Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

 

Mam mały problem. Ostatnio przyszedł do mnie nowy komputer: i5 6402p, Asus Radeon RX470 4 Gb,8 gb ram, dysk ssd goodram 256.

 

Problem polega na tym, że po zainstalowaniu sterowników od producenta nie jestem zadowolony z jakości odtwarzania filmików. Np na Youtube zauważam, że brakuje pełnej płynności w odtwarzaniu, to samo dzieje się jak oglądam zwiastuny filmów, gier itp.

 

Dodam, że komputer chodzi bardzo płynnie i innych zastrzeżeń nie mam. Próbowałem również zainstalować sterowniki ze strony ATI, które zostaną automatycznie wykryte przez aplikację i niestety bez zmian :(.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na szybko wgra najnowsze sterowniki do karty sieciowej, jak nie pomoże niech sprawdzi na innej przeglądarce,

podłącz monitor do zintegrowanej karty graficznej i sprawdź jak działa.

Inna sprawa to sam internet, by sprawdzić sprzęt i połączenie niech odpali YT na jakimś discro Live CD Linux-a( po ściągnięciu  rozpakowaniu systemu na pendrive/DVD trzeba zmienić kolejność ładowania w BIOS-ie w zależności na czym zostało wypakowane discro Linuxa na DVD lub pamięć  USB).

Oczywiście sam internet można sprawdzić na innym urządzeniu, aczkolwiek sprawdzenie sprzętu za pomocą LIveCD będzie pomocne w rozwiązaniu problemu( bo może to nie wina routera czy ISP a walniętej karty sieciowe)j.

 

PS ATI nie ma od 2010 roku, od premiery kart z serii HD 6XXX jest AMD.

Link to post
Share on other sites

To tak: System to win 10, sterowniki do gpu najnowsze, filmy to różne. Obciążenie cpu niskie. Jest to sprzęt nówka sztuka, dlatego nic się nie dzieje co mogłoby mieć wpływ na wydajność. Gry działają bez problemów. Może powinienem zainstalować jakieś starsze sterowniki ?

 

Płyta główna to GA b250m-ds3h i nie mam tam zintegrowanej grafiki. Łącze się jednak przez wifi za pomocą karty sieciowej TP-LINK. Sterowniki instalowane z dołączonej płytki. Spróbować znaleźć najnowsze?

 

Dodatkowo mam 2 laptopy w domu i wydaje mi się, że lepiej to tam wygląda, mimo że sprzęt na PC kilkukrotnie lepszy :(.

Edytowane przez wojtal1992
Link to post
Share on other sites

Jak są nowsze to zainstaluj i zobacz.

Jak nie masz zintegrowanej jak procesor ma grafikę

http://ark.intel.com/products/93277/Intel-Core-i5-6402P-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

Są na płycie wyjścia D-SUB/DVI-D/HDMI 1,4,http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B250M-DS3H-rev-10#sp

 

Wystarczy wyjąć kartę graficzną a zintegrowana po podłączeniu monitora do płyty głównej się uaktywni.

Co do obrazu to może tylko wrażenie takie, jeśli ma taką możliwość niech wybierze konkretny filmik i porówna obraz na jednym monitorze/ TV po podłączeniu komputera i laptopów czy tak samo będzie wyglądało( wiadomo najlepiej tym samym złączem czyli D-SUB lub wyłącznie na HDMI sprawdzać ).

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem ;) 
Oczywiście nikt nie odpisywał, tutaj temat http://forum.benchmark.pl/topic/236170-youtube-chrome-zawieszanie-si%C4%99-win-10/
Tylko karta Nvidii. Sieć mam dobrą 100 mb/s. Problemy występuje wyłącznie w przeglądarce ( gry nie mają ścinek, na odtwarzaczu Win10 też się nie zawieszają filmiki. :D  wszystkie sterowniki zaktualizowane, przeglądarka chrome - windows próbował wyłączyć jej aktualizacje, dopiero gdy wszedłem w panel informacji o tym czy jest aktualna zaczęła szukać (przeglądarka) czy są jakieś aktualizacje. Reinstalowałem przeglądarkę, ale cóż problem został :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...