Skocz do zawartości

3DMark Vantage - nie za mało?


Recommended Posts

Więc tak, temperatury na co dzień nie przekraczaj 70 stopni na rdzeniu i będzie dobrze, qpi ustaw na najniższy mnożnik jaki masz, to pozwala lepiej ustabilizować, możesz spróbować tego ustawienia 22x160 i napięcie Vcore 1,2V, i zrób test linX, jeżeli chcesz właśnie osiągnąć takie taktowanie procesora powinno być dobrze, ustaw tak i daj screeny z testu.

 

Edit.

 

U mnie i5 750 pracuje na 3,6GHz z temperaturami w linX osiągającymi 68 stopni na rdzeniu i nie mam żadnych problemów z procesorem, w LinX 68 stopni na rdzeniu to w najbardziej wymagającej grze 55 stopni więc...

Link to post
Share on other sites

zauważyłem własnie ze w grach jest chłodniejszy.. okej - zrobiłem test 3Dmarkiem

 

na tych ustawieniach procesora które opisałem wyżej, i podkręconej grafice do

Core clock - 750

Mem clock - 1910

Shader - 1500

Vddc - 1.025V

 

Test stabilności w Kombusterze

15minut AA 8x MSAA 1280x1024,

FPS max 138, min 44, - średnio 128.

rendering delay (CO TO JEST???? ) miałem ciągle na - 0ms

GPU USAGE 98%

MEMORY USAGE 336.2MB

 

GPU TEMP MAX 58 stopni - taka może być??

 

Po tym zapuściłem jeszcze raz 3DMarka Vantage wyniki:

P17657

GPU SCORE 14616

CPU SCORE 46970

 

Czy teraz to wygląda lepiej? bezpiecznie ta karta jest przy tej temp. podkręcona?

Dlaczego tak mało skoczyło w porównaniu z testem na delikatnie podkręconej grafice (P17633) ???

 

 

P.S

Ok, dzięki Antenor, później podniosę do 22x160 i napiszę jak poszło..

Link to post
Share on other sites

okej, napisze jak mi poszło.. :D

- ustawienia testu w kombusterze dobre miałem? co to jest to rendering delay które można zwiększać podczas testowania od 0 do kilkunastu ms???

- później zajmę się prockiem, i potem kartą tak jak napisałeś ustawie.

Link to post
Share on other sites

Ja robiłem tak w Kombuster ustawiłem Direct3D 11 i AA mode na maxa i dawałem test jeśli nic Ci nie wyskoczy to git i przy testowaniu zawsze sobie ustawiam obroty wiatraków na 100% a tak to normalnie mam ustawione od 50% na auto i rozdzielczość nie musisz mieć na 1280x1024 możesz mieć na 800x600 i obok sobie sobie patrzysz na temp w msi afterburner

Link to post
Share on other sites

Na podkręcaniu kart graficznych już się tak dobrze jak na prockach nie znam, ale jak przechodzi ci testy bez problemów i masz takie niskie temperatury to możesz jechać dalej z kartą.

 

Ps. Dla mnie to niskie temperatury, bo mój HD5870 osiąga po 10 minutach 85 stopni w furmarku, nie wiem jak dla GTX460 ale dla mojej karty 85 stopni to normalna temperatura ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...