Skocz do zawartości

Którą kartę graficzną wybrać?


Recommended Posts

Cześć wszystkim !

Chciałbym dostać od was informacje na temat karty graficznej, Proszę tylko nie wybierać kart graficznych które kosztują krocie ;) Nie śpię na pieniążkach chcę się zaopatrzyć w jakąś dobrą używkę

 

Nie ważne czy to będzie Radeon, czy Geforce GTX ważne by każdą najnowszą grę obsługiwała chociaż na minimalnych.

 

Mój obecny sprzęt :

 

Procesor Intel Core Quad q6600 GHz

Geforce GTX 550 TI Palit 1gb

Pamięć ram 6gb 800 MHz

http://screenshot.sh/m8T8vZ4mCBfRe Zasilacz

 

Dodam że nie obsługuje gier takich jak :

Assasin Creed Sindycate

Mafia 3

Batman Arkham Knight

Watch Dogs 2

 

Daje radę natomiast z Resident Evil 7 , Far Cry Primal, (W miarę 30 kb/s utrzymuje ).

 

Wiem że muszę rozbudować do  8 gb ram, Więc którą kartę graficzną powinienem wybrać.

 

Widziałem filmik na yt jak GTX 650 2gb nie obsługuje Assasin Creed Sindycate, Nawet na minimalnych !

Zaś 750 gtx daje radę utrzymać 30 fps

 

To jak to jest? Nie chciałbym wziąć jakiegoś syfu

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

co to zasilacza, nie mogę nic powiedzieć bo nie spotkałem się jeszcze z takim

 

 

Widziałem filmik na yt jak GTX 650 2gb nie obsługuje Assasin Creed Sindycate, Nawet na minimalnych !

to dziwne bo w HD na LOW powinien dać radę

 

jaki masz budżet na kartę? 

Link to post
Share on other sites

Chcę wydać do 330 zł max

widzę używki chodzą

 

gtx 650 np, ALBO GTX 750 trafić mogę

 

 

Co do  Assasina nie daje rady na ustawieniach Ultra Low , Bawiłem się nawet w panelu NVIDIA nic to nie dało ta gra jest jakaś poroniona albo po prostu to sygnał bym jak najszybciej się przeniósł na model 2gb później może 4. Skoro w rekomendowanych widziałem 6gb :/. Dałem nawet najniższą możliwą rozdzielczość gram na telewizorze, Nic to nie dało dlatego rozglądam się póki mogę

 

 

A o to jak sobie GTX 550 TI Palit 1gb radzi z

Assassin's Creed Syndicate

http://screenshot.sh/m7QPdZx5FmP59

http://screenshot.sh/n9qaqjW75tGtT

http://screenshot.sh/m7StB6tOHucP5

 

Która karta z tych tańszych GTX poradzi sobie z tą grą?

I Z innymi tak bym mógł spokojnie sobie pograć ;) ??

Obecna dawała radę przez Prawie 2 lata bym mógł sobie grać w każdą grę, Teraz chcę również taką która przynajmniej te 2 lata pociągnie

Edytowane przez Johny z Arizony
Link to post
Share on other sites

u mnie na HD 7750, czyli kartę niedużo mocniejszą od 550Ti, było 30 klatek na LOW w HD

fakt, mam szybszy procesor, ale dla mnie Twoje 8 klatek w 1024x768 ( dodatkowo w zamkniętym pomieszczeniu ) jest abstrakcyjne

 

ale dobra, pomijając ten fakt, to gry które wymieniłeś - na Q6600 będzie ciężko, także nawet jak wstawisz mocniejszą kartę, na tej platformie i tak będziesz miał spadki wydajności

 

 

 

Teraz chcę również taką która przynajmniej te 2 lata pociągnie

no właśnie ten procesor już nie daje rady, a co dopiero za dwa lata i tutaj karta niewiele pomoże


nie oszukujmy się, wymieniłeś topowe tytuły, wymagania ciężko obejść

Link to post
Share on other sites

Za 330 szukalbym hd 7850 2gb, hd 7790/r7 260x oczywiscie tylko 2gb vram. Amd wspiera stare karty w strownikach pod nowe gry, nvidia juz nie. Jak gtx 750 to tylko z dopiskiem ti czyli gtx 750ti 2gb wydajnosc porownywalna z hd7790/r7 260x ale ciezko kupic. Za 330 najlepiej hd 7850/7790 tylko koniecznie 2gb vram. Zasilacz stary konstrukcyjnie ale da rade.

