Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Jest to mój drugi post dotyczący szumu na mikrofonie.
Tak więc ostatnio skończyło się na tym, że nie miałem uziemionego kontaktu, tak więc podłączyłem zasilacz do przedłużacza i przedłużacz do kontaktu gdzie takowe uziemienie już jest.

Problem nie zniknął. Na początku dodam, bo pewnie większość tego postu nie widziała:
Słuchawki: HyperX Cloud 1
Karta dźwiękowa: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
2-gi mikrofon: Zalman zm-mic
Zasilacz: CX 450M
Także sprawdziłem sobie teraz wszystko począwszy od Cube i skończyłem sprawdzać na integrze-to samo. Tym razem podłączyłem sobie zalman zm mic by sprawdzić czy wina leży po stronie mikro od Cloudów. Szum, a raczej ciężko mi to nazwać taki bardziej bass (tak wiem dziwne) słuchać ale jest to lepsze niż ten od słuchawek. Dźwięk sprawdzałem na TeamSpeaku jak i w CS:GO z komendą voice_loopback 1. 

Link to post
Share on other sites

Czyli probiłem występuje niezależnie od karty i mikrofonu?

Tak, tzn. na zalmanie troche lepiej było 

Aczkolwiek to jest karygodny ten cały dźwięk. Wiadomo mikrofony w headsetach nie są najlepsze, ale jednak jak szybciej ująłem to jest karygodne i nie jest normalne, bo parę osób ma ten problem 

Link to post
Share on other sites

Źródło/sekcja zasilania. Na moim lapku nie mam najmniejszego szumu na większości mikrofonów, podczas gdy na alc1150 muszę grzebać z godzinę, żeby zalman jakoś brzmiał (mające jednak dalej szumy).

 

Edit: trochę nie ogarnąłem. Cube borykał się z takim problem. Nie ma tam gdzieś funkcji zredukowania wzmocnienia? 

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Źródło/sekcja zasilania. Na moim lapku nie mam najmniejszego szumu na większości mikrofonów, podczas gdy na alc1150 muszę grzebać z godzinę, żeby zalman jakoś brzmiał (mające jednak dalej szumy).

 

Edit: trochę nie ogarnąłem. Cube borykał się z takim problem. Nie ma tam gdzieś funkcji zredukowania wzmocnienia? 

no właśnie nic nie ma xD Oddawać kostke na gwarancje? A sekcja zasilania, chodzi Ci o uziemienie czy o sam zasilacz? 

Link to post
Share on other sites

Każdy mikrofon szumi. Szum albo ci wytnie bardzie jaawansowana elektronika w mikrofonie albo karta muzyczna albo odszumianie softwareowe za pomocą np Reapera. Nie masz w karcie muzycznej jakichś opcji do odszumiania?

 

http://i63.tinypic.com/2mpkbc7.png

 

Co do laptopów i braku szumów, to one nie mają najgorszych kart muzycznych. Tam często są jakieś układy redukujące szumy, rozwiązania dwumikrofonowe pozwalające na formowanie wiązki. Laptop ma kamerę, producent trochę lepiej czasem trochę gorzej go przystosuje do wideokonfeencji.Tak więc mnie to nie dziwi, że tam jest dźwięk lepszy. Poza laptopami Lenoco oczywiście.

 

 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...