Skocz do zawartości

Upgrade grafiki do 500 zł (propozycje)


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Zwracam się do was z pytaniem/prośbą o podpowiedź mianowicie chcę sprezentować kuzynowi na urodziny kartę graficzną do około 500 zł zastanawiam się nad różnymi opcjami mogą być używane mogą być nowe myślałem nad GTX770 lub R9 280X używki na allegro w tych granicach bądź czymś ze sklepu i tutaj są w sumie tylko 2 opcje, RX460 lub GTX1050 co waszym zdaniem będzie lepszym wyborem, a może jakieś propozycje których nie wziąłem pod uwagę ? Z góry dzięki za poświęcony czas i pomocne odpowiedzi ! Serdecznie pozdrawiam

 

Specyfikacja komputera kuzyna:

i5 4460

Antec VP 500 500W

MSI B85 G43

8 GB DDR3

Windows 10

Link to post
Share on other sites

A ja Ci napisze tak. Daj kuzynowi te 5 stow i niech sam kupi. Jak ma urodziny to moze wpadnie mu jakas kasa lub dolozy ze swojej. Do jego sprzetu w dx11 radeony (r9 280x) moga zbyt mocno obciazac cpu a stare generacje nv nie sa wspierane w sterownikach pod nowe gry. Wg mnie takie minimum z nowych kart to gtx 1050ti 4gb. Moze kuzyn uzbiera 200 zeby dolozyc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A tam takie pitolenie ze generacje nv nie są wspierane w sterownikach pod nowe gry.

Tu lista nie wspieranych.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3473

Nv kończy z kartami nie wspierającymi dx11 :)

Tyle w temacie...


Pobrałem najnowsze sterowniki 378.49 i w zakładce ,,obsługiwane produkty" widnieje moja karta :D

Link to post
Share on other sites

@autor

Z używek - AMD - R9 280/R9 280x/HD7970

Z nówek - wybór raczej kiepski, masz tylko GTX1050 i RX460.

 

Tu lista nie wspieranych.

http://i.imgur.com/rCqY6AU.png

 

,,obsługiwane produkty" widnieje moja karta

Jedyne zmiany tyczą się naprawy błędów związanych z użytkowaniem systemu Windows i tym podobnych, nowe sterowniki nie przynoszą obecnie wzrostu w wydajności w grach dla serii 7xx i niżej. Wszelkimi optymalizacjami mogą się pochwalić karty z serii 9xx (do czasu) i 1xxx. Twoja karta jest jako tako obsługiwana, ale korzyści z tej obsługi już żadnych. ;)

 

e// Zresztą, mój tymczasowy GTX950, którego się niepotrzebnie pozbyłem, strasznie się gryzł z nowymi sterownikami (mniej więcej od wydania Pascali) i byłem zmuszony siedzieć na driversach z maja, bo dopiero te działały jak należy :D

 

warto dolozyc do 1060 6gv

Gdybyśmy mówili o karcie za plus minus tysiaka to ok, ale na zakup ma być przeznaczone 500zł... :sciana:

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 280x lub 7970 - tylko nie Gigabyte z chłodzeniem WF3. Te chłodzenie w starszych wersjach jest problematyczne. 

 

Pamiętaj, że kupując kartę, która ma ponad 3 lata musisz koniecznie wymienić pastę termo-przewodzącą + dokładnie czyszczenie chłodzenia. Naturalnie najpierw ją przetestuj jak dostaniesz, że wszystko działa jak powinno.

 

Fajnie gdyby Ci się udało dorwać wersję Vapor-X a lepiej GHZ :). Ewentualnie strsze dobre MSI twin frozr - czerwone. Omijaj też Dual-x (suszara). 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 500zł r9 280x? Powodzenia w znalezieniu sprawnej.

Na licytacjach lekko ponad 600zł trzeba dać.

7950 - będzie już realne w tej kwocie ale to powoli zabytki.

Najlepiej kupić gtx 1050. Pełna gwarancja i obsługa najnowszych technologi. Rx 460 to poziom r7 260x/7850 (przynajmniej tak wynika z testów), więc ją można sobie odpuścić ze względu na opłacalność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Za 500zł r9 280x? Powodzenia w znalezieniu sprawnej.

 

To, że za tyle wiszą nie znaczy, że ktoś to kupuje :). Wszystkie te ceny od 590 zł wzwyż wiszą i nikt tego nie bierze.  

 

Kupno R9 280x \ 7970 to kwestia kilku e-maili z propozycją zakupu właśnie za 500 zł - myślę, że ktoś się skusi. Pozostaje jeszcze licytacja (dla cierpliwych) ;).

 

Fakty - aktualnie sprzęt komputerowy kosztuje normalnie oczy z głowy.... masakra jakaś.

 

Tu się można szarpnąć, została godzinka:

 

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-280x-gaming-3g-i6690897979.html#thumb/4

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Widzę że temat zrobił się bardzo gorący, wiem że z jednej strony to jest głupia kwota bo można troszkę dołożyć i kupić coś lepszego ale tak dokładać można w nieskończoność zapomniałem dodać jaka grafikę kuzyn posiada aktualnie HD 7750, sam jestem w posiadaniu w 2 komputerze HD 7950 i bardzo sobie ją chwalę ale myślałem że po takim czasie w tej cenie kupię coś lekko mocniejszego czyli rozumiem że aktualnie najsensowniejszym pomysłem jest 7950/7970 albo R9 280X/R9 380 bądź GTX 1050 ?

Link to post
Share on other sites

GTX 1050 bym sobie odpuścił. Szału nie robi ratuje go tylko to, że będzie gwarancja. Szybszy już jest GTX 960.

 

W tej kasie trzeba szukać jak zauważył Funkie 7950 / GTX 770 lub dorzucić kasę i 7970 / r9 280x - bądź R9 380 lub GTX 680. 

 

Tak jak piszesz takie dokładanie może iść w nieskończoność bo zaraz za kolejne 100 zł więcej mamy GTX 780, który niszczy te wszystkie wymienione karty na starcie. 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1050 wydajność jak na swoją cenę ma dobrą, ale jednak schodzenie z wysokich tekstur na średnie, nie jest przyjemne

 

90% z kart takich jak 7950, 7970, 280x nie posiada już gwarancji bo są za stare

dlatego proponuję poszukać R9 280, który wyszedł później i jest szansa na gwarancję

np coś takiego :

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-gwarancja-CID99-IDjHLDP.html#8081ab20cc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...