Skocz do zawartości

Grafika do Phenoma II 965BE


Recommended Posts

Skłaniałam się ku i3 bardziej od samego początku, bo komp będzie musiał wystarczyć na długo i nawet do codziennych zastosowań wielowątkowość się przydaje. Chciałam temat ogarnąć w miarę szybko, więc gdybym nie trafiła na w miarę okej okazję szybko, to brałabym Pentiuma, ale skoro się udało to nie będę narzekać.

 

Kupiłam też już HDD (najtańszy 1TB na morelach), SSD (Transcend SSD370 120gb) i obudowę (Brutus S30) do zestawu. Jedyne, czego brakuje, to właśnie grafika. Na tym etapie rozważam te 3 opcje (z naciskiem na radka, bo jednak nowy z gwarancją i jest najtańszy i nie wiem, czy potrzebuję więcej wydajności):

 

gtx960 2GB, używka, 576zł:

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-960-strix-directcu-ii-oc-2gb-i6718418110.html

 

gtx 1050 2GB, nowa, 567zł

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-2gb-ddr5-wersja-oc-wwa-i6710830775.html

 

rx 460 2GB, nowa, 470zł:

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-rx-460-windforce-oc-2gb-gddr5-i6717886483.html

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam 7770 1GB, w wersji z upośledzonym chłodzeniem (obecnie ma założony cooler od cpu i jakoś tam działa, ale jest daleko od pełnego komfortu), któej r7 250 jest rebrandem, jeżeli dobrze się orientuję. To była nawet moja pierwsza koncepcja, ale wymyśliłam, że zainwestuję w coś nowszego, przynajmniej wsparcie sterowników będzie lepsze. Stąd też ze startu wykluczam i 7XXX i gtxy 6XX, ale może niesłusznie.

 

Radeony 7xxx mają wsparcie sterowników tak samo dobre jak i najnowsze RX4xx. Jeśli grasz w Simsy i to ma być sprzęt głównie do Simsów to nawet RX460 będzie kartą znacznie wykraczającą ponad stawiane jej wymagania. Dobrą kartę (R7770) odeślesz na emeryturę wydając pieniądze na nową kartę której nie potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

Obudowa słaba. Zalman serii T kosztuje podobnie a jest sporo lepiej wykonana i ma zasilacz na dole.

Zalmana serii T nie znalazłam używanego na olx za 40zł :P

Zależało mi na czymś, co będzie w miarę nieduże, przyjmie dodatkowy wentyl na front i bedzie miało usb 3.0, S30 spełniło to zadanie idealnie.

 

 

 

Radeony 7xxx mają wsparcie sterowników tak samo dobre jak i najnowsze RX4xx.

Nie chcę jej wysyłać w świat, bo jednak taki kombinowany cooler to nie jest najlepsza opcja na świecie. Kampię co jakiś czas na uszkodzone karty, z których dałoby radę przetransplantować chłodzenie, ale nie trafiłam jeszcze na nic, co by się pojawiło za sensowne pieniądze (bo sorry, nie będę płacić 150zł za niesprawną kartę, jeżeli sprawna bez coolera kosztowała 70zl, a za ok. 200zł można dostać już kompletną). Jak w końcu znajdę, to gdzieś ją ożenię.

 

Kupię tego RXa, pytanie tylko, czy opłaca się dołożyć do czegoś co nie jest od Gigabyte'a? Karta w wersji Windforce ma bardzo mieszane opinie w necie, część ludzi twierdzi, że piszczą w niej cewki, a to że hałasuje nawet bez obciążenia, część opinii jest bardzo pozytywnych i nie wiem, jak na to patrzeć.

 

Następne najtańsze to wersja od Sapphire (478zł) i od wersja OC od MSI (481zł), obie mają pojedynczy wentyl, więc na moje to będzie jeszcze głośniej. Następna z dwoma wentylatorniami to wersja OC od Sapphire (499zł, a to jest różnica 30zł już :D)

edit: dobra, kupiłam tego Windforce'a, zobaczę, jak to będzie działać.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem, chodzi mi o to, że przy ustawieniu zwyczajnej krzywej na niskie obroty poniżej jakichś 40'C w gtx 960 z chłodzeniem Windforce (którego montowałam u znajomego) karta dobijała do 40'C w trzy minuty na pulpicie i włączała się na wyższe obroty, stąd też się odrobinę obawiam, że tu może być podobnie. Ale może nie, może ten gtx był walnięty, albo może naprawili coś w tej generacji, albo mniejszy tdp zrobi robotę.

