Skocz do zawartości

3DMark Vantage - nie za mało?


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem tutaj nowy, nie za bardzo wiedziałem gdzie napisać to pytanie więc z góry przepraszam jeśli naruszyłem regulamin ;)

 

Złożyłem sobie zestawik ASUS p7P55D + i5-760 + Gigabyte GF GTX460 odpaliłem pierwszego testera wydajności jaki wpadł mi pod rękę 3DMark Vantage i mój wynik to

P15973 3DMarks --- > http://3dmark.com/3dmv/2906114

 

Jak to ma się do sprzętu który wsadziłem, nie za mało?

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za opinie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc,

mam chłodzenie Fortisa.

 

Mógłbyś mi powiedzieć z grubsza jak mam procka podkręcić?

 

Teraz aktualnie lekko podniosłem mnożnik na 22 i mam 22x133 - ok 2.95Mhz (QPI=2407.5Mhz, core voltage 1.28V)

Na tych ustawieniach gram w Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction , chodzi świetnie na wysokich ustawieniach a temperaturka podczas gry jest w granicach 45-48 stopni dla CPU, raz tylko na wykresie jednym krótkim pikiem osiągneła 53 stopnie.

 

Jak mam dalej kręcić procesor?

W biosie na płytce (ASUS P7P55d) mam zmienić częstotliwość z 133 na 160 np? i mnożnikiem pojechać do 20 na przykład 20x160=3.2Ghz

Sama taka operacja wystarczy czy jakieś inne parametry muszę ruszyć jeszcze?

A może bez zmiany częstotliwości samym mnożnikiem więcej podnieść? ma to jakieś znaczenie? (nie mam za dużej praktyki w tym temacie)

 

 

---

jakim programem najlepiej monitorować online temperaturę cPU podczas gry?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej włącz LinX na 10 przebiegów i RealTemp - monitoruje temperatury, i wstaw screena po zakończeniu testu (pamiętaj aby ustawić memory na all) z tymi dwoma programami i zobaczymy co dalej da się zrobić :D jeśli temperatura na którymś z rdzeni w RealTemp pod czas testu skoczy powyżej 90 stopni wyłącz test.

Link to post
Share on other sites

okej, dzięki zaraz to zrobię.

 

A jakim programem najlepiej sprawdzić stabilność i wydajność działania pamięci RAM?

 

Przy max obciążeniu temp stała na 62 stopniach dla pierwszego rdzenia, na ułamek sekundy raz skoczyło na 63. (czemu pamięć po wzięciu na "all" ustawiła się na 2GB?)

 

http://i53.tinypic.com/206cwb8.jpg

 

 

Jak wyszedł test?

Link to post
Share on other sites

Ustaw 20x160 czyli będzie 3,2GHz na napięciu vcore 1,2V , powinno śmigać bo u mnie na 1,16 śmiga na 3,6GHz ten sam procek. A pamięci w ogóle jakie masz, wklej screena zakładką z cpu-z z memory i spd, wtedy zobaczymy co można z ramem zrobić ale na razie trzymaj się optymalnych taktowań ramu i ich timingów. ustaw 1,2V na vcore na vtt(Qpi) 1,150 do 1,2V a ram na 1,65V (pamiętaj aby różnica pomiędzy Vtt a ramem nie wynosiła więcej niż 0,5V) i zrób znowu test w linX ale tym razem zaznacz przy memory All. Jak wkleisz to to zobaczymy co dalej da się zrobić, bo narazie temperatury masz dobre i to na dużym stosunkowo napięciu. Tak w ogóle to jaki jest twój cel w oc?? jakie taktowanie chcesz osiągnąć??

 

o to że 2Gb ci ustawiło się nie martw u mnie też wykrywa 2800 a mam 4GB nie wiem dokładnie od czego to zależy ale tak jest ;p i za każdym razem jak wejdę mam inną ilość MB xD a test wyszedł bardzo dobrze zrób to co wyżej napisałem i wklej screeny.

Link to post
Share on other sites

okej :D

 

no więc.. w kwestii pamięci, mam kingstona hyperx 2x2Gb 1600.. z tym że zawsze był problem z nimi jak ustawialem blck na 160 i mnożnik ramów na 10 to 5sekund po włączeniu komputera wywalało mi bluescreena...

 

Teraz, chwile temu zrobiłem to co wyczytałem na specyfikacji tych kości, ustawiłem im profil RAM na DDR3 1600, ale od razu podniosłem im zasilanie do 1.65V i timingi 9-9-9-27, komputer wstał, wykrywa pracę pamięci na 1600. Wygląda że jest ok.

 

Problem jest tylko z wykrywaniem ilości pamięci,ale ten problem ma setka użytkowników na jednym forum.. zamiast 4GB widział mi 2GB.. W windowsie 7 64bity było napisane - pamięci 4GB (użytecznej 2Gb) - setki wpisów na forach jest w tym temacie, każdy drąży i szuka..

ja przestawiłem kości w różnokolorowe sloty pamięci, obok siebie.. i mam 3.5Gb użytecznej z 4Gb faktycznie zainstalowanej.. na tym poprzestałem. (???)

