększenie napięcia na rdzeniu oprócz zwiększenia power limitu pozwoli na dużo wyższe taktowania? Jeśli tak to jakie dodatkowe napięcie jest bezpieczne dla tej karty? Po odblokowaniu core voltage program daje możliwość podniesienia napięcia o 100 mV. Nie chciałbym jej upalić żywcem. Uzyskałem wzrost wydajności ~7% bazując na 3DMarku 9808 pkt -> 10491 pkt. Dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że najwyższe możliwe napięcie nie upali karty, jeśli nie przekroczy konkretnej temperatury na rdzeniu lub regulatorze? Napięcie wpływa tylko na rdzeń, czy zakres dla pamięci też powinien się zwiększyć?

Link to post
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że najwyższe możliwe napięcie nie upali karty

 

Najwyższe napięcie zależy od programu np. w sapphire trixx masz 200mV a co do zakresu pamięci to chyba zależy od budowy karty jedne mają osobne sterowanie napięciem dla pamięci a inne są połączone z napięciem rdzenia. 

Edytowane przez WaltKowalski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam rx470 od gigabyte i u mnie na rdzeniu 1370 przy vcore 1131 a pamiec jak w sygnaturze. Ja uzywam msi afterburner tylko do kalibracji ustawień wiatraka. Natomiast do podkręcania radeona polecam WattTool 0.92 czyli Wattmana tylko osobno od sterowników. MSI Afterburner ma za małe zakresy napięcia zeby można było dobrze ustawic napięcia a u mnie było tak, że Afterburner nie zmieniał napięcia. Podejrzewam, że na rx470 od MSI można ponad 1400 zrobić i nie bedzie nawet hałasować ;p u mnie w FireStrike mialem 10,5k


WattTool ma VRM monitorring btw.


b7dd4f2b932354b5.png

Link to post
Share on other sites

Kliknij w ustawienia/sensors i zaznacz vrm 

 

 

Byłem ciekaw czy na Sapphire jest i też nie mam czujnika. Opcje, które pokazujesz są niedostępne. Wattool pokazuje jedynie wartość NA czyli brak.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...