Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: autocad, soldis, programy inżynierskie rożnej maści, gry, trochę liznąć PS

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Styczeń-luty

Których części potrzebujesz?: buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Sam zapewne nie ale mam znajomych co znają się na rzeczy

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Fhd eizo foris fa2333

Specjalne wymagania:

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera -

Własna propozycja zestawu:

Inne: nie wiem czy teraz jest dobry czas na zakup komputera, widziałem ze ceny za poszczególne komponenty skoczyły. Komputer ma być strickte nastawiony na wydajność, dodatkowo na uczelnie mam rocznego lenovo y50-70. Zastanawia mnie czy w tej cenie da radę wcisnąć jakaś i5 wraz z 1070 gtx, chociaż w ogóle nie wiem czy jest sens przy 1080p. Na start spokojnie starczy mi 8gb ramu i ssd bez hdd. Ogólnie nie pali mi się z zakupem, rozważam opcje. Kupując w.w laptop myślałem ze będę mógł pograć w bardziej wymagające tytuły w miarę przyzwoitych ustawieniach, ale ni dy rydy

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

1. 1070 nie ma sensu do 1080p @ 60 Hz.

2. Przekładasz granie nad pracę ? Kiepsko się to odbije na zastosowaniach profesjonalnych.

3. Jaki w takim razie będzie stosunek grania do pracy w tym zestawie ?

4. Masz system operacyjny ?

Link to post
Share on other sites

1. 1070 nie ma sensu do 1080p @ 60 Hz.

2. Przekładasz granie nad pracę ? Kiepsko się to odbije na zastosowaniach profesjonalnych.

3. Jaki w takim razie będzie stosunek grania do pracy w tym zestawie ?

4. Masz system operacyjny ?

1. Nawet biorąc pod uwagę by komp starczył na dłużej?

2. To żadne tam zastosowania mega profesionalne, jak mowię jestem na czwartym roku budownictwa, a te programy co używamy są raczej mało wymagające.

3. 80%granie

4. Mam z uczelni.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, że wzrost cen za poszczególne komponenty spowodowany jest wysokim kursem dolara. Żaden ze mnie Warren Buffet ale nie sądzę żeby w najbliższym czasie znacznie spadły poniżej średniej wartości 3,8zł otrzymującej się od około pięciu lat, więc zmiany w cenach sprzętu pewnie będą nieznaczne. Kolejnym pytaniem jest ile chcesz czekać z zakupem zestawu, bez pewności że ceny ulegną zmianie...

Link to post
Share on other sites
1 x  Plextor M6 Pro 256GB SATA3 (545/490MB/s) MLC 1 x  SilentiumPC Regnum RG2W (Pure Black, okno) 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Corsair VS 450W 120mm 1 x  Corsair 8GB 2133MHz CL15 ValueSelect 1 x  Gainward GeForce GTX1060 Phoenix 6GB DDR5 192bit (1708/8000)

 

3550 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

I to w zasadzie byłoby na tyle. Opcja OC CPU za pomocą BCLK. Warto na start dać SilentiumPC Fera 3 HE1224 i mieć już z głowy. W ten sposób masz gotowy zestaw pod OC CPU. Stockowe Kaby / Skylake zostają w tyle a Ty przy okazji masz chłodzenie na CPU z 120 mm wentylatorem oraz lepsze mobo. Jeżeli chodzi o GPU, to GTX 1060 w tym budżecie. SSD na MLC, zasilacz z mocą 408W na +12V z zapasem dla zestawu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...