Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panie Kolego nie do końca masz rację. W wielu przypadkach karty niereferencyjne posiadają lepsze jakościowo komponenty (pcb, kondensatory, lepsza sekcja zasilania) czy system chłodzenia (karty referencyjne nie posiadają trybu półpasywnego). Oczywiście bardzo często domowymi sposobami (czytaj podkręcaniem) udaje się ustawić zegary takie same lub nawet lepsze niż wersje OC. Tylko pamiętaj kupując referenta nie masz pewności czy pójdzie na wyższych ustawieniach, czy karta będzie w pełni stabilna, czy sekcja zasilania wytrzyma itp. Ponadto kartę niereferencyjną jest dużo łatwiej sprzedać na rynku wtórnym (niż wersję referencyjną).

Ale ja nie mówię o niereferent vs referent. Tylko o niereferentach. 

A od kiedy to sam magiczny licznik klatek jest wyznacznikiem, od którego producenta GTX 1060 najlepiej kupić?

Chyba zerkałeś w tych testach które polecasz tylko na wykresy FPS w grach. :)

Mogłem bardziej rozwinąć wypowiedź, bo teraz będę miął łątkę osoby która patrzy na FPSy. Ale jeżeli nawet bym patrzył na FPS to bym nie kupował Palit 1060 JetStream tylko np Asus Strix :) JA własnie miałem ograniczony budżet. I póki co jestem zadowolony. Karta ma backplate, wygląda na solidnie wykonaną, ma podświetlenie (mnie to akurat nie potrzebne) no i działa cicho póki co. Cewki nie piszczą. Złącze ma 6pin, ale na sekcjach zasilania to już się nie znam :)

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

Ech, kolejny co zaufał Asusowi. Powodzenia (mówi to właściciel - były - Strixa). Serwis mają naprawdę fajny, bo wysyłają nowe rzeczy bez pytania, ale same produkty już kiepskie. Nie wszystkie pewnie, ale akurat wszystkie te co miałem, to nigdy bym do nich nie wrócił ani nikomu nie polecił.

Właśnie dlatego wolałem wybrać kartę od innej firmy niż Asus, bo poprzedni Strix mnie wkurzał. Na początku byłem zachwycony, tak samo jak ty, ale im bardziej zacząłem ją poznawać, tym bardziej jej ograniczenia i wady projektowe zaczynały denerwować. Dlatego tym razem wziąłem Palita JetStream, i to jest naprawdę niebo a ziemia.

Link to post
Share on other sites

Zawsze posiadałem karty Palita i MSI, tym razem kupiłem lowenda w postaci gtx 1050ti właśnie strixa.

Kartę mam kilka dni, ale temperatury świetne, najmniej w iddle 27st, stres 57st, zobacze ile osiągnie w syntetyku.

Jakość wykonania jak na ten segment rewelacyjna pomimo obudowy z tworzywa, układ chłodzenia dobrze spasowany.

Za wcześnie, abym ją wychwalał nie wiadomo jak, ale na razie bajka.

Już nie wspomnę o spadku temperatur na cepie rzędu 7st C względem gtx 570. ;)

Link to post
Share on other sites

Ech, kolejny co zaufał Asusowi. Powodzenia (mówi to właściciel - były - Strixa). Serwis mają naprawdę fajny, bo wysyłają nowe rzeczy bez pytania, ale same produkty już kiepskie. Nie wszystkie pewnie, ale akurat wszystkie te co miałem, to nigdy bym do nich nie wrócił ani nikomu nie polecił.

 

Właśnie dlatego wolałem wybrać kartę od innej firmy niż Asus, bo poprzedni Strix mnie wkurzał. Na początku byłem zachwycony, tak samo jak ty, ale im bardziej zacząłem ją poznawać, tym bardziej jej ograniczenia i wady projektowe zaczynały denerwować. Dlatego tym razem wziąłem Palita JetStream, i to jest naprawdę niebo a ziemia.

 

Ale ja nie kupiłem ASUSA! Czytaj ze zrozumieniem i patrz na sygnaturkę :) Mam Palit 1060 JetStream

 

I o to mi chodzi, że ten Palit jest plus minus 200 zł tańszy od Strixa (w zależności od sklepu). Strix zapewne wydajniejszy ale o ile FPS? Zapewne o mało. Dlatego jak wcześniej pisałem, czasem nie warto dopłacać tych 200 zł.

 

Mam nadzieję, że teraz mnie wszyscy skumali :)

 

P.S. ReznoR - ten link do FPS to świetna sprawa :) WIele osób zbyt ogólnikowo wyraża się o ograniczeniu danego podzespołu.

