Skocz do zawartości

980 ti problem z wydajnością


Recommended Posts

Witajcie

 

Mam dosc specyficzny problem z moim Palitem 980ti.

Gram tylko w jeden , ale specyficzny tytuł który to jest symulatorem i nazywa się iRacing ;-)

Gram na 3 monitorach i wszsytko jest wporządku do poki karta pracuje na 99% mocy, ale niestety nie wiadomo mi dlaczego w trakcie rozgrywki lubi poleniuchowac i spasc do np. 70% i wtedy już jest drastyczny spadek fps 

 

Czy jest jakiś sposób by wymusić na niej prace non stop na 100% . Dodam , że przy podkręceniu jest tak samo i nie jest to kwestią temperatur.

 

P.S, niestety nie wiem jak i czy można tutaj dołączać załączniki więc daje link do monitoringu z afterburnera  https://drive.google.com/file/d/0B6iTvvbrYG7-OF9ub0paTWJYelE/view?usp=sharing

Jeżeli ktoś chciałby spojrzeć ;-)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jedyny porządny na forum, co wrzucił logi z MSI Afterburner :)
Wszystko jasne, procesor i ewentualnie wolne pamięci cię ograniczają w momentach kiedy użycie karty spada. Jaką masz resztę podzespołów?
To jest i3, i5 czy może jeszcze coś innego?
Inna sprawa, to że sama ilość FPS jest zawsze powyżej 60. To te wahania pomiędzy 60 a 150 pewnie cię irytują (czyli zbyt duże różnice we frametime).
Do czasu wymiany procesora może pomóc zablokowanie FPS na jakiejś stałej wartości np. 70. (można to zrobić w RTSS) lub obniżenie detali które wpływają na obciążenie CPU (napisałem o nich w moim miniporadniku w sygnaturze)

 

Podaj jakie szybkie masz pamięci, bo szybsze pamięci też mogą pomóc.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

To zupełnie normalne zachowanie. Obciążenie karty może spadać nawet jeśli będziesz miał jedynie 25% (1 rdzeń) lub 50% (2 rdzenie) obciążenia CPU. Wszystko zależy od gry, momentu, optymalizacji. Raz ograniczeniem jest moc jednego rdzenia, a raz moc całego procesora, i to się ciągle dynamicznie zmienia w czasie gry.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 100% obciążone i5 w tej grze to jest szansa, że coś ci to da.

Ale tak samo warto inwestować w szybki Ram 2400 MHz CL10, koniecznie w Dual Channel, do takich szybkich procesorów i kart. Bo sam procesor to nie wszystko.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No niewiem, k0chan ;) takiego rodzaju symulatory są ciągle rozwijane, zresztą wiesz przecież, że wymagania to można sobie podawać jak się chce. Zwłaszcza symulatory są często bardzo wrażliwe na CPU i szybkość pamięci, bo jest tam mnóstwo obliczeń do wykonywania (fizyka). iRacing to z kolei przykład jednego z najbardziej skomplikowanych symulatorów pod tym względem.

Z tego co widzę, to wybranie w iRacing DirectX 11 zamiast DirectX 9 sporo poprawia wydajność procesora.

Po gameplayach patrząc, FPSy potrafiły spadać nawet do okolic 40 jeśli grało się w wyścigu z innymi kierowcami (na DirectX 9)...

Do autora: masz ustawionego DirectX 11, mam nadzieję?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Panowie poszedłem w G.Skill TridentX 2400 i teraz sprzet mi się wiesza . Oszalec można. 

Podpowiecie co może być słabym ogniwem?

Jakby ktos podpowiedział to podrzuce jakies logi tylko nie wiem z czego ;-/

Edytowane przez Glaniu
Link to post
Share on other sites

Siedzę w symulatorach i twój sprzęt spokojnie sobie radzi z każdym z nich,wymiana na Skilla była nie potrzebna.

Sprawdz dysk w jakiej jest kondycji a jeśli nadal są spadki fps np w multi,możesz sprawdzić zmniejszając ust. i w panelu nvidia wymusić maksymalną wydajność,sprawdz.

Link to post
Share on other sites

Wymiana na szybszą pamięć zwiększyła możliwości obliczeniowe CPU, więc może być konieczne dodatkowe ustabilizowanie napięć CPU i kontrolera pamięci po OC. Zerknij sobie na poradnik podkręcania Haswelli, tam powinno być wszystko wyjaśnione co i jak.

Masz ustawionego tego DirectX11 w iRacing?

Link to post
Share on other sites

Bez podkręcania CPU na ustawieniach stockowych wszystko byłoby ok. Z podkręcaniem podzespołów zawsze należy się liczyć, że trzeba potem stabilizować ustawienia (wbudowane w procesory kontrolery pamięci). Mogło się też okazać, że akurat twój OC nie był do końca stabilny, a dopiero szybsze pamięci to wyeksponowały. Różnie może być, każda sztuka procesora jest inna.
U mnie np. dopiero Battlefield 1 pokazał, że mam niestabilne ustawienia OC - wystarczyło podnieść napięcie CPU o 0,005 V i już wszystko ok. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...