Skocz do zawartości

GTAIV-GTX460 1GB FPS Kaput


Recommended Posts

j/w

 

Cep na 3500, ramy na 900 gpu kręcone. Innym podobno chodzi na maxa super płynnie z 460, ale ja jakoś w broker mam tylko 22fps w dzień i mam wszystko ustawione na maxa.

Link to post
Share on other sites

A co chcesz mi powiedzieć że na 4 rdzeniowym procesorze masz 20 fps??Pewnie żeś coś znowu namieszał, dużo powodów może być, złe stery, odpowiednia wersja patcha,zasyfiony system, co maks płynnie chodzi???może tekstury i render, bo jak ustawisz wszystkie suwaki na maksa to na pewno płynnie nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Mam 1.0.4.0, bo podobno najlepiej na takim działało.

 

 

EDIT: Wgrałem dzisiaj przed 17 biosa do GPU na sztywno takty, bo Afterburner robił problemy i przełączało się na 405MHz. Teraz w broker 31FPS, ale dla mnie wciąż za mało. Stawiam SLI tak szybko jak tylko się da. Czas na wieś tuning ;)

 

EDIT2: Ta gra ma chodzić dla mnie cud, bo chcę wszystko na maxed, wszystkie paski na maksa dałem, a zasięg widzenia na 40. Chcę tą grę przejść na maxed i jestem w stanie nawet zrobić SLI. Zresztą poczekam na bulldozera, bo drogie SB jakoś mnie nie kręci.

Link to post
Share on other sites

Ale ty kombinujesz, sam sobie problemy stwarzasz ;) , co brzydko to gta wygląda???musisz wszystko na maksa mieć???Zamiast przejść grę to kombinujesz, jeżeli chodzi o optymalizacje GTA to gó**o i nie warto sobie nim głowy zawracać.

Link to post
Share on other sites

Mogą być z tym problemy. Np u Daniela GTX480 się zaczął dusić. U mnie tez są problemy z moim sprzętem. Nawet jak podkręce się do 3,6, ba, nawet do stabilnego 3,8 to i tak nie jest fantastycznie. CPU wykorzystywany w 80%, czyli nie ogranicza, a karta sobie lata na pół gwizdka, no, powiedzmy, że do 65%.

 

Sprawdź sobie Afterburnerem użycie GPU, choćby na wykresiku sprzed 15 sekund, i podobnie CPU.

Link to post
Share on other sites

Mogą być z tym problemy. Np u Daniela GTX480 się zaczął dusić. U mnie tez są problemy z moim sprzętem. Nawet jak podkręce się do 3,6, ba, nawet do stabilnego 3,8 to i tak nie jest fantastycznie. CPU wykorzystywany w 80%, czyli nie ogranicza, a karta sobie lata na pół gwizdka, no, powiedzmy, że do 65%.

 

Sprawdź sobie Afterburnerem użycie GPU, choćby na wykresiku sprzed 15 sekund, i podobnie CPU.

CPU dusi Ci wydajność. Benchmark nigdy przy 4 rdzieniowcu nie pokarze użycia 100% bo ta gra nie jest w stanie w pełni wykorzystać 4 rdzeni. Jakbyś miał procka i7 2600k@4,5 to myślę, że karta graficzna skoczyła by do 100%.

Link to post
Share on other sites

Mogą być z tym problemy. Np u Daniela GTX480 się zaczął dusić. U mnie tez są problemy z moim sprzętem. Nawet jak podkręce się do 3,6, ba, nawet do stabilnego 3,8 to i tak nie jest fantastycznie. CPU wykorzystywany w 80%, czyli nie ogranicza, a karta sobie lata na pół gwizdka, no, powiedzmy, że do 65%.

 

Sprawdź sobie Afterburnerem użycie GPU, choćby na wykresiku sprzed 15 sekund, i podobnie CPU.

CPU dusi Ci wydajność. Benchmark nigdy przy 4 rdzieniowcu nie pokarze użycia 100% bo ta gra nie jest w stanie w pełni wykorzystać 4 rdzeni. Jakbyś miał procka i7 2600k@4,5 to myślę, że karta graficzna skoczyła by do 100%.

Tyle że ta gra używa 80% CPU przy 3,0 i przy 3,8 :D więc to raczej nie to.

Link to post
Share on other sites

Mogą być z tym problemy. Np u Daniela GTX480 się zaczął dusić. U mnie tez są problemy z moim sprzętem. Nawet jak podkręce się do 3,6, ba, nawet do stabilnego 3,8 to i tak nie jest fantastycznie. CPU wykorzystywany w 80%, czyli nie ogranicza, a karta sobie lata na pół gwizdka, no, powiedzmy, że do 65%.

 

Sprawdź sobie Afterburnerem użycie GPU, choćby na wykresiku sprzed 15 sekund, i podobnie CPU.

CPU dusi Ci wydajność. Benchmark nigdy przy 4 rdzieniowcu nie pokarze użycia 100% bo ta gra nie jest w stanie w pełni wykorzystać 4 rdzeni. Jakbyś miał procka i7 2600k@4,5 to myślę, że karta graficzna skoczyła by do 100%.

Tyle że ta gra używa 80% CPU przy 3,0 i przy 3,8 :D więc to raczej nie to.

To nie ma znaczenia na ile dasz. Tutaj chodzi o ilość rdzeni. Jeśli zmiejszysz częstotliwość procesora to powinnien zmiejszyć Ci się użycie GPU, CPU powinno pozostać bez zmian (i tak jest z tego co piszesz)

Link to post
Share on other sites

Jeśli gra wykorzystuje 80% CPU, to co? używa 3 i 1/5 rdzenia? :rotfl: Z tego co wiem GTA IV potrafi obciążyć Quady, Phenomy w 100%. Tyle że u mnie tego nie robi. Pomijam fakt, że od pól roku nie gram w GTA, no ale dla mnie to jednak ciekawe zagadnienie :D

Link to post
Share on other sites

Gra potrafi wykorzystać 4 rdzieniowy procesor ale to tylko podczas gry w niewielu miejscach. Benchmark nie wykorzystuje tylu rdzieni. Można powiedzieć, że benchmark to tak nieco ponad 3 rdzenie wykorzystuje bo widać mały wzrost przy 4 rdzeniu.

 

Do autora, lepsza karta nic Ci praktycznie nie da. Jeśli chcesz grać na max płynnie to musisz zmienić procesor, wgrać najnowszy patch + zrobić „tweak” gry. Na internecie jest masa poradników jak podrasować grę aby nie robiła ścinek i FPSy zbytnio nie spadały.

Link to post
Share on other sites

Kolego, sam mam i7860 @4,1 GHZ 8giga ramu i radki 5870x2

 

do czasu kiedy nie było AA chodziło wsio na maxa.

 

Jak wprowadzili AA to niestety ale na maxa się nie dało, bo zwyczajnie cięło. Gra jest dennie zrobiona i nic na to nie poradzisz...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...