Skocz do zawartości

GTX 1070 vs GTX 1080


Recommended Posts

Hej, 

 

Mam dylemat moralny co wybrać. Zasadniczo wgl bym nie brał pod uwagę GTX 1080 ale akurat środki na to pozwalają więc rozważam i taką opcję.

 

Przechodząc do meritum. Streamuje a niebawem będę wrzucał drobne filmy instruktażowe na YouTube. Bardzo zależy mi na tym aby jakość materiałów była najlepsza jak to tylko możliwe, i mam tu też na myśli ustawienia w grach, Antyaliasing oraz inne wodotryski.

 

Obecnie posiadam:

 

Płyta główna: MSI Z277 Gaming Pro Carbon + Macho HR-02

Pamięć ram: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 3000MHz

Samsung SSD 120GB 840 Pro 

Radeona R9 290

 

Streamy wyglądają bardzo fajnie nawet na bardzo wysokich ustawieniach, ale niema mowy w ogóle o ustawieniu MSAA x8 i utrzymaniu w niektórych produktach stabilnych 60fps a co dopiero dołożeniu do tego streamu w 1920x1080 i 60fpsach. 

 

Pod względem płynności rozgrywki i streamu  jestem masochistą. 

 

Gram na monitorze FullHD i nie zamierzam zmieniać tego jeszcze przez bardzo długi czas.

Tak oglądałem wiele zestawień i testów, czy to na morele tv czy na benchmarku czy na innych portalach wiem że różnica między tymi kartami jest raczej niewielka ale nie wiem czy przypadkiem diabeł nie tkwi w detalach.

 

Tak więc chciałem się poradzić czy kupić jednak GTX 1080 

czy może GTX 1070 i SSD Samsunga 950 Pro 256Gb na M.2.

 

Niestety ale takie gry jak Armored Warfare nie grzeszą wyborną optymalizacją. 
A nastawiam się również baaardzo poważnie na Andromedę i Streamowanie jej.

 

Co byście mi doradzili w takiej sytuacji? 

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Mając monitor 1080p i kupując gtx 1080 starczy na długie lata lecz nie będzie wykorzystywana jak powinna( przez jakiś czas ) bo ona jest na tyle mocna ze idealnie nadaje się do monitorów 2k . No chyba że masz fajny monitor 120/144hz .

TU masz parę filmików .

https://forums.geforce.com/default/topic/938757/geforce-1000-series/gtx-1080-benchmark-videos-1080p-2k-4k-/

PS. pamiętaj że wszystko zależy od Optymalizacji gier bo jak Amstromeda będzie skopana to nawet 2x gtx 1080 ci nie pomogą .

Co bym zrobił na twoim miejscu hmm na pewno bym sobie dokupił drugi dysk SSD bo na jednym 120gb trzymałbym  windowsa + 1 grę(lub nie) a na drugim dysku SSD jakieś same dobre gry :) i jak wiadomo gtx 1070 co moim zdaniem jest także bardzo mocna a można wychapać promocję gdzie nieraz widziałem za 1900zł od gigabyte Gaminx .

Druga opcja np posiadając radeona 290  to bym się wstrzymał jeszcze na parę miesięcy gdyż nadchodzą nowe karty od AMD w drugim kwartale tego roku. Być może będą lepsze od GTX i dobrych cenach ( oby *taka cicha nadzieja* ) .  

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Drugi ssd jest planowany. Albo Iridium Pro 240Gb albo właśnie dysk na M.2 na system programy do nagrywania/streamowania i kilka gier kluczowych.

 

Dużo czytałem o tym że 1080 to bardziej 2k dla tego też spodziewałm się hejtu, iż rozważam 1080 na FHD. Jednak ja wolał bym 120/144Hz niż 2k czy 4k.

 

Finalnie myślę iż ten gtx 1080 tobędzie dobra inwestycja ;)

A polecacie jakiegoś konkretnego GTX 1080 myślałem na Gaming X od MSI.

Link to post
Share on other sites

Ja mam GTX 1080 JetStream do 1080p i jestem zadowolony (i mogę polecić). Wszyscy ludzie, którzy piszą, że karta nie będzie wykorzystywana w 1080p propagują niedomówienia, bo bardziej można ją w grach zamęczyć niż znudzić. Chyba że gra się tylko w jakieś platformówki, lub ogólnie mało wymagające gry od karty grafiki.
GTX 1080 może być też wykorzystywany do przeglądania neta w 1440p, i jakoś nikt wtedy nie narzeka, że przez 95% czasu karta zużywa 6 W na 139 MHz...

Jak dla mnie wymiana R9 290 na GTX 1070 jest mniej sensowna niż wymiana R9 290 na GTX 1080 przy takim procesorze jak i7-7700K, także wybór chyba oczywisty.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już zebrałem prawie całą pulę potrzebną mi na nową kartę. Więc do końca marca przed premierą Mass Effect Andromeda będę chciał ją kupić. Wszyscy sobie bardzo chwalą te JetStremy. Sam wstawiłem kumplowi GTX 1070 Hard Rock jak składaliśmy PCta.

