Skocz do zawartości

Karta GeForce ® GTX 1050 2GB - Dylemat


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam sie nad zakupem karty graficznej. Troche budzet ogranicza mnie do wyboru. Znalazlem takie dwie karty ktore mysle ze spełnialy by moje oczekiwania. Obie sa w jednakowej cenie jedynie różnią sie producentem i oraz taktowaniem rdzenia/pamięci. Prosze o doradztwo który model byłby lepszym korzystniejszym zakupem ? Dzieki

 

Modele 

 

1). MSI GeForce ® GTX 1050 2GB OC - I Kolumna

 

http://www.komputronik.pl/product/343226/msi-geforce-gtx-1050-2gb-oc.html

 

2). EVGA GeForce ® GTX 1050 SC GAMING 2GB - II Kolumna

 

http://www.komputronik.pl/product/345521/evga-geforce-gtx-1050-sc-gaming-2gb.html

http://files.tinypic.pl/i/00867/cd4v15h64tyx.jpg

Edytowane przez demode
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zastanawiam sie nad zakupem karty graficznej. Troche budzet ogranicza mnie do wyboru. Znalazlem takie dwie karty ktore mysle ze spełnialy by moje oczekiwania. Obie sa w jednakowej cenie jedynie różnią sie producentem i oraz taktowaniem rdzenia/pamięci. Prosze o doradztwo który model byłby lepszym korzystniejszym zakupem ? Dzieki

 

jakbys dołożył 85 zł to  masz wydajniejszą gtx1050ti z 4gb http://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforcer-gtx-1050-ti-compact-4gb-gddr5-128-bit-n105t-1sdv-m5cm/pd/DX0F52BBM/

Link to post
Share on other sites

to ja powiem szczerze, ze juz mam na oku konkretna wersje gtx 1050. dokladac 85 czy 105 nie zamierzam, bo pozniej mozna powiedziec "doloz jeszcze 85 i bedziesz mial gtx 1060". dokladac mozna w nieskonczonosc, a budzet sie nie zmienia. gtx 1050 ma zdecydowanie najlepszy przelicznik mozliwosci/cena.

 

oto karta, do ktorej sie przymierzam, jak chcesz sam mozesz ja wybrac:

http://www.ceneo.pl/48111330;0280-0.htm#tab=click

Link to post
Share on other sites

oto karta, do ktorej sie przymierzam, jak chcesz sam mozesz ja wybrac:

http://www.ceneo.pl/48111330;0280-0.htm#tab=click

kupisz o 30 zł tańszego kastrata i będziesz żałował, uwierz mi, przesiadłem sie włąsnie z hd7850 2gb (OC) on tylko jakies 30% był mniej wydajny od zwykłego gtx1050, wczoraj jak doszedł mnie ten msi gtx1050ti to w szoku byłem ile gier potrafi nawet na high brać powyżej 2gb ramu, zerknij na RE7, wczoraj nagrałem 

 

 

na hd7850 nie dośc ze było 15-25 fps mniej to szarpało w tych ustawieniach , bo pamięci brakowało (na filmie masz pokazane ile bierze z karty, a to tylko high)

tu film z hd7850 przy tych samych ustawieniach, zwróć uwagę na chwilowe spadki, czasami nawet poniżej 30 fps

 

 

na gtx1050 bedziesz miał trochę wiecej niż na tym radeonie, ale spadki przy takich ustawieniach bedą podobne ze względu na vram - zresztą jak uważasz, za śmieszną dopłatą masz komfort z gry w high/ultra, a tak będziesz sie męczył już teraz w low/med, a takim ghost recon wildlands nawet w low będziesz miał cięzko (grałem w bete w eekend)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

z tym, ze roznica wydajnosci pomiedzy tym moim gigabyte gtx 1050 OC a najtanszym sensownym gtx 1050 ti (MSI OC) to 10%. a roznica w cenie to 17% ((689-588)/588). a ilosc VRamu nie ma takiego znaczenia, nie od dzis wiadomo ze to TYLKO chwyt marketingowy, liczy sie przede wszystkim moc jednostki renderujacej.

porownywac do hd7850 nawet nie zamierzam, bo to kompletnie inne uklady. to tak jak porownywac i7 do FX - bez sensu  :)

Edytowane przez Amshel
Link to post
Share on other sites

 a ilosc VRamu nie ma takiego znaczenia, nie od dzis wiadomo ze to TYLKO chwyt marketingowy, liczy sie przede wszystkim moc jednostki renderujacej.

:rotfl: rób jak chcesz, za kilka dni/tygodni będziesz zakładał temat, dlaczego ci ścina w grach mimo w miarę wysokiego fps, wtedy sie pośmieję :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

a ilosc VRamu nie ma takiego znaczenia, nie od dzis wiadomo ze to TYLKO chwyt marketingowy, liczy sie przede wszystkim moc jednostki renderujacej.

Większe doświadczenie jak zwykle zweryfikuje ten stary już pogląd ;)

Od premiery XBox One i PS4 większa ilość VRam coraz bardziej się przydaje i postępu nie przeskoczysz.

Na dzisiaj proponuję conajmniej 4 GB.

