Skocz do zawartości

Zmiana GF 120GT 1GB na inną #lepszą #help


Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników forum. Jestem zapalonym graczem CS GO - ot takie moje hobby po pracy. Wszystko jest fajnie, tylko że na moim obecnym sprzęcie (rozpiska za chwilę...) wyciągam max 60 fps na rozdzielczości 800x600 i wszystkich możliwych detalach na low i nawet te 60 spada czasem(w smoku lub Molotovie) do 20-30 fps. Z racji tego, że mój budżet jest bardzo ograniczony chciał bym podjąć się wymiany karty graficznej, ponieważ domniemam że to grafika jest najbardziej winna takiego nie innego stanu rzeczy jeśli chodzi o płynność gry. Oto specyfikacja mojego PC'eta:
- PŁYTA GŁOWNA: Gigabyte GA-M61PME-S2P
- PROCESOR: QuadCore AMD Phenom X4 9550, 2200 MHz (11 x 200)
- KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GT 120 ver.1GB rozmiaru pamięci
- RAM: Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
- ZASILACZ: co do tego mam sprzeczne informacje, ponieważ mam chińczyka (LOGIC ATX) i nigdzie nie ma info nt mocy - tzn jest tabelka i mam zaznaczona kropkę markerem przy 500w to domniemam iż to ten model i te W. Nie wiem jak to zweryfikować
- Windows 7 Ultimate Edition

Co do samej karty to zriserczowałem cały net w poszukiwaniu sterowników - znalazłem aż jedne do tego modelu karty. Generalnie w trakcie gry mam czasami takie 2-3 sekundowe ściny, które poważnie nadwyrężają moją kondycję psychiczną, w szczególności kiedy liczy się refleks (gracze zrozumieją http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif). Nie mam jakiegoś super budżetu, chciał bym kupić jakąś używkę do 150 pln, byle poprawić minimalnie komfort gry. W kolejnym miesiącu kupię może jakiś RAM i tak sukcesywnie chciał bym upgrade'ować swojego PC'eta. Co mi polecicie? Może problem nie tkwi w karcie(aczkolwiek wiem, że trzeba było by wymienić całego PC ale fundusz nie pozwala). Liczę na Wasze odpowiedzi, chętnie też udzielę bardziej szczegółowych informacji w razie potrzeby. Miłego wieczorku!

Link to post
Share on other sites

Posiadam 64 bitową wersję systemu, no fakt RAM'u troszkę mało. Czyli logicznym wyjściem było by dokupienie w pierwszej kolejności ramu i ewentualnie później szukać grafiki? Polecano mi HD 6850 lub 7770, lecz musiał bym wydać troszkę więcej hajsu. Posiadam dodatkowy RAM PATRIOT'a 2GB PC2-6400 (2x1GB) kit. Ma taką śmieszną obudowę, lecz gdy zamontowałem tę kość razem z moją i ciężko mi było stwierdzić czy pc chodzi szybciej - pomijając fakt, że system wykrywał 3 gb tylko :)

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem głównym problemem jest karta graficzna, nadaje się tylko do biura

lepszy efekt da wymiana karty, niż dokupienie ramu, ale najlepiej zrobić to i to

 

rzeczywiście jeśli masz mniej niż 4GB ramu to lepiej posiadać system 32 bitowy

ram na DDR2 jest tani, to kwestia mniej niż 30zł i lepiej dobrać takie same parametry do obecnych

 

co do karty, dla takiego procesora polecam HD 7750 lub GTX'a 650

6850 nie ma sensu dziś kupować, czasy tej karty się skończyły

7770 na moje oko będzie lekko na wyrost

przydałoby się znać konkretny model zasilacza

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...