Skocz do zawartości

Pojedynek Gtx'ów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez blaven,

Recommended Posts

Witam.Mam w planach zrobić upragniony upgrade komputera bo 7 latach męczenia się się z Radeonem HD 3850.W planach mam kupić używaną jednostkę,tzn złożyć ją z używanych części.Do rzeczy:potrzebuje pomocy z wyborem przyszłościowej karty graficznej,moje typy są następujące:
-Gtx 970
-Gtx 780 Ti

-Gtx 780

-Gtx 690

-Gtx 980

 

Cenowo używane stoją 800-1100 zł.Szukam karty przynajmniej na jakieś 3-4 lata,można powiedzieć "przyszłościowej".Myślałem nad Gtxem 690 i 780 Ti,lecz czekam na wasze zdanie,ewentualne inne propozycje.Będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez MrDarcy
Link to post
Share on other sites

Do 1100zł- rx 480-nówka 4gb lub 8gb

Ja stoję przed podobnym dylematem ale limit jaki założylem to do 1200zł, dlatego doszedł mi jeszcze jeden model gtx 1060 np Armor od Msi za 1250 zł

Ale przede wszystkim wybór należy zweryfikować z pozostałymi komponentami w kompie, procesor itp :cry:

Co tam w środku siedzi?

Link to post
Share on other sites

 

Aby ułatwić forumowej społeczności udzielenie Ci właściwej porady zastosuj się do poniższego wzoru:

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: (np. Upgrade w tym tygodniu, 600-700 złotych)

-Zastosowanie: [od najważniejszego do najmniej ważnego] (np. Gry- wymień tytuły- karta do LoL będzie inna niż do Crysisa 3, filmy, program photoshop)

-Model i moc zasilacza: [KONIECZNIE]

-Reszta specyfikacji komputera [model procesora, płyty głównej i pamięci RAM- to pomoże dobrać kartę która będzie idealnie współpracować z posiadanym sprzętem. Podaj też jaką posiadasz OBUDOWĘ- do mniejszych niektóre karty zwyczajnie się nie zmieszczą]

-Rozdzielczość monitora w której grasz!

-Dodatkowe wymogi: (np. Najcichsza z możliwych, najlepsza do podkręcania, dobra w stosunku potencjał OC/cisza)

PAMIĘTAJ: Im więcej informacji podasz tym łatwiej i przyjemniej będzie doradzić Ci jaka karta spełni Twoje wymagania. Możesz też podać karty nad którymi się obecnie zastanawiasz i na których temat chciałbyś usłyszeć opinię. W tym celu najlepiej podać linki do konkretnych modeli- czasem napisanie „zastanawiam się nad xxx od asusa nie pozwala na zidentyfikowanie konkretnego modelu”.

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

.Do rzeczy:potrzebuje pomocy z wyborem przyszłościowej karty graficznej,moje typy są następujące:

-Gtx 970

-Gtx 780 Ti

-Gtx 780

-Gtx 690

 

 

Nie wiem jak to powiedzieć, zieloni nie słynną z przyszłościowych kart... Gtx780/ti już niedomaga w takich grach jak Bf1 przez małą ilość pamięci, Gtx690 to zabytek 2x rdzenie 2x2 gb pamięci jak każdy wie pamięć się nie sumuje więc masz tylko 2gb. No i pozostaje kastrat 3.5gb pamięci, mimo wszystko był by najlepszą opcją z tych "dziadków" co wybrałeś. Niestety nvidia nie szczyci się długim wsparciem kart, więc ja tutaj widzę tylko opcję przemóc się do czerwonych i kupić jakiegoś rx480 8gb, ewentualnie odżałować grosza i gtx1060 6gb, ale najpierw napisz co zamierzasz kupić za komputer.

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

CPU:i5 6600k,jakąś płytę do 300-400 zł,do OC(używaną) typu Gigabyte ga-z170 DDR4,chłodzenie posiadam(Silentium Fortis 3),Ram-myślałem o jakimś HyperX fury black 8GB,zasilacz-nie mam zbytnio akurat pojęcia o zasilaczach,ale myślałem o jakimś 650W od SilentiumPC,obudowa-pozwolę się powołać na Was a dyski także posiadam.

Edytowane przez MrDarcy
Link to post
Share on other sites

Co do zasilaczy się nie wypowiem, nie bardzo się na nich znam, ale wiem, że swojego czasu był dobry thermaltake se 530w, okolice 550w wystarczą spokojnie do tego komputera, jeśli oczywiście nie wsadzisz tam gtx690, czy innych prądożernych dziadków. Co do karty jeśli bardzo nie lubisz czerwonych to można czasem wyhaczyć używkę gtx1060 6gb, ale biorąc pod uwagę to na jaki czas bierzesz kartę to radzę się zastanowić nad rx480 8gb. Może teraz jest słabszy od konkurencji, ale z czasem na pewno zyska.