Link to post
Share on other sites

Zalmana serii T nie znalazłam używanego na olx za 40zł :P

Zależało mi na czymś, co będzie w miarę nieduże, przyjmie dodatkowy wentyl na front i bedzie miało usb 3.0, S30 spełniło to zadanie idealnie.

 

 

 

Nie chcę jej wysyłać w świat, bo jednak taki kombinowany cooler to nie jest najlepsza opcja na świecie. Kampię co jakiś czas na uszkodzone karty, z których dałoby radę przetransplantować chłodzenie, ale nie trafiłam jeszcze na nic, co by się pojawiło za sensowne pieniądze (bo sorry, nie będę płacić 150zł za niesprawną kartę, jeżeli sprawna bez coolera kosztowała 70zl, a za ok. 200zł można dostać już kompletną). Jak w końcu znajdę, to gdzieś ją ożenię.

 

Kupię tego RXa, pytanie tylko, czy opłaca się dołożyć do czegoś co nie jest od Gigabyte'a? Karta w wersji Windforce ma bardzo mieszane opinie w necie, część ludzi twierdzi, że piszczą w niej cewki, a to że hałasuje nawet bez obciążenia, część opinii jest bardzo pozytywnych i nie wiem, jak na to patrzeć.

 

Następne najtańsze to wersja od Sapphire (478zł) i od wersja OC od MSI (481zł), obie mają pojedynczy wentyl, więc na moje to będzie jeszcze głośniej. Następna z dwoma wentylatorniami to wersja OC od Sapphire (499zł, a to jest różnica 30zł już :D)

edit: dobra, kupiłam tego Windforce'a, zobaczę, jak to będzie działać.

ten rx460 to nie najlepszy wybór, jest tylko nieco tańszy od gtx1050, ale prawie 40% mniej wydajny

tu masz za 534 zł

http://www.emag.pl/karta-graficzna-msi-geforcer-gtx-1050-2g-oc-geforce-gtx-1050-2g-oc/pd/DJL2Y7BBM/

z identycznym chłodzeniem co na mojej 1050Ti, fabrycznie podkręconego dodatkowo i darmową dostawę, co też się liczy bo zawsze te 15-20 w kieszeni zostaje

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

460 jest mniej więcej o tyle tańsza o ile jest średnio mniej wydajna. Są gry w których 460 rozjeżdża nawet 1050ti (np Doom czy Hitman) albo jest na równi (RoTB).

 

Przegrywa głównie w starszych tytułach jak Crysis.

 

W simsach 460 jest na równi z 1050 więc po co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

460 jest mniej więcej o tyle tańsza o ile jest średnio mniej wydajna. Są gry w których 460 rozjeżdża nawet 1050ti (np Doom czy Hitman) albo jest na równi (RoTB).

 

Przegrywa głównie w starszych tytułach jak Crysis.

 

W simsach 460 jest na równi z 1050 więc po co przepłacać.

nie wiem jakimi testami sie posiłkowałeś, ale zarówno  w htmanie czy rottr dostaje ten rx od 1050tki niezależnie od api

http://pclab.pl/art71865.html

zresztą miałem podkręconego hd7850 (ta sama wydajnosć co ten rx) i wiem ile ta karta "może" pokazać

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, prędkość nie boli przy grach

To tylko się cieszyć :)

Robiłem testy w Cinebench na pamięciach 2400MHz vs 1600MHz i różnicy nie było za wiele, może kilka pkt. Pewnie przez to że ten test zbyt słabo obciąża pamięć.

 

czy rx 460 w wersji Windforce można ustawić tak, żeby bez obciążenia nie hałasował za bardzo i nie smażył się przy tym do 60'C

http://pclab.pl/art70805-16.html

Wg pclaba karta jest półpasywna i w spoczynku ma 36 stopni na 0 obrotów. Nie jestem jednak pewien, co oznacza opis "regulacja obrotów niedostępna". Sama pewnie sprawdzisz jak to działa.

 

Kupiłaś z tej aukcji na allegro? 2 lata gwarancji (zamiast standardowych 3 które daje Gigabyte od sprzedawcy)

25 zł i jeden rok oszczędzone :)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Szit. Gigabyte daje 3 lata? Na początku patrzyłam na wersję od Sapphirei to sprawdzałam, ale Sapphire daje 2 lata i założyłam, że z Gigabytem jest tak samo, bez sprawdzenia.

 

No trudno, za głupotę (i niecierpliwość) się płaci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...