Skocz do zawartości

Sony Xperia X Performance, Honor 8, Huawei P9 czy może coś innego?


Recommended Posts

Cześć

Mam do wydania nie więcej niż 2000zł i chcę sobie kupić jakiś dość dobry smartphone. 

 

Zależy mi na:

  • wydajności
  • długoterminowej bezawaryjności 
  • płynnym działaniu systemu operacyjnego nawet po dłuższym czasie
  • czasie pracy na baterii
  • płaskiej obudowie (bez wystających kamer itp)

Nie zależy mi na:

  • aparacie fotograficznym 
  • wodotryskach w nakładkach software'owych producenta
  • wbudowanych aplikacjach do muzyki czy zdjęć

Jak dotąd zastanawiałem się nad Honorem 8, bo jest bardzo ładny i do tego ma 4GB RAM, ale nie wiem czy obsługuje już Androida 7.0, a poza tym ma szklaną obudowę i boję się że mi się wyślizgnie z ręki (biegam słuchając muzyki i czasem wyciągam telefon), Xperią X Performance, która w sumie bardzo mi się podoba ale nigdzie nie mogę znaleźć rzeczowego porównania tych dwóch telefonów i ma trochę gorsze podzespoły niż Honor 8. Poza tym przed chwilą przeczytałem, że P9 od Honora różni się tylko wyglądem, więc jego też biorę pod uwagę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez cadcadcad
Link to post
Share on other sites

Wydajnosciowo Sony będzie lepsze ale to przy zaawansowanych grach. Co do awaryjności to zależy jak trafisz. I to jest z każdy producentem. Może się zepsuć po krótkim czasie, a może kilka lat działać bez problemów. No ale Sony niektóre modele miało dosyć awaryjne, rozklejały się. Na plus Huawei to 3 lata gwarancji, 3 miesiące na ekran i wymianę urządzenia w razie usterki,ale trzeba się zarejestrować w hi care, ale to nie problem.

Ja mam P9 i baterię sobie bardzo chwalę.

Co do obudowy. Tak szklana jak i aluminiowa jest śliska i etui się przyda. Wiadomo aluminium się nie stłucze. Ja już mam kilka tygodni androida nougat i nowe emui no i przyznaję że unowoczesniło cały interfejs i lepiej się korzysta. Mam go ponad pół roku i działa nadal bardzo dobrze.

Honor 8 ma 1gb ramu więcej od P9, ale minimalnie, wręcz niezauważalnie gorszy procesor, ale nie warto tym się przejmować.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo honor zwykle sklepowo jest tańszy od p9, ostatnio coś słyszałem że była promocja gdzie kosztował 1580 zł, to cena jak na sklep rewelacyjna. P9 na olx nówkę ciężko bedzie w tej cenie znaleźć. 

 

O Samym x performance na forum nie bylo zbyt wiele opini, jak i sam nie posiadałem takiego. Posiadałem natomiast Z3 i ona miała problemy z rozklejaniem... Podobnie jak Xperie Z, Z1 znajomych więc podejżewam że to "urok" tej marki, przynajmniej jak na tamten okres. Na dzień dzisiejszy Sony nie słynie z innowacji, dlatego nie radzą sobie z ich zbyt wysoką ceną, tyle moge powiedzieć. Z tego co pamiętam X performance jest droższe od p9/honora8 z tego względu bym ją odrzucił bo lepsza od nich nie będzie. 

Link to post
Share on other sites

 Ja już mam kilka tygodni androida nougat i nowe emui no i przyznaję że unowoczesniło cały interfejs i lepiej się korzysta. 

 

Jak to możliwe, że ty go masz a ja nie i ciągle posiadam andka 6.0 i pokazuje mi, że nowszej wersji nie ma?

 

 

 Posiadałem natomiast Z3 i ona miała problemy z rozklejaniem... Podobnie jak Xperie Z, Z1 znajomych więc podejżewam że to "urok" tej marki, przynajmniej jak na tamten okres. Na dzień dzisiejszy 

 

Też posiadałem z3 szczerze mówiąc to nie wiem ile ten telefon mi spadł na ziemię jest to niezliczona liczba razy nawet na beton z podnośnika samochodowego parę razy, i nic się nie stało. Oczywiście podstawa to szkło hartowane i etui silikonowe. Koniec końców w końcu pękł mu wyświetlacz, ale to po 2 latach a lekko nie miał. Z xperią z1c też problemów nie miałem chodzi do teraz, więc myślę, że to zależy kto jaką sztukę trafił i czy ktoś miał etui i szkło czy nie. 

 

Jako posiadacz P9 również się wypowiem, bateria przyzwoita, jak się bardzo postarasz to da radę obejrzeć jeden odcinek serialu na 10-15% baterii przez wifi i z dźwiękiem :), co do wykonania telefonu stoi na bardzo wysokim poziomie, wyższym niż moja poprzednia Xperia Z3, lecz musi też być jakieś "ale" posiadam telefon już parę miesięcy głównie go używam do internetu, budzik, zdjęcia. No i są pewne dni, że skubany się zwiesi w aparacie czy budziku i na nic nie reaguje i trzeba robić restart ;/ Nie wiem szczerze mówiąc o co chodzi, pewnie w najbliższym czasie będzie szedł na gwarancję. 

 

Więc jak ja miałbym coś teraz wybierać to nie wiem co bym wziął ;/ xperia najdroższa, z p9 mam przeboje, więc pewnie by padło na Honora, moi znajomi go sobie bardzo chwalą. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Wejdź w hi care, zakładka serwis i tam jest aktualizacja dla pierwszych użytkowników czy coś takiego i trzeba się zgłosić. Potem zaraz można pobrać i normalnie się instaluje.

Jak masz takie problemy to po aktualizacji zrób hard reset, powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...