Skocz do zawartości

problem z instalacją Windows 7 na laptopie.(błąd:0x80300001)


Recommended Posts

Witam serdecznie;)

mam problem z instalacja systemu windows 7 ultimate 32 bit na lapku kolegi ktory swierzo otrzymal ze sklepu(lapek msi CX620).system jest orginalny.podczas instalacji systemu w oknie "gdzie chcesz instalowac system windows?" gdy wybieram dysk na ktorym chce zainstalowac system (jest tylko jeden dysk jedna partycja) wyskakuje "nie mozna zainstalowac systemu windows na dysku 0 i partycji 1" szczegoly:"nie mozna zaisnatlowac systemu windows w wybranej lokalizacji blad: 0x80300001"

znalazlem na necie tematy zwiazane z tym bledem ale z reguly chodzi o PC z macierzami RAID. probowalem takze instalowac sterowniki chipsetu z plyty dolaczonej do lapka ale to tez nie na wiele sie zdalo.Prosze o pomoc jak wybrnac z tej sytuacji koledze sie pali bo lapek potrzebny jest mu do pracy a ja nie jestem w stanie mu pomoc ^^ moze ktos z was wie o co kaman?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie chce mi się tłumaczyć. Zakładam, że dasz sobie radę:

 

1. First i Loadede the RAID driver from CD. (you can use the Vista driver , it will work)

2. after the I Installed the driver and created partitions.

3. then you are needed to Remove the driver CD and insert the Windows 7 DVD.

4. Finally Clicking on Refresh Will Disappear this Error

Link to post
Share on other sites

wielkie dzieki Danny ;)

powiedz mi tylko czy ten sterownik bedzie na plycie ze sterownikami do lapka dostarczonej razem z nim?(lapkiem) czy trzeba gdzies z neta je brac?

zaraz bede probowal czy to dziala

PS radoslaw zmiana plyty instalacyjnej nie przyniosla zadnego efektu

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz tam dwa dyski fabrycznie to będzie ;)

 

Ale sterowniki do RAID'a są Ci nie potrzebne bo w tym lapku jest tylko jeden dysk :)

 

Spróbuj usunąć wszystkie partycje jakie są i postawić jedną nową.

 

Jak to nie pomoże, to sprawdź tą metode:

 

http://store.microsoft.com/help/iso-tool

 

Instalacja systemu z pendriva. U kumpla bez napędu DVD instalowałem i działa :) Instalacja trochę wolniejsza niż z płyty ale cóż - zawsze to jakieś rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...