Jaka masz plyte? Quad krecony? Procesor bedzie oraniczal nowe gry.

Link to post
Share on other sites
Widziałem filmik na yt jak GTX 650 2gb nie obsługuje Assasin Creed Sindycate, Nawet na minimalnych ! Zaś 750 gtx daje radę utrzymać 30 fps

Prawdopodobnie jest to wina wsparcia Nvidii dla starszych kart, a właściwie jej brak. 

Edytowane przez ultramateo
Link to post
Share on other sites

zmiana z 550Ti na 650 byłaby tylko kosmetyczna

na 7770 też za mały przyrost mocy moim zdaniem

 

już lepiej kupić coś konkretnego za te 300zł HD 7790 / 7850 2GB ( które ten Quad będzie lekko ograniczał ) i jeśli nawet po wymianie płynność dla Ciebie nie będzie dobra, powinieneś pomyśleć nad wymianą procesora i płyty, chociaż ja zrobiłbym to w pierwszej kolejności

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

No dobra rozumiem.Ale wyjdzie mi drożej płyta główna procesor i pewnie ram bo mam stare.

 

Co do karty graficznej to dalej nie wiem co wybrać, Bo zauważcie ram mogę podbić max do 8, procek jako tako

jak kupię np jakiegoś Radeona dobrego albo tego GTX 750 to czy wszystkie gry będą chodzić?

 

I jak myślicie

 

Za ile sprzedać obecną 200zł to przesada czy w sam raz?\

 

 

AA Zasilacz 500v na chwile wystarczy, Myślę by kupić tą kartę graficzną, też jakaś fajna obudowę, a później właśnie tą płytę główną


Edit :

Chciałbym byście mi wyjaśnili, Bo nie wiem zielony jestem chyba w tym temacie jakim cudem Mad Max działa mi na wysokich w 40 fps a Assassin's Creed: Syndicate

nie działa na najniższych ? Przecież mają identyczne wymagania coś tu nie gra xD

Edytowane przez Johny z Arizony
Link to post
Share on other sites

jak 550Ti zejdzie za 150zł, to będzie dobrze

nie umiem tego wyjaśnić dlaczego takie słabe wyniki w ACS, albo ta gra ma kosmiczne wymagania dla procesorów, albo masz coś pomieszane w systemie

 

tutaj masz opłacalną kartę :

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-amd-hd-7790-CID99-IDk6CEs.html

wstaw taką lub podobną ( nie wiem nic o tym zasilaczu, kolega wyżej mówił że da radę, dla pewności sprawdz czy posiada wtyczkę 6PIN )

 

7790 jest mocniejszy niż 750

 

i jeśli wyniki w grach nadal nie będą Cie zadowalać, to czeka wymiana procesora i płyty, która i tak jest nieunikniona jeśli chcesz myśleć o jakimś Watch Dogs 2 itd

taki używany i5 2400 kosztuje 300zł, do tego tania płyta na LGA 1155 do 100zł i komputer odżyje

nie wiem jak z ramem, bo nie podałeś czy to DDR2 czy 3

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Ram kiepska ddr2

Zasilacz ma 6 pin idzie do karty graficznej :)

No pewnie wiem że muszę wymienić płytę główną i procesor ale z tym poczekam sobie do wakacji :)

Na początek chcę wymienić tę cholerną kartę graficzną, Bo są tytuły gier, i na pewno jeszcze nadejdą ciekawe do przejścia

 

 

Co do tej gry

Assassin's Creed: Syndicate , Coś jest nie tak bo widziałem filmiki na youtube że poszło na słabszym teoretycznie sprzęcie, No ale jak wymienię kartę graficzną będę miał z głowy.

Nie mówię  tu o jakiś wielkich ustawieniach ważne by dało się pograć

Watch Dogs 2 teraz mam 25-30 fps zależy od pomieszczenia, Wiem że jak wymienię kartę graficzną to pójdzie na 100%.

Chociaż teraz gry żeby chodziły na full detalach potrzebują 4-6 gb karty.

 

Batman Arkham Knight,Assassin's Creed: Syndicate,Mafia 3,Watch Dogs 2 te gry jako jedyne mi nie chodzą.

 

Wiedźmin 3, Follout 4,Mad Max, GTA V dają radę.

System nowy nic pomieszane nie jest widocznie ta gra jest kiepsko zoptymalizowana pod starsze karty i procesory

 

 

Co do Radeonów kompletnie się nie znam które modele jakim GTX odpowiadają gdyż całe życie na Geforce siedziałem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...