Skocz do zawartości

Nowy komputer - internet przerywa


Recommended Posts

Witam :)

 

Po przesiadce na nowy komputer pojawil sie u mnie problem internetu ktory nieregularnie co 10-15 lub nawet 20 minut rozłącza się na jakieś 10-20 sekund.

 

Jestem w UPC i mam mieć jutro zmieniany modem jednak nie jest on problemem bo Wi-Fi w telefonie działa mi jak najbardziej okey.

 

Mój system to Windows 10 64 bitowy.

 

Na poprzednim komputerze działało wszystko okey, i tu i tu korzystałem i korzystać bedę z karty sieciowej zintegrowanej na płycie głównej.

 

Internet działa po prostu niestabilnie i nie ma mozliwosci naprawienia go w normalny sposób ;(

 

Wszystko dziala jak nalezy tylko ten zrywający internet jest uciążliwy jak cholera w grach online :(

 

Co mam robić?

 

Czy zakup adaptera Wi-Fi na USB rozwiąże problem według Was?

 

Ogólnie jak dla mnie zakup jakiejś karty Wi-FI na USB z antenką problem powinno rozwiązać lecz nie jestem pewien...

 

Przykład: 

https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

 

Oddawanie plyty glownej na gwarancje nie wchodzi w grę gdyz mam bios P 2.80 ktory umozliwia OC procesorow Non-K a mam i5 6400 na niej podkręconą do 4537 mhz :)

 

Sprawdziłem jeszcze - obniżenie taktowania procka do normalnych wartości nie rozwiązało problemu.

 

Kabel jest jak najbardziej okey gdyz sprawdzalem go na innym komputerze i problemu tego tam nie ma.

 

Pomóżcie proszę! :(

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Planuje dodac połączenie Wi-Fi na wypadek zerwania internetu bym mogl grać nadal :)

 

Łącze to jakies 50 mb pobierania 6-7 mb wysylania.

 

Nie sprawdzalem co sie dzieje z adresem IP w momencie zerwania połączenia a modem stoi w 2 pokoju i ciezko jest zobaczyc co sie z nim dzieje dokladnie...

 

Jutro jak problem nie ustąpi tzn, że to jest po cześci padnięta karta sieciowa u mnie w plycie glownej chodź tego jestem juz pewien teraz :)

 

Chodzi tylko teraz o to, czy ta karta z linku ponizej jest kompatybilna z Win 10 :)

 

https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Sprawdzić co się dzieje z ip to masz na komputerze. Karta która wskazałeś może nie wystarczyć do przesłania 50mbps jeśli nie będzie pełnego zasięgu. Tym bardziej nie przełączy ci połączenia bez zerwania. A na pewno znacznie pogorszy ping. Ja bym sprawdził to przedewszystkim od strony softwarowej. Jeśli masz jakieś magiczne polepszacze sieci w stylu game killer czy jak to się nazywa to odinstaluj i zainstaluj sterowniki generyczne od producenta chipu karty.

Link to post
Share on other sites

Nie mam zadnych ulepszaczy :)

 

Ogolnie wiem, że ta karta może pogorszyć moją sytuacje lecz tak naprawdę nic innego zrobić niemogę :(

 

Chcialbym by te obydwa połączenia były aktywne - podczas zerwania połączenia efekt jest taki jakbym w ogóle kabel internetowy odłączył...

 

Moja plyta glowna: Asrock Z170 Extreme 4

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Nie da się tak zrobić jak piszesz z tymi sieciowkami.

 

Co do ulepszaczy to widzę w opisie coś co nazwali xfastLAN i zacząłbym od wyrzucenia tego softu. Sterowniki natomiast zainstalowalbym bezpośrednio od Intela, generyczne.

Link to post
Share on other sites

Sterownik od Intela mam zainstalowany juz a niemoge znaleźć niczego takiego jak xfastlan w "dodaj lub usun programy" :/ 

 

Otworzylem wiersz polecen wpisalem ipconfig i podczas zerwania neta nic sie tam nie dzieje :/ 

 

Co ja mam robić?

 

Nie prosciej byloby wejść razem na jakiegos teamspeaka i tam to obgadać? 

 

Byłoby znacznie szybciej i wygodniej :) 

Link to post
Share on other sites

No okey ale skoro problem jest juz namierzony to nie prosciej będzie kupic po prostu inna karte sieciową?

 

https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tg-3468-284518/

 

Naprzykład tą? :)

 

Zrobiłem to co na tym filmiku koleżka pokazał co należy zrobić i jak na razie działa okey ale nie wiem czy zaraz nie zerwie :/

 

https://www.youtube.com/watch?v=rWGX20Pn9Nw

 

Edit: Nie pomogło to nic a nic :/

 

Edit_2: Okey juz jakos sobie poradze z tym problemem sam :) 

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

No a jakie jest inne rozwiązanie problemu niż zakup karty sieciowej? :)

 

Zdecydowałem, że jednak ją kupię a adapter Wi-Fi będzie ostatecznością w tej sytuacji.

 

Jak będzie wszystko działać z nową sieciówką od TP-Linka to problem zakończony jak nadal będzie przerywać to ja już chyba się potnę :/

 

Edit: Ok problem sie rozwiązał już całkowicie - wymiana modemu zakończyła problem i już go nie ma :)

 

Nie ma potrzeby wymiany karty sieciowej, prosiłbym o zamknięcie tematu jak jest taka możliwość :)

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...