Link to post
Share on other sites

a komu bedziesz tak Streamingował te gry, kto to będzie oglądał taka prawda na ch. to oglądać jak samemu mozna zagrać a jak cos na yt jest 

Też tak zawsze myślałem do czasu kiedy ludzie zaczęli oglądać moje streamy, dobrze się bawić a nawet wysyłać donejty. 

Skoro przychodzą podoba im się to to nie widzę powodu czemu miał bym nie prezentować tych materiałów w jeszcze lepszej jakości :)

Zdecydowałem się na GTX 1080 Zotac AMP Extreme. Dają 5 lat gwarancji a do tego jest najwydajniejsza z niereferentów (nie licząc tych z wodnym chłodzeniem).

Link to post
Share on other sites

Sorry że zawracam gitarę ponownie.

Byłem już gotowy na tego Zotaca:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-amp-extreme-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/

 

Jest najszybsza z niereferentów.

Zwłaszcza że po zarejestrowanie produktu mam 5lat gwarancji.

 

Ale w fajnej cenie jest jeszcze Gigabyte z tymi dodatkami.

 

http://www.x-kom.pl/p/314728-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1080-xtreme-gaming-premium-pack.html

 

Myślałem jeszcze nad tym:

 

http://www.gral.pl/MSI+GTX+1080+8GB+Gaming+X_899.html

 

Bo mam własnie płytę MSI no i dają jeszcze Sesson Pass do Ghost Recon Wildlands.

 

Za Zotackiem przemawia Gwarancja i Wydajność,

Za Gigabyte wygląd i dodatki,

Za MSI w sumie nic poza grą.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

No to już od ciebie zależy, jakie masz wymagania ;)
Jak interesuje cię podkręcanie i wyższa wydajność "z pudełka", to popatrz po Power Limitach w BIOSach kart różnych producentów:
https://www.techpowerup.com/vgabios/?model=GTX+1070

https://www.techpowerup.com/vgabios/?model=GTX+1080
Jak gwarancja, to wiadomo, EVGA, Zotac.
Jak cisza, MSI Gaming X lub Pality.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 No raczej kręcić nie będę bo nie chciał bym nic popsuć. Nie bardzo się znam na tym. Jak kiedyś będę kręcił to pewnie proc ale wpierw zaopatrzę się w lepsze chłodzenie. Proc jest naprawdę gorący a co do karty. Jak będzie potrzeba, to i tak napiszę do was na forum co robić ;)

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym że ta Evga ani lepsza od Zotaca ani nawet od Gigabajta. Myślałem nad nią w sumie ale bez szału jak widać. W Zotacu przeraża mnie jej waga. Podobno aż sie lekko wygina będąc w zlocie. Mam wzmacniane pci-express ale chyba sie po 2-3 latach nie zmęczy co?

Padło na Zotaca jutro odbieram i testuję! :P

Link to post
Share on other sites

Czyli i tak nieźle. W każdym razie Do tego co potrzebuje jest mi zdecydowanie niezbędna. Dziś po pracy będę testował. 

Nie mogę się doczekać. Emocje podobne jak te które były ze mną przy zakupie GTX 280 AMP! Edition


Panowie to jest bestia <3 Co prawda du*a opada jej jak pisali więc podwiesiłem trytytkami ale wydajność na 60FPS to jej nawet brewka nie tyknie. Moja gra 60fps w 2k plus stream. Jestem w pełni usatysfakcjonowany

 

Jaki fail :P Tydzień temu kupiłem 1080 a wczoraj premiera 1080Ti. O ile byłem świadomy jej premiery to nie spodziewałem się tak niskiej ceny względem 1080.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Zawsze można zwrócić ;)
 

Ja swojego Palita kupiłem za 2800 zł, więc aż tak bardzo mnie nie zabolało. Niemniej zawsze kupując kartę w takim przedziale cenowym należy się liczyć z tym, że bardzo szybko straci na wartości i nie można będzie z tym nic zrobić.
Trzeba tylko pamiętać o tym, że to wciąż będzie bardzo dobra karta. :)

Pozatym, zanim ceny wskoczą znowu na akceptowalny/normalny/obiecany poziom, to jednak trochę potrwa (tak jak to było w przypadku 1080).

Najgorzej mają jak zwykle ci, którzy kupili wersje po 3600-4300 zł :D

Za to można się już teraz szykować na wysyp "promocji" na jakieś GTXy 1080. Na pierwszy odstrzał pójdą te, których nikt nie chciał brać, lub słabo schodziły.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nie można na firmę brane. Dziś mi powiedzieli że nie mogę. Dla tego postaram się sprzedać prywatnie. 3000 wystawiam ale do nego. Wliczając zwrot z faktury zapłaciłem naprawdę dobrą cenę ;) Muszę postarać się sprzedać prywatnie, dołożyć i wziąć 1080Ti. Za 3000-2800 chyba sprzedam. Mam cały komplet z morele a karta ma równo tydzień dziś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...