 

Masz tutaj link do filmku, powinien ciebie zainteresować. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tjafGO8pTf4&t=316s

 

Jako posiadacz 4 letniego r9 290 nie mam na co narzekać. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

to nie lepiej napisać temat w dziale zestawy komputerowe? podać budżet, zaznaczyć jakie części posiadasz, podać co ma być używane, a co nie

i dostajesz propozycje najlepszych części pod względem wydajność/jakość/cena

 

bo takie samodzielne wyszukiwanie części jeśli nie siedzisz w temacie, kończy się źle

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Gtx780/ti już niedomaga w takich grach jak Bf1 przez małą ilość pamięci,

brednie

to jest niedomaganie? i gościu gra ze wszystkim na high w dodatku, wersja ti jeszcze wiecej wygeneruje kl/s

chciałbym, zeby więcej kart starszej generacji tak niedomagało :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra cena na tego RX 480 8GB. Najlepsze chłodzenie ze wszystkich RX 480. Jeśli karta ma być przyszłościowa 3-4 lata, to tylko Radeon 8GB.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

to jest niedomaganie? i gościu gra ze wszystkim na high w dodatku, wersja ti jeszcze wiecej wygeneruje kl/s

 

Nie wiem czy oglądałeś tylko ten filmik.  Ja natomiast oglądałem kilka z różnych map i poświęciłem na to z dobre 2-3h specjalnie wybierając takie gdzie sprzęt jest bardzo dobry + gtx780 + 8gb Ramu i prawda jest taka,  że w wymagających mapach się dławi i są mikroprzycięcia,  zresztą wydajesz 900zł na kartę,  aby grać na high a nie na ultra?  Może na high mniej się dławi lub tego nie widać natomiast na ultra już wychodzi brak pamięci. 

 

Pomijam fakt,  że gra na high i generuje ok 60klatek, gdzie mój stary r9 290 na ultra ok 80. Tak to jest niedomaganie tej karty. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Nie uciekaj od tematu bo za te 900 zeta można chociaż grać na ultra w BF1 bez ścinek pomijam fakt, że wszystkie gry które wymieniłeś były katastrofą optymalizacyjną.

 

Bym zapomniał łap filmiki na poparcie mojej tezy z gtxem 780, zmarnowałem dobre 30min szukając w hisotrii, aby Ci to udowodnić więc byś się chociaż przyznał do błędu i mi przyznał rację. 

 

Pierwszy filmik, zaraz mi powiesz, że to beta tak ale bardzo dobrze to widać, zresztą optymalizacja jakoś od tego czasu nie bardzo się zmieniła 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MvNY9pe8Agg&t=396s   Dla leniwych 6minuta.

 

Drugi filmik normalny bf, nie żadna alfa czy beta

 

 https://www.youtube.com/watch?v=qOcPGPgbf8w Dla leniwych 3 minutka. Warto spojrzeć na jego sprzęt jaki ma

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

nie  uciekaj od tematu? człowieku, naszukałeś sie tyle czasu filmików i mi jakiś zapodałes gdzie nawet podanego fps nie ma? o filmach z bety nawet nie bede sie wypowiadał gdzie miałem spadki do 40 na swoim konfigu (o właśnie mam 2gb tylko panie znawco i mam 55-70 na 5 letnim hd7850 w med fhd :D

a inne gry to co? jakoś sie nie odniosłeś do grania w ultra na kartach do 900 zł? co ma do jednej gry kartę kupować?

a już wskazywanie na minutki w filmie (chyba zeby ktos nie przeoczył, bo cały czas moze mu wydawac sie płynnie) jest po prostu żałosne

 

masz po sekundach szukania 780ti z ultra :) ale nie domaga, po prostu grać sie nie da :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Tam widzę 32 GB bardzo szybkich Ramów + i7, gdzie zajęte jest prawie 20 GB. Dużo szybkiego Ramu na teksturach Ultra pomaga, jeśli karta graficzna ma "normalny" VRam, a nie dzielony jak GTX 970. Wtedy jedynie może nieco wydajność spaść, ale grać się da.

