Skocz do zawartości

Wyłączanie Hotkeysów w Lenovo z500t


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio na nowo podjarałem się Terą, ale w cieszeniu się grą przeszkadzają mi hotkeye. Przez nie mam połowę mniej klawiszy do przypisania skilli, co potrafi na prawdę przeszkodzić w zabawie. Pomijam fakt często przypadkowego wciskania f4 oraz cholernego buga, przez którego wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za zmianę jasności ekranu powoduje całkowite jego ściemnienie bez możliwości rozjaśnienia... Hotkeysy muszą odejść.  :>

 

Tak, używałem google. W panelu sterowania nie mam możliwości wyłączenia, nie działa u mnie ani przytrzymywanie klawisza "Fn" ani kombinacja "Fn+Esc". Wydaje się, że jedyna możliwość to zabawa biosem, jednak w ogóle się na tym nie znam. Czytałem że najpierw muszę go zaktualizować, jednak lenovo nie ma aktualizacji dla z500t na windows 10, a jedynie na 8.1. Boję się, że jak zacznę się bawić bebechami, to jedynie coś odwalę i będę musiał to naprawiać.

 

Tl;dr: Jak wyłączyć hotkeye w lenovo z500t na windows 10?

Link to post
Share on other sites

Na pewno jest w biosie. Nie bój się i wejdź do biosu. Szukaj wśród zakładek "hotkeys" albo czegoś podobnego. Powinny być dwie opcje przy tym (zazwyczaj). Po prostu zamieni Ci to, że klawisze funkcyjne będą działać dopiero przy jednoczesnym wciśnięciu Fn.

Jeśli nie znajdziesz, nagraj jakiś filmik w biosie jak się poruszasz albo kilka screenów. Postaram się Ci pomóc.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=MW_cl4NLafs

 

Zapraszam do subskrybowania mojego kanału i nie zapomnijcie zostawić łapki w górę :^)

 

Jak wynika z filmiku takiej opcji w biosie nie znalazłem. Do tego w sumie dopiero się sczaiłem, że sama kombinacja Fn+F1-F12 także nie działa - hotkeye działają mimo tego. Co teraz?


Odświeżam ¯\_(ツ)_/¯

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...