Skocz do zawartości

Która z kości będzie lepsza? Crucial czy GoodRAM?


Recommended Posts

Witam. Pytanie jest w sumie (a może i nie) proste - która z podanych pamięci będzie lepiej pracować z moim sprzętem? Mam do wyboru dwie pamięci i muszę którąś wybrać:

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V
GoodRam DDR3 8192MB PC1600 CL11

Jeśli kość Crucial'a będzie lepszym wyborem, wezmę ją. Jednak jeśli okazałoby się, że nie będzie żadnej różnicy, wybiorę GoodRAM ze względu na zwolniony drugi slot (dwa z czterech zajęte przez cooler cpu). To jak? http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_smile.png

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Obie pamięci mam na biurku i muszę je rozmieścić w dwóch komputerach. Pierwszy to ten z sygnaturki (GTX 660 zastąpi niedługo RX 470 najprawdopodobniej) a drugi to:

 

Phenom 955 (@3,7GHz)

Gigabyte GA-MA770-UD3P

Gigabyte GTX 660 2GB

 

Chciałbym je tak rozmieścić, żeby te różnice były jak najmniej odczuwalne.

Link to post
Share on other sites

jak już masz pamięci, to spróbuj wsadzić wolniejsza czyli 1x8GB 1600 cl11 do Gigabyte GA-MA770-UD3P i zobaczyć czy pójdzie 
Jak pójdzie to zostaw ją tam, a szybszy Crucial do szybszego sprzętu ( choć nie wiem jakiego, bo nie masz sygnatury ) 
Obie platformy na DDR3 ? 
 

Link to post
Share on other sites

Czym w ogóle najlepiej testować pamięć ram? Nie chodzi mi tutaj o szukanie błędów a raczej o sprawdzenie wydajności.

Benchmarki odpadają przy testach pamięci.

Ja testuję wydajność pamięci w grach Codemasters na Ego Engine, gdyż mają dość niskie wymagania odnośnie GPU, i łatwo dobić do limitu CPU-FPS (czyli liczby FPS ograniczonej przez procesor i pamięci).

 

Tutaj masz opisane jak testuję szybkość pamięci:

http://forum.benchmark.pl/topic/234784-rx-470-niska-wydajno%C5%9B%C4%87-lagi/page-2?do=findComment&comment=2304282

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...