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

Ja miałem wiele kart graficznych od rożnych producentów (Asus, Palit, Gainward, Gigabyte, His, MSI) i prawda jest taka, że raz jedna firma przoduje raz druga. Większość ludzi nie ma dostępu do danych dot. awaryjności sprzętu i czasami warto mieć znajomego, który podpowie co w danej chwili jest w miarę ok i jak serwis danej firmy podchodzi do klienta.

Co do kart graficznych od Asusa - bardzo dobrze wspominam gtx 560 DCII TOP, pracował u  mnie 3,5 roku bez żadnego problemu, kartę sprzedałem działa dalej (1,5 roku u szwagra, także 5 lat na grafikę nie jest źle). Karta miała rewelacyjne chłodzenie, nigdy nie było problemów w temperaturami. Teraz mam MSI - grafika niezła, fajne chłodzenie czytaj jestem zadowolony.

Moje zdanie jest takie - bardzo dużo zależy od użytkownika, od tego jaki ma sprzęt (obudowa, zasilacz, cyrkulacja powietrza itp.) oraz od tego jak konserwuje swój sprzęt (nieraz widziałem pajęczyny w obudowach wraz z zamieszkującymi je pająkami mówię serio nie ściemniam). Także problem jest bardzo złożony i żeby go ogarnąć trzeba uwzględnić wiele zmiennych. Dodatkowo należy uwzględnić prawo sztuki, to że trafiłeś na szmelc który jakimś cudem przeszedł testy jakości nie oznacza że wszystkie sztuki są "be" :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja to już się całkowicie w tym wszystkim pogubiłem, boje się pisać cokolwiek aby znów nie zostać potraktowanym jako TROLL, może mi ktoś z was czarno na białym powiedzieć, którą kartę gtx 1060 na ten moment wybrać ? Rozumiem, że nikt za mnie wyboru nie podejmie, chodzi mi po prostu o dobrą radę. Proszę o pomoc. 

Edytowane przez dawid1337studio
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam MSI (mam gtx 970 100me) jestem bardzo zadowolony. Tylko pomyśl polecam Tobie MSI, idziesz do sklepu kupujesz, "gębucha" się cieszy, ręce drżą z podniecenia - masz nową grafikę. Przychodzisz do domu podłączasz, grafika działa 20 minut i pada (ja tak miałem Asus podziałał 20 minut), krótko mówiąc miałeś pecha trafiłeś na dziadowski egzemplarz. I wtedy myślisz to wina Alcedo polecił mi MSI - o to "sk*****l" po co ja go słuchałem. Znajdzie się taki, co powie pewnie mu MSI nowe karty wysyła za reklamowanie ich produktu albo dropsy tonami dostaje. Oczywiście jest to przerysowana historia, co nie zmienia faktu że jakość podzespołów komputerowych bardzo spada, niestety księgowi rządzą tym biznesem. Nawet taki Intel wielka potęga co pokazał w Kaby Lake. Decyzję musisz podjąć sam

Link to post
Share on other sites

P.S. ReznoR - ten link do FPS to świetna sprawa :) WIele osób zbyt ogólnikowo wyraża się o ograniczeniu danego podzespołu.

Ah, no tak, wybacz. Praca, rozkojarzenie, nie przeczytałem dokładnie. ;)

Dzięki. W przyszłości ten poradnik chyba jeszcze trochę przebuduję, żeby uwzględnić Frametime, bo o tym prawie każdy zapomina, a wg mnie (i paru testujących na zagranicznych portalach) frametime jest znacznie ważniejszy niż licznik FPS.

Polskie portale podają prawie wyłącznie FPSy... Frametime niby czasami gdzieś tam się pojawia, w paru artykułach, ale rzadko.

A szczerze mówiąc, wolałbym oglądać wykresy/liczby frametime niż FPS.

 

Licznik FPS to teraz taka moda, jak oświetlenie w podzespołach. Ma razić w oczy i ładnie wyglądać, realnie nie przedstawiając prawie żadnej wartości. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja to już się całkowicie w tym wszystkim pogubiłem, boje się pisać cokolwiek aby znów nie zostać potraktowanym jako TROLL, może mi ktoś z was czarno na białym powiedzieć, którą kartę gtx 1060 na ten moment wybrać ? Rozumiem, że nikt za mnie wyboru nie podejmie, chodzi mi po prostu o dobrą radę. Proszę o pomoc. 

