Skocz do zawartości

Buczenie po nagraniu dźwięku Starzz + Roccat Juke


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bleck55,

Recommended Posts

Bardzo prosto odciąć juke wywalić do kosz kupić interfejs i mikrofon lub mikrofon na usb(bardziej problematyczny) i wtedy zacząć stremować.

Widziałem kilka testów tego zestawu i jakość dźwięku była w mojej opinii wystarczająca jak dla początkującego. Najłatwiej powiedzieć wywal to wydaj kupe pieniędzy i streamuj..

 

Podłączyłem do drugiego komputera i tam jest wszystko okej ale ten z kolei nie nadaje się do streamowania. Masz pomysł co z tym zrobić,by i na docelowym było okej?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak wymienić płytę główną zasilacz i może pomoże. Najpewniej zakłócenia idą po masie od portu USB. Ale nie koniecznie musi pomóc. Za używanego mic i interfejs wydasz 200 do 300 złoty i masz sprzęt prawie profesjonalny a nie zabawke.

 

Poza tym zakłócenia nie koniecznie musza iść z zasilacza mogą iść z samej(z gniazdka) np. Lodówka zepsuty starter od jarzeniówki, lub co kolwiek innego wpiętego w ta sama fazę co komp. Może też jakieś pole elektromagnetyczne w pobliżu samego mikrofonu. Dlatego pojemnik i interfejs są mniej kłopotliwe i problematyczne.

 

Problem jest dość złożony i nie ma na niego jednego złotego rozwiązania.

 

Być może sama karta graficzna sieje zakłóceniami.

 

Nieraz pomaga dodatkowa kart PCI z portami usb. Ale to nieraz i nie ma nigdy pewności.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn tak. Zacznę od tego,że podłączałem mik z roccatem pod różne USB w komputerze zarówno 3.0 jak i 2.0. Zasilacz wymieniałem raptem 1.5miesiąca temu. Myślałem,że jakoś na mikrofon przenoszone są po prostu wibracje z obudowy ale widać to coś bardziej złożonego. Podpinałem mikrofon pod drugi komputer razem z juke i nic się nie działo a komputer znajduje się w tym samym pokoju i nic takiego się nie dzieje. Kiedy podpinałem wcześniej mikrofon pod SB Audigy wewnętrzną to nagrywał dźwięk tak cicho że praktycznie nic nie słyszałem odtwarzając ale nie było tego buczenia. Ten "dźwięk" porównać mogę do sytuacji,gdzie kabel chinch - jack podpięty jest do wzmacniacza,a wtyku jack dotknie się palcem. W głośnikach pojawia się wtedy niemal identyczny dźwięk co podczas odsłuchiwania nagrania mikrofonem.


Wydawać póki co pieniędzy nie chcę dlatego,że nie wiem jak będzie cała akcja ze streamowaniem wyglądała,bo nie wiem czy się do tego nadaje czy nie.. Chciałem po prostu sprawdzić siebie zanim wydam pieniądze na lepszy sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, ja kombinowałem w ten sposób że ze znajomymi na kanale ts prowadziłem rozmowę i co trochę zmniejszałem bądź zwiększałem głośność aż mi powiedzieli że słychać mnie zaje**iście ;) . Ale domyślnie jest na mic włączony boost , więc pierwsze co zrób to go włącz i zwiększ trochę głośność mic. Możesz do testów użyć np. Konfigurator mic w ts żeby sprawdzić czułość mic. Lub tak jak ja ze znajomym się umówić żeby posłuchał Cię. Wiem to pół środki , ale do moich zastosowań się sprawdziło więc warto spróbować. Mogę dać napisać Ci ile ja mam ale to dopiero jutro po południu.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, ja kombinowałem w ten sposób że ze znajomymi na kanale ts prowadziłem rozmowę i co trochę zmniejszałem bądź zwiększałem głośność aż mi powiedzieli że słychać mnie zaje**iście ;) . Ale domyślnie jest na mic włączony boost , więc pierwsze co zrób to go włącz i zwiększ trochę głośność mic. Możesz do testów użyć np. Konfigurator mic w ts żeby sprawdzić czułość mic. Lub tak jak ja ze znajomym się umówić żeby posłuchał Cię. Wiem to pół środki , ale do moich zastosowań się sprawdziło więc warto spróbować. Mogę dać napisać Ci ile ja mam ale to dopiero jutro po południu.

Ale jak rozumiem używałeś do konfiguracji jakiegoś oprogramowania do roccata tak? Bo ja bawiłem się ustawieniami jedynie windowsowymi bo nie mam zainstalowanego oprogramowania roccata. Jest wgl jakieś?

Link to post
Share on other sites

Tak pierwsze co to zassaj oprogramowanie roccat juke i tam zmieniaj. Kto wie czy twoje problemy nie znikną już w momencie gdy zainstalujesz oprogramowanie , które jest ze sterownikiem .

To nie wina sterowników. Cytując post blecka opisałem przyczynę :)

 

Tak wymienić płytę główną zasilacz i może pomoże. Najpewniej zakłócenia idą po masie od portu USB. Ale nie koniecznie musi pomóc. Za używanego mic i interfejs wydasz 200 do 300 złoty i masz sprzęt prawie profesjonalny a nie zabawke. Poza tym zakłócenia nie koniecznie musza iść z zasilacza mogą iść z samej(z gniazdka) np. Lodówka zepsuty starter od jarzeniówki, lub co kolwiek innego wpiętego w ta sama fazę co komp. Może też jakieś pole elektromagnetyczne w pobliżu samego mikrofonu. Dlatego pojemnik i interfejs są mniej kłopotliwe i problematyczne. Problem jest dość złożony i nie ma na niego jednego złotego rozwiązania. Być może sama karta graficzna sieje zakłóceniami. Nieraz pomaga dodatkowa kart PCI z portami usb. Ale to nieraz i nie ma nigdy pewności. Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Twoja wypowiedź dała mi do myślenia i przejrzałem możliwości braku uziemienia. Sprawa okazała się bardzo prosta. Mikrofon i kartę mam od raptem 5dni,a jakieś 7-8dni temu wysiadła mi listwa przy komputerze i zastąpiłem ją do czasu zakupu zwykłym przedłużaczem. Z racji,że przedłużacz nie był wyposażony w uziemienie to naturalnie mimo bolca w gniazdku uziemienia nie było. Wymieniłem zasilacz na odpowiedni i problem zniknął. Jutro powinna być listwa więc zaraz wymienię :) Dziękuje Ci za pomoc! Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...