Skocz do zawartości

Przesiadka z i5 4570 na i7 4790k


Recommended Posts

Witam.Chciał bym zmodyfikować trochę mój sprzęt.Mam

i5 4570

b85m d3h

4x4gb ddr3 crucial balistic 1600

gtx 970

vs 450

Jest okazja na i7 4790k.Czy Jest sens się pchać w starszą i7 i moją płytę,czy może złożyć nowy zestaw na i5 Kaby czy tam Skylake .

Przeznaczenie komputera to gry i internet

Pozdrawiam

Edytowane przez Kajakos
Link to post
Share on other sites

W dłuższej perspektywie wg mnie miałoby to sens, coraz więcej tytułów potrafi wykorzystać 8 wątków. tylko nasuwa się pytanie w jakim czasie kupisz nową kartę graficzną? 

Jak będziesz w stanie wymienić i cpu i gpu w przeciągu pół roku max to ja bym zmieniał, jak nie będziesz miał tyle kasy to ja zostałbym na i5 i zbierał na nową kartę graficzną z 6-8GB vramu, a procesor/platformę wymienił później. 

Link to post
Share on other sites

wymiana nie ma sensu, bo na Twojej płycie <B85> nie podkręcisz procesora. A bez OC przyrost wydajności w grach będzie zbyt mały żeby operacja się opłaciła <do tego dorzucić 100zł na jakieś chłodzenie bo na BOX cooler jest tragicznie> Musiałbyś mieć najlepiej płyte z serii Z97 do OC. Zakup nieopłacalny

 

Jak chcesz kopa do wydajności, to tylko i wyłącznie sprzedać całą budę z/bez GPU i przejść na nową platformę np. na wspomnianą RyZen od AMD z 6 jajkami

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

@phx1990

Nie zgodzę się z Tobą do końca, np:

http://pclab.pl/art72145-5.html

popatrz na wyniki 4690K bez oc oraz i7 4770K bez oc - fps minimalny 41 vs 58 a więc różnica dość spora, około 30%.

Z godzę się za dużego oc Autor nie zrobi i że potrzebne do oc jest chłodzenie ale jak i5 sprzeda za 750-800 a i7 kupi za 1000 to dopłaca 250 pln a i7 jest znacznie bardziej przyszłościowy i na kilka ładnych lat będzie spokój z cpu. a myślę też że te 4GHz płyta utrzyma. 

@autor

Jak to wersja płyty - pierwsza z 4fazową sekcją zasilania czy ta druga z 3 fafową?

 

Różnica będzie mała w starych grach, w nowych i tych co dopiero wyjdą będzie duża, wg mnie. Ja za 250pln bym zmienił, pamiętaj też, że po zmianie na i7 ograniczeniem będzie gtx 970, ale możesz wtedy śmiało myśleć o np. rx 480 8GB lub gtx 1070.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...