Skocz do zawartości

Serwer jako głównym PC, oraz wirtualne stanowiska


Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie,
Dzisiaj moje pytanie skierowane jest w stronę serwerów. Otóż chciałbym stworzyć PC, na którym mógłbym uruchomić jeszcze dwa osobne stanowiska. W tym momencie zrobiłem 2 na moim komputerze (i5-2400, 8gb ram, 2 dyski HDD, HD 7850) i muszę przyznać, że nie jest najgorzej i skłania mnie to do właśnie takiej próby.

Idąc dalej zastanawiam się nad zmianą platformy na http://allegro.pl/serwer-dl-360g6-2xx5570-2-93ghz-4x146gb-24gb-ram-i6686732402.html DL 360G6. Wybrałem ze względu na pcie x16, całkiem niezłe procesory, oraz 24GB ramu

 

1. Czy wejdzie tam teraźniejsza karta HD7850? Niby posiada to slot pcie x16, ale czy wymaga to risera? PS Mam kilka x16 taśmowych.
2. Czy wydajność bez wirtualnych stanowisk będzie w miarę podobna do i5-2400? Wiele stron podaje, że całkiem nieźle się sprawuje, co o tym myślicie?
3. Jak z dyskami sata? Nigdy nie miałem nawet w ręku dysku sas i nie wiem jak z kompatybilnością tych kieszeni.
4. Czy wewnętrzny port usb 2.0, jest już standardowym portem, czy wymaga też wyprowadzenia, jak te na obudowę w PC? Nie mogłem się doszukać dokładnych zdjęć...

5. Jak z instalacją windowsa na takim sprzęcie? W10 nie sprawi problemów?

6. Czy można wykorzystać jeden z portów ethernet jako połączenie między steam linkiem? Zmniejszy to opóźnienia?

 

Jak coś dłubanie mi nie straszne i jak będzie trzeba to do obudowy zrobię specjalne miejsce do karty gdyby się nie mieściła.

 

Co do serwera, jeśli ktoś ma lepszą propozycję proszę pisać :) 

 

PS Rozdzielczość monitorów to 1920x1080.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Co ze sterownikami do kontrolera? http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3902577 ? Czy dyski będą działały i bez tego?

Edytowane przez simon96
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...