Skocz do zawartości

Problemy Radeon RX 480


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ghawk,

Recommended Posts

Cześć, trochę minęło odkąd ostatni raz tutaj pisałem. W końcu postanowiłem zmienić mojego GTX'a 660 na radeon RX 480 od MSI w wersji 8GB. Grając w Counter Strika Global Offensive zauważyłem drobny problem, podczas alt tabowania, po powrocie do gry miałem bardzo niskie fps'y  przez jakies 2/3 sekundy a pozniej wszystko wracało do normy. Postanowiłem więc sprawdzić czy prawidłowo podłączyłem kartę i czy wszystko działa jak należy. Sćiągnałem Furmarka odpaliłem preset FHD i podczas testu po jakichs 5 sekundach komputer sie wyłączył. I teraz kieruje do was moje pytania:

 

1. Czy można jakoś zapobiec tym przycinkom przy lat tabowaniu?

2. Czy mój zasilacz jest za słaby? (Nie chce odpalać testu 2gi raz gdyż obawiam się o bezpieczeństwo sprzętu)

3. Czy jeśli zrobię undervolting to mogę jakoś pomóc mojemu zasilaczowi utrzymać tą bestie(RX'a)?

Tutaj macie moj zestaw z tym ze GTX'a wymieniłem na radeona tak jak juz wczesniej pisałem.

https://scr.hu/12ct/7xs4x

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez Ghawk
Link to post
Share on other sites

 

 

Sćiągnałem Furmarka odpaliłem preset FHD i podczas testu po jakichs 5 sekundach komputer sie wyłączył.

 

Rób dalej testy w tym niebezpiecznym programie, a jak nie zadziała zabezpieczenie wystarczająco szybko to pójdzie karta z dymem. Ten benchmark nic nie testuje po za sztucznym i nienaturalnym obciążeniem którego żadna gra nie robi i robić nie będzie na Radeonie. Wywal to g*wno by następnym tematem nie był mój RX przestał działać.

 

 

 

Czy można jakoś zapobiec tym przycinkom przy lat tabowaniu?

 

Wychodząc na pulpit CPU zbija zegary. Po powrocie potrzebuje chwili czasu by znów przeliczyć dane dla GPU, a CS strasznie mocno siedzi na CPU więc ma co liczyć.

 

 

 

Czy mój zasilacz jest za słaby

 

Powinien spokojnie dawać radę. 4440 + RX 480 obciąży go w skrajnych przypadkach do 320W, a masz ponad 400 na linii 12V.

 

 

 

Czy jeśli zrobię undervolting to mogę jakoś pomóc mojemu zasilaczowi utrzymać tą bestie(RX'a)?

 

UV jak najbardziej wskazane :D

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Voodoo dziekuje za odpowiedz, już się obawiałem ze będę musiał zasilacz zmieniać ale zainstalowałem BF'a 1 dałem detale na ultra i wszystko działa. Ten super program do sprawdzania wydajności karty już usunąłem. A co do undervoltingu poczytam jakieś poradniki i się tym zajmę. Temat można zamknąć. :) Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś rady dotyczące tego alt tabowania :P Niby to nic wielkiego i da sie z tym zyć ale troche uciążliwe :/

Edytowane przez Ghawk
Link to post
Share on other sites

To ciekawe zjawisko. Sprawdzę dzisiaj czy też tak mam u siebie.


Sprawdziłem. U mnie na GTX 1080 (sterowniki 376.33) nie dzieje się tak w CS:GO.


Reszta konfiguracji:

i7-4790K 4.6 GHz . Z97X Gaming 5 . TridentX 2400 CL10 . GTX 1080 JetStream

Windows 7 64-bit

Link to post
Share on other sites

 Chyba wszyscy tak mają. Ja na gtx660 oraz rx470 tez tak mam. Raczej wina jakiejś lipnej aktualizacji.

 

No rzecz w tym, że ja używam RX 480 od Sapphire. I problemu z alt-tab nie mam :)

Link to post
Share on other sites

Voodoo dziekuje za odpowiedz, już się obawiałem ze będę musiał zasilacz zmieniać ale zainstalowałem BF'a 1 dałem detale na ultra i wszystko działa. Ten super program do sprawdzania wydajności karty już usunąłem. A co do undervoltingu poczytam jakieś poradniki i się tym zajmę. Temat można zamknąć. :) Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś rady dotyczące tego alt tabowania :P Niby to nic wielkiego i da sie z tym zyć ale troche uciążliwe :/

Fajnie że sam sobie przyznałeś najlepszą odpowiedz - BRAWO TY!!!

 

Wracając do tematu to warto robić UV bo RX często zyskują na wydajności

Link to post
Share on other sites

u mnie wygląda to tak że 1330mhz chodzi na 1.090mv, możesz sobie poglądowo ustawić tak jak ja mam i testować wydajność, sam posiadam rx480 8gb tyle że strixa. 

 

 

Mam takie same ustawienia xD Tylko, że na razie testowałem na stock 1306MHz. No i pamięci stock 975mV

Trzeba będzie próbować zejść niżej jak te ustawienia na każdych działają.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Pamięci podbijałeś do 2150? Ja więcej nie próbuje jak narazie, właśnie na mniejszym napięciu miałem freez w wieśku.

 

Nie podkręcam tej wydajności to, aż mi nadto. Próbuję schodzić niżej z napięciem tylko i wyłącznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...