Skocz do zawartości

PC + Monitor 3500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (CS:GO, Wiedźminy, Dark Soulse, Path of Exile)

  • Maksymalna kwota : 3500zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Preferowany ten tydzień

Których części potrzebuję : Pudło + monitor

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie mam pojęcia

Rozdzielczość mojego monitora i model : -

Specjalne wymagania : Byłoby super gdyby komputer nie był zbyt głośny, karta graficzna za mniej niż 1000

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu : -

Inne : Samo SSD wystarczy

Hej, chciałbym kupić nowego PC w najbliższym czasie. Głównie będzie służył do gier, przy czym nie zależy mi aż tak bardzo na ultra wysokich detalach.

Komputer ma posłużyć na kilka ładnych lat.

Własnej propozycji zestawu nie podałem, jednak zakładam że w tej półce cenowej będzie to jakaś permutacja i5 7400/i5 6400/i5 6402p wraz z czymś z pokroju rx 470 4gb.

Pytanie brzmi czy warto inwestować w rx 470 od gigabyte'a (który raczej jest głośniejszy, niektóre , kiepsko zoptymalizowane, gry mają spadki fpsów do 1 (patrz Path of Exile) na radkach), czy może lepiej kupić tańszego, cichszego i mniej wydajnego gtx 1050ti od MSI i wcześniej zmienić kartę, czy może jest jakaś inna alternatywa?

 

Edit: Zapomniałem dodać że samo SSD wystarczy. Mam akurat bony za 300zł do media marktu, za które mogę kupić jakieś HDD

Edytowane przez najt77
Link to post
Share on other sites

Bez tego ograniczenia pewnie skończyłoby się na dopłacaniu do gorszej karty, aby kupić coś z 6gb/8gb ramu, a takie karty kosztują już ponad 1200zł, i tutaj pewnie ciężko by było zmieścić się w budżecie 3500, w którym to mieścić ma się też monitor.

Wydaje mi się że lepiej wydać trochę mniej na kartę, ponieważ można ją bezproblemowo w przyszłości wymienić.

Ogólnie w/w budżet jest górną granicą, początkowo chciałem wydać max. 3000 na pełen zestaw, bez problemu mogę kupić coś nieco tańszego, a zaoszczędzone pieniądze wydać na upgrade kompa za kilka lat  :)

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/2iGY6V/

 

Rx 470 bije na głowę 1050 w dowolnej wersji, jedyną grą gdzie 1050 może mieć przewagę nad Rx jest GTA 5 w pozostałych grach nawet się do niego nie zbliża. W Wiedźminie 3 będzie to różnica blisko 20 klatek. Do tego monitor z technologią FreeSync, karty Nvidia otrzymują o wiele krótsze wsparcie.


Jeśli chcesz możesz wymienić ram na jedną kość 8GB i w niedalekiej przyszłości dokupić drugą by działały w trybie dual channel

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Indoles

 

Propozycja wygląda całkiem całkiem. Monitor z 75Hz odświeżaniem zdecydowanie na plus. Ram faktycznie chyba lepiej pojedynczą kość 8GB a później dokupić drugą, aniżeli bawić się w sprzedawanie 4gb. Pytanie brzmi czy nie warto dopłacić parę złotych do corsair'a VS 450W (tylko nie wiem czy wystarczy mocy na rx 470, bo rekomendowana moc zasilacza to 500W) , wolałbym nie oszczędzać zbyt wiele na zasilaczu, bo strach. I nie wiem czy lepiej nie kupić i5 7400, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na troszkę większe SSD, 128 GB może być lekko za małe.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Możesz spokojnie pomyśleć nad zejściem do i5 7400 i dać B250 z 2 x 4 GB. 

Model Sapphire będzie dobijać do 50 db podczas obciążenia. Kłania się undervolting. Innego rozwiązania nie ma. 

Jeżeli chodzi o szkiełko, to można zejść do tańszego o 100 zł na lepszej matrycy PLS S24F350FHUX 60 Hz również z FreeSync. 

 

1 x  Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) 1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT 1 x  Corsair VS 450W 120mm 1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (560/180MB/s) MLC 1 x  Asus Radeon RX 470 StriX 4GB DDR5 256bit (1226/6600) 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

 

3638 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Pamięci w dualu na start, chłodzenie na CPU z 100 mm wentylatorem dla poprawy kultury pracy, GPU z lepszym układem, chłodzenia, monitor na PLS

 

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie mam pojęcia

 

Idąc w małe zmiany na:

 

1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play

 

... masz możliwość OC CPU do ponad 4.0 GHz na sztywno zostawiając tym samym wszystkie stockowe Kaby / Skylake daleko w tyle. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kajtek. 

 

Dzięki za propozycje,

Mam dwa pytanka.

Po pierwsze czy można do pierwszego proponowanego zestawu zamienić procka i ram, bez MOBO, zaproponowany przez ciebie w w podkategorii OC, czy może bez zmiany MOBO nie ma co myśleć o OC?

Drugie pytanie brzmi dlaczego brać SSD z prędkościami 560/180 zamiast analogicznego modelu za tą samą cenę z prędkościami 550/520, jest tam jakiś haczyk?

Edytowane przez najt77
Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze czy można do pierwszego proponowanego zestawu zamienić procka i ram, bez MOBO, zaproponowany przez ciebie w w podkategorii OC, czy może bez zmiany MOBO nie ma co myśleć o OC?

 

Jeżeli chcesz podkręcać, to Skylake musi być. Kaby Lake nie podkręcisz za pomocą BCLK.

 

 

 

Drugie pytanie brzmi dlaczego brać SSD z prędkościami 560/180 zamiast analogicznego modelu za tą samą cenę z prędkościami 550/520, jest tam jakiś haczyk?

 

No właśnie jest haczyk. Piszesz o dyskach na kościach TLC, które osiągają dobre rezultaty w syntetykach, natomiast w rzeczywistości jest całkiem inaczej.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...