 

GTX 1050 2GB brałbym jedynie, jeśli budżet bardzo mocno ogranicza i nie sposób finansowo dołożyć do tych 4 GB.

 

No chyba że grasz wyłącznie w jakieś bardzo mało wymagające pamięci gry.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zadecydowałem sie na zakup tej MSI ale nie jestem z niej zadowolony. Cos mi przy niej system głupieje. Nie wiem czy to wina nowej architektury PASCAL czy cos innego. Stery mam najnowsze, system postawiony "świeżyzna" a na ekranie przy skalowaniu, zmamykaniu okna wyskakuja mi jakies czarne kwadraty. Pojawiaja sie w tym samym miejscu. Ponadto przy pracy na programach graficznych jak np PRO100 pojawiaja sie szare i białe kwadraty ?  Przy Furmark'u czy OCCT przy renderowaniu futra wszystko wyglada ok i nie wywala błędów ? Moze to jakas ukryta wada ? Problem wystepuje na dwóch niezaleznych komputreach ? Bede ja oddawal i wymienil na cos innego moze warto jednak dolacic to tych 4GB i wziac cos innego. Zastanawiam sie czy Asus lub Gigabyte nie bedzie lepszy ? Co sadzicie ? Cos czytałem ze w Gigabyte cewki potrafią "gwizdac" :) dlatego sklananiałbym sie w strone Asusa.

 

Asus http://www.komputronik.pl/product/345061/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb.html

Gigabyte http://www.komputronik.pl/product/346810/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-4gb-oc.html 

Link to post
Share on other sites

prawda jest taka, że twórcom gier nie chce się dobrze optymalizować gier, albo są ugadani z producentami kart, żeby gracze specjalnie dopłacali do pojemniejszych wersji grafik

 

jako przykład podam jedną z najładniejszych gier, czyli Wiedzmin 3, tam spokojnie wystarczy 2GB na Ultra w FHD, po prostu dobra optymalizacja, czego nie można powiedzieć o większości gier ( Rise of The Tomb Raider :) )

 

inna sprawa, że jeśli karta ma pod ręką dużo pamięci, to zawsze ją wykorzysta nawet kiedy jej nie potrzebuje, bo nic nie może się marnować, przykład : GTX 760 2GB na średnio/wysokich ustawieniach w GTA V pobierał mi jakieś 1.7GB, podczas gdy wersja 4GB na identycznych ustawieniach graficznych używała jakieś ~2,2GB

 

tak samo jest ze zwykłym ramem, system używa więcej ramu czym więcej go posiadamy

 

ostatnia kwestia to końcowy efekt w poziomie grafiki, jak wiadomo, podczas szybkiej rozgrywki w większości gier nie jesteśmy w stanie odróżnić detali ultra od wysokich, trzeba porównywać pojedyncze screeny żeby wyłapywać różnice i daje sobie rękę uciąć, że gdybym niektórym użytkownikom z tego forum po kryjomu przestawiłbym w takim GTA V tekstury z Ultra na Very high / High, nawet by się nie zorientowali dopóki by nie weszli w opcje i tego nie zobaczyli

 

a dopłata do lepszych / pojemniejszych grafik często jest tylko dla własnego spełnienia :)

Link to post
Share on other sites

wiesiek 3 ładna gra ? :D taki RotTR na b.wysokich wbija go w ziemię w kazdej lokacji, szaleju sie najadłeś czy co? nawet Fallout 4 na ultra ma dużo lepsze tesktury - właśnie dlatego wiesiek 3 ne potrzebuje więcej niż 2gb vramu, bo nie ma do czego

Link to post
Share on other sites

wiedziałem że będziesz pierwszy w kolejce do odpisania mi :D

tak, myślę że wiesiek 3 to najładniejsza gra na rynku i chłopie nie liczą się tylko Twoje ostre tekstury, tylko ogólny wygląd gry i myślę że jest dużo osób która też stawia wieśka na pierwszym miejscu, zresztą nie ma sensu o tym dyskutować bo to subiektywna sprawa i nie jest tematem tego wątku

Link to post
Share on other sites

To, że developerzy dają możliwość włączenia/wybrania wysokiej jakości tekstur, to nic złego, a raczej bardziej zaleta pod długowieczność tytułu.

Ważne, jeśli gra jest zoptymalizowana pod szeroki zakres sprzętu. RotTR akurat całkiem nieźle sobie radzi pod tym względem - nie trzeba mieć sprzętu z kosmosu, żeby sobie w niego pograć.

Akurat sam nie jest, dla mnie RotTR to też jedna z najpiękniejszych gier jakie widziałem ever, jeśli nie na 1 miejscu.
No i jeśli raz się zobaczy działanie VXAO, to do HBAO+ już się nie wraca...

W3 akurat nawet nie sprawdzałem, mam uraz do Wiedźminów po W1 i W2, które to strasznie mnie zirytowały.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Porównywać sandboxa do zamkniętych lokacji czyli w3 vs ROTR.

Dobra optymalizacja w3 polega na tym że w tą grę zagramy i na R9 270 na wysokich detalach jak i na gtx 980ti.

Co do F4 gra wygląda kiepsko nawet na ultra i nie ma startu do w3.

 

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...