Skocz do zawartości

RX480 - SPADKI FPS (GTAV)


Recommended Posts

Od durnego projektu karty która ma dostarczane za mało energii.

 

Durnoty wypisujesz Ty i to aż dwie w jednym zdaniu.

 

 

 

Teraz właśnie chciałem zakładać wątek czy zna ktoś przypadki zwrotów gdzie powoływano się na właśnie niekomfortowe użytkowanie tego sprzętu i ciągłe obniżanie zegarów.

 

Jakie obniżanie zegarów ? Zapewne masz blade pojecie jaka jest zasada trybu boost w wykonaniu kart AMD i powielasz bzdury, które niestety większość pisze łącznie z redaktorami 90% portali, choć oni akurat powinni się znać. Ale jak widać testowanie setek kart wiedzy nie dodaje choć pewnikiem wielu uważa że takową posiada.

 

 

 

Czy jeśli w zgłoszeniu napiszę, że chcę zwrócić sprzęt ze względu na jego kulturę pracy i obniżanie zegarów to dostanę zwrot kasy czy coś takiego?

 

Nie dostaniesz. Kultura pracy jest pojęciem względnym i jak producent nie podaje punktu odniesienia nie masz najmniejszych szans na udowodnienie czegokolwiek, choćbyś wynajął najlepszych prawników na świecie. Karty AMD nie obniżają zegarów wbrew bzdurnym teorią przytłaczającej większości portali. AMD podaje dwie wartości zegarów: zegar bazowy i maksymalny zegar boost. Pierwsza (zegar bazowy) jest wartością stałą i nie może być niższa, bo wtedy można mówić o nie trzymaniu zegarów. Druga (boost) jest wartością opcjonalną do uzyskania tylko i wyłącznie wtedy gdy są spełnione odpowiednie warunki jej uzyskania. Tymi warunkami jest power limit i temperatura. Dopóki karta nie przekracza norm jednego z tych elementów będzie zwiększać taktowanie aż do założonego maksymalnego limitu. Większość ludzi o tym nie ma pojęcia i na boost patrzy się przez pryzmat jak on działa u Nvidi, a tam podawane są zupełnie inne wartości. Nvidia podaje zegar bazowy plus boost który zawsze karta uzyskuje gdy spełnione są odpowiednie normy pracy. Trzecim parametrem jest boost powyżej przyjętego limitu stałego, który Nvidia nie ogranicza i nie podaje jak AMD wartości krańcowej.

 

 

 

Mi się wydaje, że problem zaczął sie wtedy gdy sterownikami obniżyli zapotrzebowanie na prąd w tych modelach tj. RX470 RX480 gdzie AMD było posądzone o zbyt duże obciążenie elektryczne na slot PCIE.

 

Problem zbyt dużego poboru prądu przez złącze PCI-E dotyczył tylko i wyłącznie referentów RX 480 :!: :!: :!:

 

 

 

I teraz te karty nie potrafią stabilnie działać bo przez wtyczki w większości 6 pinowe nie potrafią pobrać tyle prądu ile im potrzeba..

 

Bzdura totalna. Przez wtyczkę 6-pin można bez problemu pobrać znacznie więcej prądu niż zakłada specyfikacja. Jak pisałem wcześniej problem złej dystrybucji poboru energii dotyczył tylko i wyłącznie referenta RX 480. RX 470 ma TDP na poziomie 120W i żadna wtyczka 6-pin go nie ogranicza. Pobór prądu regulują producenci kart graficznych. Jedni, jak Asus, mocno trzymają się niskiego poboru co skutkuje najniższym boostem, inni jak MSI stawiają na maksymalną wydajność kosztem poboru prądu i zawsze mają maksymalny boost.

 

 

 

Trzeba się chyba po prostu bawić tymi opcjami przy GTA V.

 

Jak najbardziej trzeba. Ta gra potrafi zdusić 6500 do poziomu 40 fps w miejscach procesorowych, a RX 480 nawet do 30 w graficznych. W takim środowisku V-sync głupieje i trzeba pobawić się opcjami by znaleźć stabilne ustawienie gdzie GPU bądź CPU nie będą ograniczały zbytnio siebie zbyt wysokimi opcjami.

 

 

 

Jak ja zrobiłem coś takiego to miałem artefakty ;p.

 

Trzeba szukać stabilnego ustawienia dla rdzenia. Ja mam ustawione 1000 mV w RX 470 Gaming X ale mój Radek po wyjęciu z pudełka zgłaszał w Wattmanie 1058 mV na rdzeniu czyli bardzo nisko w porównaniu z innymi RX-ami 470.

