Skocz do zawartości

Zestaw do 6K - Obróbka Video


Recommended Posts

Witam,

         Proszę o pomoc w złożeniu stacji roboczej za dość budżetową kwotę. Są to dopiero początki mojej działalności dlatego nie posiadam dużego budżetu.

 

Zastosowanie komputera : Będzie to stacja robocza służąca do montażu filmów z kamery. Kodeki XAVC-S oraz AVCD, niektóre materiały są nagrywane w rozdzielczości 4K oraz 1080P 120kl/s - 100mb/s. Używane programy to Adobe Premier, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator oraz Adobe After Effects - najmniej używana aplikacja.

 

Maksymalna kwota : 6 Tyś - 7 Tyś - Ew. Jeżeli będzie potrzeba mogę to naciągnąć deliaktnie.

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W Kwietniu chciałbym posiadać już wszystko.

 

Których części potrzebuję : Komputer + Monitor

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej Nie jeśli tak to za jakiś czas i nie przeze mnie :)

 

Rozdzielczość mojego monitora i model : Potrzebowałbym jak najwyższej rozdzielczości ale ze względu na niski budżet myślałem o 2k - 1440p oraz 27 cali.

 

Ogólne: Komputer nie musi ładnie wyglądać, monitor chciałbym jak największy bo w przyszłości planowałbym zakup drugiego. 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

A najlepiej zamów sobie z Chin Xeona e5 2683v3 -1400zł

i do tego http://www.morele.net/inventory/info/hMaWix/ jak chcesz mieć nowe części. 

Do tego buda za 200zł i grafika wg. uznania + monitor np. Dell z seri U, 25 cali 1500zł, 27 - ok. 2000zł. Ewentulnie używka koło 1000zł. 
Dobrze dysponując środkami, możesz mieć 14rdzeniowego Xeona z monitorem za 7000zł. 

 

//chyba coś pomyliłeś zastosowania 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

@minczin i autor tematu ma pracować w obróbce video na jednym SSD ? Dobrze ja to tutaj widzę ? 

 

Pomysł z CPU jak najbardziej na tak. Nie wiem jednak czy przez CPU wystarczy na dyski, które będą po prostu wąskim gardłem. SSD na system i soft, SSD na scratch / cache / temp. Zostaje jeszcze kwestia odczytu i zapisu. Najtaniej 2 x HDD nie łączone w RAID. Drożej jak potrzebujesz też sporo miejsca na magazyn to 4 x HDD w RAID 10 bądź jak się pomieścisz, 2 x SSD pod osobny odczyt i zapis + HDD na magazyn. 

 

Teraz pytanie czy będzie hajs na dokupywanie SSD / HDD / ram w najbliższej przyszłości. Jeżeli chodzi o GPU, to pod APP taki i GTX 780 spokojnie wystarczy choć do 4K można by się pokusić o więcej vram. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, ale autor tematu nie podał praktycznie żadnych szczegółowych danych, więc można złożyć 10 różnych zestawów. 

Procek - 1400

Płyta - 800-1000

Ram - 700-900

chłodzenie - 100

zasilacz - 250-450

buda - 200

2x SSD 250 - 750

HDD 2TB - 300

_______________

4500-5100zł

 

Zostaje nam ok. 2000zł na monitor i grafikę. Napisałem, że trzeba to złozyć z głową. Zasilacz, SSD i HDD a może RAM i płyta jeszcze mogą byc nowe, bo na tym mało zaoszczędzimy, a z wyborem używek tez jest różnie. Zależy jak się trafi.

Jak pisałem budżet się spina, ale można poskładać zupełnie inny zestaw. 

Jeśli złoży zestaw za 4500zł, a spokojnie mozna to zrobić, to ma 2500zł wolne. Kupuje grafikę za 700zł i np. nowego Della U2715h. Albo lepszą grafę i używny monitor. 

Gdzie pomyliłem wg. Ciebie zastosowania? Takie rzeczy jak dyski to chyba indywidualna sprawa. A autor chyba nawet nie wie co to scratch disc. Dałeś mi bezpodstawne ostrzeżenie, bo w zestawieniu nie było SSD  :rotfl:

Edytowane przez minczin
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, kwota na zestaw może być ruchoma. Oczywiście na początek kupię 2X SSD i 2x HDD aby co najmniej 4TB były. Będą także dokładane dyski.

Wiem jakie zastosowanie ma scratch disc, złożyłem jednak zapytanie aby dowiedzieć się jakie części zamówić. Jedne modele SSD są lepsze drugie gorsze tak samo z innymi częściami a nie znam się w temacie na tyle żeby podjąć samodzielna decyzję ;)

Narazie wybieram

Procek - Xeon E5 2683v3

Płyta - asrocka x99 podana przez minczin

RAM - crosair 4x8GB 2400mhz ddr4

SSD - 2x goodram Iridium pro 240 będzie dobrze się sprawować ?

HDD - nie wiem jeszcze

GPU - będę szukać czegoś pokroju gtx960 tak mi się wydaje

Zasilacz - crosair rm550x plus80gold nie będzie za slaby ?

Link to post
Share on other sites

Opłaca się kupić jeden dysk SSD na m.2 ? Widzę że płyta główna już posiada takie złącze.

 

Posiadam także pytanie, ponieważ na stronie intela procesor Xeon E5 2683v3 nie wspiera pamięci 2400mhz 

czy nie będzie to sprawiać żadnych problemów ? 

Edytowane przez matisoov
Link to post
Share on other sites

Dyski są jedną z najbardziej istotnych rzeczy przy obróbce video. 

 

 

 

Posiadam także pytanie, ponieważ na stronie intela procesor Xeon E5 2683v3 nie wspiera pamięci 2400mhz  czy nie będzie to sprawiać żadnych problemów ? 

 

Pamięci zostaną z automatu prze taktowane 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie 
Proszę o sprawdzenie moich koszyków" :

https://www.morele.net/inventory/info/jhpWDX/
 

-Monitor - LG 27UD68-W UHD IPS 4K //Dell P2715Q 27

 

-Procesor - Xeon E5 2683v3 - http://allegro.pl/intel-xeon-e5-2683v3-sr1xh-f-vat-23-i6715833363.html

 

-Karta graficzna - ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP 6GB - http://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-amp-6gb-ddr-i6586170805.html

 

nie ukrywam, że boję się kupić procesor używany.. zastanawiałem się nawet nad tym aby zmienić zestaw na jakiś procesor i7 7700k ? 
Możecie mniej więcej określić tą aukcję z allegro i powiedzieć czy będzie okej ? i jak można procesor sprawdzić czy jest sprawny.

 

Czy chłodzenie będzie wystarczające ? Czy warto wymienić na inne ? 

 

Oraz prosiłym o opinię na temat obudowy - szukałem czegoś jak największego nie musi być ładna 

Edytowane przez matisoov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...