Skocz do zawartości

Pomoc w podkęcaniu Q9950


Recommended Posts

Witam . Czas zacząć zbierać potrzebne informacje odnośnie podkręcania mojego procesora ponieważ długo tego nie robiłem i mam stracha małego . Więc był by ktoś taki dobry i napisał mi od czego zacząć to robić ? i jak sprawdzić dobrze stabilność procesora ? Bo każdy co mi to mówi mogę spokojnie osiągnąć 3.6GHz bez podnoszenia napięcia . Dla jasności mój zasilacz to Corsair 750W więc mocy nie zabraknie hehe a chłodzenie to Scythe Ninja 3 .

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Podnosisz FSB co kilka megaherców, ładujesz i sprawdzasz przez 10-20 minut w OCCT na Large Data Set i priorytecie wysokim. Ściągnij też na wszelki wypadek CoreTemp. Jak będzie niestabilnie, to obniż taktowanie pamięci wybierając odpowiedni dzielnik. Na start powinno wystarczyć. Powodzenia! :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do was jeśli wchodzę w zakładkę Ai tweaker i w ai overclock tuner jest ustawione auto to robię na manual no i następnie chce zmienić napięcie cpu z auto na manual ale muszę wpisać jakaś cyfrę ? i teraz nie wiem jaka mam wpisać swoje napiecie procesora ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli pisze, że 3,6 ghz osiągniesz na standartowym to ok to dobrze

 

Jeśli masz auto to płyta sama będzie dobierać napięcie ustaw suwakiem czy tam czyms na manual wtedy np będzie 1.27500 i kreć go do 3.6 ghz testuj occt jak wywali to napiecie w gore i tak szukac najstabilniejszego, ale najmniejszego ;)!

Link to post
Share on other sites

No teraz ma go do 3.6Ghz podkręcone i mam napięcie 1.200V(dobre?) i testuje go już 3h i zostało mi jeszcze 5h jeśli nic mi sie wyskoczy to wszystko jest okej ? Bo jeśli tak to jutro go ustawie na 3.8Ghz i na tym samym napięciu i się zobaczy , a temperaturę jaką osiągam w occt to od 57-60 stopni to wydaje mi się ze to bardzo dobrze jak na takie obciążenie procesora . Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Zaraz sprawdzę w biosie i napisze ale testowałem go jakieś 5h i wszystko okej tylko ze nie mam czasu go dłużej testować bo muszę szybko wstać i dopiero jutro zobaczę jeszcze raz . No miałem ustawione na 1.20625V ale jutro najwidoczniej podniosę trochę napięcie i będę sprawdzał na 3.8Ghz. Jak jakieś skazówki to proszę spisać jak najbardziej !!

Link to post
Share on other sites

Witam. Podkręciłem go teraz do 3.8Ghz i na napięcie 1.2750V i włączyłem OCCT i po 3min wyskoczył mi taki błąd "error detected on core #0" temperatury dochodzą do 60 stopni więc jest to znak ze muszę podnieść napięcie ?

 

@slawi7 byś mi powiedział jakie masz temperatury ? bo mi się wydaje ze mam za dużo pasty nałożone bo temperaturę mam w spoczynku 35 a w OCCT dochodzi max 60 więc trochę jest do dziwne .

Link to post
Share on other sites

Te 60 st. jest jeszcze w porządku ale blisko granicy której nie powinieneś przekraczać. To że w IDLE masz 35, a w stresie 60 to jest przecież normalne, że gdy procesor pracuje to wydziela więcej ciepła. Skoro pokazuje ten błąd to daj większe napięcie ale kontroluj temp. Staraj się nie wychodzić poza 65 st.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiałem i myślę ze 3.6GHz mi wystarczy na co dzień do grania i dla karty też . Wiec teraz ustawiłem sobie te 3.6Ghz i napięcie 1.2500V i będę testował jeśli będzie stabilne to zjeżdżam niżej z napięciem aż uzyskam barierę a jest to możliwe ? Wczoraj miałem ustawione 3.6GHz i napięcie 1.2000V i testowałem go jakieś 4.30min i nic ? ciekawe czy by stabilny do 8h na takim napięciu .

Link to post
Share on other sites

Witam . No i mam stabilny procesor 3.6Ghz na 1.2000V testowałem go przez 8h i teraz tak przed podkręcaniem w 3DMarku wyciągałem jakieś 182XX pkt a teraz wyciągam jakieś 193XX dużo to nie jest ale może być tak ze napięcie jest trochę za małe i procesor nie pracuje na full mocy ? Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...