Podobno MSI 1060 gaming X jest spoko kartą i do tego cichą. ALe kosztuje ok 1500 zł. Ja osobiście mam Palit JetStream 1060 za ok 1300 zł. I jak pisałem już wcześniej wygląda na solidnie wykonaną i póki co jest cicha :)

Link to post
Share on other sites

MSI ma też tańsze odpowiedniki

http://www.x-kom.pl/p/323944-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-armor-oc-v1-6gb-gddr5.html

 

Kiedyś Palit to była bardzo przeciętna firma produkująca karty graficzne. Owszem były stosunkowo tanie niemniej jednak mocno odstępowały od wiodących producentów takich jak Asus, Gigabyte. Zresztą było to widoczne nawet w długości trwania gwarancji - 24 miesiące. Na chwilę obecną widać że odrobili lekcje i że ich produkty nabrały charakteru (miałem kiedyś 7900 gs wyglądał bardzo biednie o chłodzeniu nie wspomnę, fajna była cena i żaba na pudełku :D ). Co do jakości niech się wypowiedzą/wypowiadają osoby które je mają. Prawda jest taka, że ciężko ocenić kartę graficzną, którą się ma krótko. Ważne jest natomiast jak karta będzie pracował pod koniec gwarancji oraz po jej zakończeniu - czytaj jak długo pociągnie. To że dany produkt wygląda solidnie Marcinie nie oznacza że jest dobry i popracuje długo, tym bardziej w czasach kiedy jakość spada. Niestety zwykły śmiertelnik nie jest w stanie sprawdzić z jakich komponentów dany produkt został złożony. A wiadomo każda pliszka swój ogonek chwali

Link to post
Share on other sites

Fakt ja nie brałem 1060 ale 1070 msi gaming x bo mi kolorystycznie pasowała, jak do tej pory jestem zadowolony praktycznie nie słyszalna bez dodatkowego kręcenia nawet w grach. Na razie uświadczyłem tylko w farcry primal ze wentylatory więcej pracują.

Kartę kupowałem we wrześniu.

Trochę miałem obawy bo z MSI miałem 9600 GT i tam wiatrak padł po miesiącu od zakończenia gwarancji, ale tam chłodzenie kręciło cały czas i w sumie nie dbałem o nią ( tylko 2 razy czyściłem z kurzu)

 

Jak by mnie budżet bardziej klinował w momencie zakupu Gaming x pewnie brał bym palita. 

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Ja to już się całkowicie w tym wszystkim pogubiłem, boje się pisać cokolwiek aby znów nie zostać potraktowanym jako TROLL, może mi ktoś z was czarno na białym powiedzieć, którą kartę gtx 1060 na ten moment wybrać ? Rozumiem, że nikt za mnie wyboru nie podejmie, chodzi mi po prostu o dobrą radę. Proszę o pomoc. 

1060 Super JetStream 6GB/1060 Phoenix GS 6GB

Edytowane przez lwses
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI ma też tańsze odpowiedniki

http://www.x-kom.pl/p/323944-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-armor-oc-v1-6gb-gddr5.html

 

Kiedyś Palit to była bardzo przeciętna firma produkująca karty graficzne. Owszem były stosunkowo tanie niemniej jednak mocno odstępowały od wiodących producentów takich jak Asus, Gigabyte. Zresztą było to widoczne nawet w długości trwania gwarancji - 24 miesiące. Na chwilę obecną widać że odrobili lekcje i że ich produkty nabrały charakteru (miałem kiedyś 7900 gs wyglądał bardzo biednie o chłodzeniu nie wspomnę, fajna była cena i żaba na pudełku :D ). Co do jakości niech się wypowiedzą/wypowiadają osoby które je mają. Prawda jest taka, że ciężko ocenić kartę graficzną, którą się ma krótko. Ważne jest natomiast jak karta będzie pracował pod koniec gwarancji oraz po jej zakończeniu - czytaj jak długo pociągnie. To że dany produkt wygląda solidnie Marcinie nie oznacza że jest dobry i popracuje długo, tym bardziej w czasach kiedy jakość spada. Niestety zwykły śmiertelnik nie jest w stanie sprawdzić z jakich komponentów dany produkt został złożony. A wiadomo każda pliszka swój ogonek chwali

Oczywiście zgadzam się. Nie mówię, że każdy ma kupować Palita bo mi się tak podoba. A że wygląda solidnie to stwierdziłem fakt. Jak długo pociągnie, też nie wiem. Za 2 lata może odkopię ten temat i powiem :) Audi itp też wyglądają solidnie a terminy w serwisie trzeba rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem :)

Link to post
Share on other sites

Wypadek przy pracy zdarza się każdej firmie (czytaj Nvidia, Intel, Plextor, AMD i tak można wymieniać bez końca). Oczywiście przypadek grafik EVGA jest zacny niecodziennie można mieć grilla w domu :)  Niemniej jednak karty EVGA słyną z jakości wykonania, długości gwarancji i i bardzo dobrego podejścia do swoich klientów. A cóż Palit z pozycji kopciuszka wskoczył do I ligi.

Link to post
Share on other sites

Na pierwszym teście GTX 1080 GameRocka na PurePC było określenie Palita jako brzydkiego kaczątka (z którego wyrósł piękny łabędź) ;)

Odrobili swoje lekcje.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...