Skocz do zawartości

Laptop dla studenta polibudy za około 3000


Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: około 3000 

2) Laptop:nowy

3) Rozmiar matrycy : 15,6'' matowa

4) Główne zastosowanie : programy Inventor, AutoCAD, Solid Works, gry takie jak pro evolution soccer, NFS,WRC (nie muszą być na maks detalach)

5) Miejsce użytkowania:dom, ale bateria mogłaby wytrzymywać więcej niż 2 godziny

6) Wymagania specjalne :wnętrze z aluminium, super gdyby cały był z alu, ale w tej cenie chyba ciężko o to; i żeby wytrzymał do końca studiów  ;) 

7) Osobiste preferencje : raczej brak, choć obecnie mam lenovo i chyba wolałbym jakąś inną firmę, chyba że za podobne pieniądze lenovo będzie dużo lepszy to może być;

Dysk najlepiej gdyby był tylko SSD min 240GB, HDD jest mi zbędny gdyż posiadam przenośny dysk 1TB

8) System operacyjny:Windows

9) Własna propozycja (model wybrany samemu):

http://www.x-kom.pl/p/337468-notebook-laptop-156-acer-f5-573g-i5-7200u-8gb-2401000-win10-gf940mx-fhd.html#specification

Zaznaczam że te projekty w CADzie nie będą jakieś bardzo zaawansowane, obecnie mam dwuletniego laptopa kupionego wtedy za 1000 pln i jakoś daje rade tylko trzeba wszystko robić powoli i używać maks jednego programu na raz  :(  jest to troche męczące ale ćwiczy cierpliwość  :D 

podobnie z grami, nie potrzebuje maks detali, średnie wystarczą, ważne aby obraz był płynny.

Czy z tego zaproponowanego lapka można wymontować dysk twardy bez utraty gwarancji i sprzedać go lub zlecić wymontowanie przez sklep i czy to obniży jego cene?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi  :) 

Edytowane przez brian
Link to post
Share on other sites

Laptop Dell Vostro 3568 i7-7500U/15,6FHD/4GB/256SSD/R5M420X/W10Pro - N053PVN3568EMEA01_1801

 

 

jak wpiszesz w google to wyszuka ,jak   coś odezwij sie na pw .

 

pozdrawiam

Ten dell fajny, ale z 8GB RAM kosztuje 3500pln a to zbyt dużo jak dla mnie.

I nasunęło mi się nastepne pytanie: czy lepsza jest grafika GeForce czy AMD Radeon?

Link to post
Share on other sites

ASUS R510JX-XX087H i5-4200H/8GB/240SSD/Win8 GTX950M

 

Procesor: Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache)
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk: 240 GB SSD SATA III
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 950M, + Intel HD Graphics 4600
Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)
 
 
w skrócie solidna mobilna i5, SSD jak chciałeś, GTX 950M to minimum aby pograć w miarę no i 8GB + Win 8.1 , o rozdzielczości ekranu nic nie wspominałeś tu jest HD.
Link to post
Share on other sites

 

ASUS R510JX-XX087H i5-4200H/8GB/240SSD/Win8 GTX950M

 

Procesor: Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache)
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk: 240 GB SSD SATA III
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 950M, + Intel HD Graphics 4600
Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)
 
 
w skrócie solidna mobilna i5, SSD jak chciałeś, GTX 950M to minimum aby pograć w miarę no i 8GB + Win 8.1 , o rozdzielczości ekranu nic nie wspominałeś tu jest HD.

 

Dziękuje za odpowiedź i mam jeszcze kilka pytań:

A jak z baterią? Dłużej potrzyma w Asusie czy w Acerze? 

Ten Asus jest Aluminiowy?

I czy pomiędzy pamięciami RAM DDR3 1600MHz a DDR4 2133MHz jest jakaś różnica zauważalna przy użytkowaniu?

I podobne pytanie o dysk SSD, lepszy ten na SATA III czy M.2 (również interesuje mnie różnica w użytkowaniu)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...