Edytowane przez voodoo34
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile w tym co napisałeś jest prawdy a ile nie ale ja tą kartę zwrócę bo mam taka możliwość. Kupiłem ją troszkę ponad tydzień temu także czas do zwrotu mi przysługuje i kupię model od MSI bo z tym o aż tylu problemach nie słyszałem. Choć jeszcze po głowie chodzi mi jakiś GTX 1060 w wersji 3GB. Nie wiem co zrobię ale poprawianie fabryki i to w końcowym rozrachunku niezbyt skuteczne mi nie pasuje bo raz to po próbie poprawy tego co dostałem to podczas gry wentylatory nie raczyły się kręcić i skończyło się na 90 stopniach i 300mhz na rdzeniu. Karta fajnie wykonana jeśli chodzi o wygląd, jakość użytych podzespołów ale elektronicznie to jakaś lekko upośledzona w działaniu i sam w sumie piszesz, że twój MSI daje fajne napięcie fabrycznie a mój 1093mV :E

Szkoda mi tą kartę odsyłać ale zraził mnie ten problem z wentylatorami no i jeszcze bardziej to jak ta karta zachowuje się przy graniu. W skrajnych momentach to poprzedni GTX750Ti trzymał mi lepszy FPS w niektórych grach..

 

Btw odnosząc sie do pierwszego cytatu poniekąd sam sobie zaprzeczyłeś bo napisałeś, że piszę durnoty gdzie wspomniałem, że karta dostaje za mało prądu a potem sam napisałeś "Jedni, jak Asus, mocno trzymają się niskiego poboru co skutkuje najniższym boostem, inni jak MSI stawiają na maksymalną wydajność kosztem poboru prądu i zawsze mają maksymalny boost." ;)

 

A karta zamiast jakiegokolwiek boosta to schodzi kurde do wartości oferujących wydajność kart o 200zł tańszych.

Edytowane przez aiden97
Link to post
Share on other sites

U mnie w r9 fury, po odvoltowaniu -96mV lepiej karte moglem podkrecic niz na standardowych zegarach, zauwazylem rowniez ze w testach odvolotwana karta ktora jest troche podkrecona ma nizsze temperatury niz nie odvlotowana i nie podkrecona karta, wiec wcale bym sie nie zdziwil jakby lekko odvoltowana rx 480 lepiej dziala niz na standardowym napieciu. Mialem rx 480 msi gaming x 8 gb zbytnio sie karta nie bawilem jak dalem-50mV wywalilo sterowniki lecz w grach doom mafia 3 cs chodzila bardzo dobrze na stokach:-)

Link to post
Share on other sites

AMD, żeby na 100% wykluczyć jakąkolwiek niestabilność, w większości swoich kart drastycznie podnosi napięcie. Co przekłada się na to, że w zasadzie większość kart jest świetnie podatna na Undervolting. Polecam taki zabieg wykonać - po prostu się to opłaca i niweluje pewne bolączki w stosunku do konkurencji w segmentu(nie twierdzę, że konkurencja ich nie ma ;)).

Link to post
Share on other sites

Skąd jakiekolwiek obawy przed Undervoltingiem?

 

Pewnie myśli, że wprowadzone zmiany zostaną zapisane na stałe i nie będzie mógł ich zmienić jak da za niskie napięcie.

Link to post
Share on other sites

Skąd jakiekolwiek obawy przed Undervoltingiem?

 

Boję się trochę o artefakty. Jakieś są jeszcze korzyści oprócz zmniejszonego poboru mocy?

 

 

 

Pewnie myśli, że wprowadzone zmiany zostaną zapisane na stałe i nie będzie mógł ich zmienić jak da za niskie napięcie.

 

O aż taki głupi nie jestem... 

Link to post
Share on other sites

Tego nie powiedziałem to mi się rzuciło jako pierwsze nie chciałem tu nikogo urazić. Jak obniżysz dobrze to artefakty nie mają prawa występować. Oprócz poboru mocy masz niższą temperaturę lub lepszą kulturę pracy na przykładzie RX 470 33% 1400 rpm (stock), 23% 1100rpm (undervolt).

Zresztą tu masz filmik:

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Tego nie powiedziałem to mi się rzuciło jako pierwsze nie chciałem tu nikogo urazić.

Ok. Nie ma problemu.

 

 

Oprócz poboru mocy masz niższą temperaturę lub lepszą kulturę pracy

To wiem, to moim zdaniem nie warto jak dla mnie. Karta i tak jest cicha, a za prąd płacą mi rodzice. ;) A nie powinno być niższych spadków FPS-ów?

Link to post
Share on other sites

Właśnie szukałem coś na ten temat to o dziwo również może wzrosnąć wydajność i potencjał OC, ale nie wiem ile w tym prawdy najlepiej samemu się przekonać.

 

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...