Skocz do zawartości

Jaka karta do takiego zestawu?


Recommended Posts

Witam. 

Założyłem temat w innym dziale, ale tam chyba jakoś mniej ludzi zagląda, dlatego zakładam tutaj nowy.

W ostatnich dniach skompletowałem taki zestaw:

 

Procesor: Intel Xeon E3-1245v5 - 229eu
Płyta Główna: ASRock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming/OC - 128eu
Ram: 32gb Corsair Ballistix Sport LT 32Gb Kit DD4-2400 CL16 - 145eu

Obudowa: Fractal Design Define 4 - 69eu
Zasilacz: Corsair CX450M - 51eu
Chłodzenie: Macho Rev B - 40eu
GPU: MSI Gtx 960 Gaming 4 (posiadam)
SSD: Samsung Pro 256GB (posiadam)

Razem: 662 eu

 

Jako, że czekam jeszcze na ramy, to komputer nie jest złożony. Mam zamiar sprzedać stare części (tj. i5 2500, jakaś płyta intelowska, 16Gb ramu, tego Gtxa 960, w sumie cały komputer, nawet nagrywarkę blue-ray ma:D ). Jakby ktoś chciał go przy okazji kupić, to sprzedam tanio. Mam zamiar kupić do nowego zestawu jakieś nowe gpu. Posiadam 2 monitory o rozdzielczości 2k (nie gram na obu jednocześnie, przeważnie na jednym gram, na drugim przeglądam net, albo oglądam telewizję). Gram w sumie tylko w MMORPGi jak Guild Wars 2, TERA online, ale chciałbym też zagrać w Black Desert, przy fajnych ustawieniach i tych 50-60 fps. I teraz nasuwa się pytanie: gtx 1060 czy 1070? Te karty biorę pod uwagę:

 

1. Palit GeForce GTX 1070 Gamerock Premium - 522eu (w tym 130eu do wykorzystania w sklepie)

2. Gainward GeForce GTX 1070 Phoenix GS - 502eu (125 eu w sklepie)

3. ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Extreme - 530eu (132eu w sklepie)

4. Palit GeForce GTX 1070 Gamerock - 495 eu (123eu w sklepie)

5. Palit GeForce GTX 1070 Super Jetstream - 502eu (125eu w sklepie)

6. MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6G - 354eu (88eu w sklepie)

7. Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix Golden Sample - 321eu (80eu w sklepie)

8. GIGABYTE GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6G - 350eu (87eu w sklepie)

 

Za te kwoty w nawiasach, mógłbym kupić drugi SSD np. Goodram Iridium pro 240Gb, albo mocniejszy zasilacz np. Corsair RM550x, a tego zwrócić jeśli okazałby się za słaby. Dodam, że mam zamiar podkręcić tego Xeona na te 4,5-4,6Ghz, jako że ta płyta główna daje takie możliwości. Będę wdzięczny za sugestie!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Skowri
Link to post
Share on other sites

32GB RAM pod same gry to lekka przesada, spokojnie wystarczy CI 16GB z zapasem.

 

 

 

Posiadam 2 monitory o rozdzielczości 2k
 

 

 

chciałbym też zagrać w Black Desert
 

GTX 1070 ;), z tych kart dobrze wypada Palit Gamerock, RM550X będzie miał tu spory zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki 3ndurek za szybką odpowiedź.

Wziąłem 32Gb, jako że za 16GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit zapłaciłem 115 eu, a że się okazja trafiła to za dopłatą 30eu mam 32Gb na zapas :P

 

Czyli powiadasz, że mam odesłać obecny zasilacz i wymienić go na RM550X? Nie warto dokładać 22eu do Gamerocka Premium lub 26eu do wersji od Zotaca? Chodzi mi też jak najlepszą kulturę pracy, żeby karta nie chodziła w stresie jak odkurzacz :P

Link to post
Share on other sites

Zasilacz już mam u siebie, jako że na początku pomyślałem, że zostanę na jakiś czas ze starą grafiką. Jednak stwierdziłem, że nie pasuje do reszty zestawu, no i trafiła się taka promocja na te karty, więc grzechem było by nie skorzystać ;) Dzięki za pomoc, zamawiam w takim wypadku wersję premium i będę jeszcze myślał na tym zasilaczem. W razie czego mogę go w ciągu 30 dni odesłać na koszt sklepu :P

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...