Skocz do zawartości

Chlodzenie amd x6 do 200zl


Recommended Posts

A cos wydajniejszego?

Czy na ten procesor moge zastosowac paste arctic silver 5 bo na jednej z kartek od procesora pisalo zeby uzywac tylko past ktore sa podane na ich stronie internetowej a ja nie wiem gdzie to doklanie zobaczyc. Czy mogla jej zaszkodzic wysoka temperatura bo trzymana byla w szafce przy grzejniku.

Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię, chociaż mogę się mylić co do tej pasty, wątpie by mogło to zaszkodzić prockowi użycie tej pasty... "Coś wydajniejszego", człowieku co ty masz mały reaktor jądrowy, w sumie 6 core to może i dużo, ale wydaje mi się że Scythe SCMG-2100 Mugen 2 Rev. B będzie bardzo dobrze chłodził. Wydajny, w miarę cichy, a jeśli będziesz chciał się pobawić w małe oc, chociaż masz zapas mocy co najmniej na dwie dekady ;) , to dokładasz jeszcze 1,2,3 wentylatory i masz mały huragan w budzie :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, że Mugen nie będzie wystarczająco wydajny, choć z pewnością będzie, to bierz np: http://www.proline.pl/?p=NOC+NH-U12P+SE2 (mam taki ino z 1 wentylem, jest cicho i wydajnie a w komplecie masz bardzo dobrą pastę).

Noctua NH-U9B SE2 też dobre chłodzenie ale ma mały wentyl, który będzie głośniejszy niż podobnej klasy 120 mm.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz się zmieścić w kwocie 200 zł, to Mugen 2 lub Ninja 3. Pierwsze słyszę, żeby Mugen był niewystarczająco wydajny :) Zdecydowanie lepiej schłodzi CPU niż mała Noctua NH-U9B SE2 ;)

Link to post
Share on other sites

Mugen 2, albo Zalman Flex + para dobrych wentylatorów. ;) Wydajnościowo obydwa są prawie identyczne, a na rzecz Flexa przemawia też to, że ma jedną z najlepszych past na rynku w zestawie, jest dużo ładniejszy od mugena i ma zapinki na obywa wentylatory (w mugenie jest tylko na jeden).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na wysokich obrotach jest lepszy od Mugena 2, ale wtedy jest też głośniejszy, ale gdybym miał wybierać brałbym Yasya. Poszukaj lepszej ceny, bo nawet na komputroniku mają lepszą :) Powinien kosztować coś koło 170 zł :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...