Link to post
Share on other sites

Wiesz zadam Ci głupie pytanie czy ty masz bf1? Najwidoczniej nie Ja grałem na ultra na rx460 2gb w 50fpsach co nie znaczy, że było płynie (to samo występowało również na innych ustawieniach) i były takie same ścinki jak na tych gtxach z braku pamięci, wszystko co ty znajdujesz to są mało wymagające mapy. Ta w dżungli nie pamiętam jej nazwy w szybkiej rozgrywce na 32 osoby i okrojonej mapie wciąga u mnie 4gb vramu i 12gb Ramu. A co dopiero na 64 osobach.

 

 

Zresztą co ty wyciągasz brak licznika fpsów, łał straszne myślisz, że jak by miał licznik fpsów to by tej zwiechy tam nie było? Nawet mu ścięło podczas odradzania się. 

 

 

Póki co żałosne to są twoje odpowiedzi dałem ci minutki, abyś nie musiał oglądać całego filmiku, proszę bardzo jak chcesz możesz je oglądać i zobaczysz więcej takich zwiech lub utraty płynności następnym razem dam ci 30 minutowy filmik i sobie sam szukaj. Nie chce mi się już kłócić z kimś kto grał tylko w bete i uważa ze gtx780 jest dobry. Ja chce mieć czyste sumienie i mu polecałem rxa480/gtx1060 a TY mu nic nie poleciłeś robisz tylko zamęt pod postem. Co do wydajności w bf1 na ultra może kupić r9 290 za 700 zeta/16gb ramu i będzie miał o wiele lepsza wydajność i zero zwiech. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Takie ściny występują, jeśli karta graficzna ma za mało VRamu do aktualnych ustawień. Ta ścina jest spowodowana doczytaniem i odświeżeniem pamięci w karcie na nowe dane, trzymane na bieżąco w pamięci Ram. Jeśli takie ściny występują często i denerwują, to trzeba zmniejszyć ustawienie tekstur na niższe. Lub oczywiście zakupić kartę z większą ilością pamięci.

Dlatego posiadanie dzisiaj karty z 8 GB VRam jest o tyle komfortowe, że odciąża też główną pamięć Ram, i jest ogólnie lepszym wyborem niż taka z 4 GB, bo dane dla karty siedzą cały czas w VRamie, nic nie musi być ciągle wymieniane.

Dlatego ciągle powtarzam - jak ktoś chce kartę na dłużej, to naprawdę polecam kartę z 8GB, a nie 4.

Link to post
Share on other sites

i po tym tekście zakończmy może dyskusję :D

Masz rację może sobie dodałem 5fpsów ale 45 jest spokojnie do ogarnięcia dla tej karty, no ale Ty wiesz lepiej i wybierasz sobie tylko urywki moich wypowiedzi, nie masz nawet bf1 testowałeś go tylko w becie i to na radku 7850, tak się składa, że do czwartku mogę go sobie załatwić, ja bfa męczyłem na 3 grafiakch na gtx1060, na r9 290, i rx460, więc wiem jak dane grafiki tam się sprawują w porównaniu do ciebie nie musze się sugerować filmikami i licznikami FPSÓW, ale najwidoczniej masz też problemy z czytaniem bo napisałem również, że problem ze ścinaniem na rx występował również na innych ustawieniach, (nawet na LOW) przez co był mało grywalny a generował te 45klatek. A tak dla jasności dodam jeszcze, że miedzy high a ultra różnicy w fpsach prawie nie ma, dopiero od medium w dół miał więcej fpsów

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

ty se możesz załatwić , a ja gram od 12 grudnia, to jest właśnie różnica, pieprzysz kocoboły nie grając nawet w tą grę

ja mogę filmikiem się pochwalić ze swojej rozgrywki, a ty czym sie pochwalisz? pokaz mi tego rx460 w ultra to sie pośmiejemy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dałbym ci filmik gdyby to był mój rx460, niestety był pożyczony miałem go tylko sprawdzić i szedł na gwarancję bo był uszkodzony. Grasz tutaj na ustawieniach Medium i osiągasz na oko ok 65 klatek, więc mi nie mów, że na ultra nie da się grać w 45. Dałbym ci filmik z mojej rozgrywki z r9 290, ale nie działa mi Msi Afterburner w Bfie1 dopiero po rozgrywce mogę sobie zerknąć ile zasobów wciąga BF, co do licznika klatek jestem w 100% pewien bo używam BandiCama bez nagrywania i pokazuje mi cały czas Fpsy podczas gry. 

Link to post
Share on other sites

Przeciez rx460 jest niejednokrotnie słabszy od r7 370@7850  :roll:

no jak , katystopej :) rx460 to mega wydajna karciocha, grasz w ultra w bf1 w 45kl/s i zero ścin poniżej, kurde po co ja zbieram na gtx1050ti jak tu taki rodzyn za mniej niż pięćset :D i bede mógł w ultra pocinać,

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...