------------------------

W temacie podkręcania - przed sekundą ustawiłem tak jak pisałem:

AI OVERCLOCKER TUN... -MANUAL

OC FROM VPU LEVEL UP -AUTO

CPU RATIO - 20

Intel Speedstep techn. - DISABLED

Xtreme Phase Full Power Mode - AUTO

BLCK - 160

PCIE - 100

DRAM FREQ - DDR3 1600

QPI - AUTO

---------------------

Do tego zmieniłem timingi pamięci tak jak opisałem wyżej i zasilanie RAMU na 1.65

---------------------

zmieniłem też napięcie CPU na 1.2V

-----------------------------------------------

Zarzuciłem ten sam test w linXie i oto wyniki:

 

http://i55.tinypic.com/35k2vwi.jpg

 

(temperatura oscylowała przy obciążeniu 100% na 66-68 stopni)

 

 

---

Mogę jeszcze jakoś stabilność RAMu sprawdzić? JAk oceniasz te wyniki

Jeszcze raz Ci dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

IMC voltage ustaw na 1,160 - tak mniej więcej ale nie schodź poniżej 1,150 ani powyżej 1,170 nie ustawiaj, powinno to zbić jeszcze troszkę temperatury. Jeszcze jest jedna ważna opcja, nie wiem jak ona się u ciebie na płycie nazywa, powinieneś mieć w niej do wyboru lov drop voltage i high drop voltage, jeżeli znajdziesz coś takiego to ustaw na lov drop voltage, jeśli nie to nic się nie stenie ale ja preferuję te ustawienia. Teraz rób tak, wchodź do biosu i zmniejszaj napięcie vcore o 2 pozycję i załaduj windę i rób testy, jeżeli nie wyskoczy błąd po 10 przebiegach linX to znaczy że znowu możesz obniżyć vcore o 2 pozycję, i robisz tak aż w teście wyskoczy ci błąd w jednym z 10 przebiegów, jeśli wyskoczy to wchodzisz do biosu i dajesz jedną pozycję wyżej vcore i testujesz 30 przebiegów, jeżeli w którymś wyskoczy ci błąd to znowu podwyższasz o jedną pozycję i tak do kiedy nie przejdzie ci 30 pętli w linX, zazwyczaj wystarczy podnieść 1 lub 2 razy i powinno być git. Temperatury powinny ci spaść. A ramu ja nigdy nie testowałem jakoś specjalnie, jeżeli pracuje na optymalnych ustawieniach to wystarczy że puścisz sobie kilka benchmarków gierkowych i jak nie wywali to jest git. Napisz jak dojdziesz do minimalnego napięcia i daj screeny. Jak skończysz z tym to pobawimy się z ramem.

Link to post
Share on other sites

Jutro będę optymailozował podkręcenie procka, na dzień dzisiejszy po zmianach

CPU z 2.95 -> 3.2

RAM z 1333 -> 1600

 

+ lekko podrasowałem kartę

 

CORE CLOCK z 700 ---> 755Mhz

MEMORY CLOCK z 1800 --> 1815

 

 

wynik w 3DMarku skoczył z pierwotnej wartości P15973 ---> P17633

 

Jutro dalej zabawa z procesorem, potem ram a na końcu sprawdzimy co z grafiki jeszcze można wyciągnąć:D

Link to post
Share on other sites

To możesz ją spokojnie kręcić do 850/1700/2000 gpu/shader/memory bez zmiany niczego ale jak chcesz się w to bawić to przy msi afterburner podkręcaj i stopniowo dawaj w górę zegary bo u Ciebie może być inaczej i testuj msi kombustor . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

okej, jutro się tym zajmę, najpierw przejdę kręcenie procka i szukanie dobrego napięcia tak jak napisał kolega Antenor, później przyjdzie czas na optymalizacje karty :D

Kupując ten właśnie model GTX460 kierowałem się opiniami mówiącymi że jest ona podatna na kręcenie i ma bardzo dobre chłodzenie, podpowiadający widać mieli rację :)

 

Pozdrawiam i do jutra - będę na bieżąco wrzucał informację jak mi idzie :)

 

P.S.

jeszcze takie dwa małe pytanka:

 

-opłaca się dodatkowo do 3DMarka instalować PCMarka, lepiej testuje?

 

- docelowo chciałbym uzyskać to 3.4-3.5Ghz CPU, czy mogę przeskoczyć mnożnikiem

do 21(lub22) x 166 i na tej częstotliwości szukać odpowiedniego poziomu napięcia procesora?

 

czy takie ustawienie początkowe

np. 22 x BLCK 160 = 3.52GHz, Vcore = 1.2V Vtt=1.16V Vdram=1.65

ma sens powodzenia? można od niego zacząć?

QPI pozostawić na auto?

Link to post
Share on other sites

test z dziś rano

 

w pierwszym kroku mnożnik w górę, do 21 x 160 = 3373.9

napięcia Vcore w dół do 1.185

 

test:

 

http://i51.tinypic.com/2dtdsh.jpg

 

Temperaturka nieznacznie skoczyła, można tak zostawić na dłuższe użytkowanie? Jest to bezpieczny zakres temperatur?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...