Skocz do zawartości

Czy wystarczy 700w pod GTX480 sli ?


Recommended Posts

Pod warunkiem, że niczego byś nie kręcił(kart, CPU), to zasilacz powinien jakoś dać sobie radę (zależy też jaką ma linie +12V). Ja bym jednak radził Ci poszukać fajnej 850W, bo ryzyko ze coś może skończyć swój żywot przy 700W jest duże :oops:

 

EDIT: Ten w zupełności powinien starczyć, a poza tym to bardzo porzadna i cicha konstrukcja: http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=32319 ;)

Link to post
Share on other sites

Większość na tym forum zawsze doradza wszystkim zasilacz na styk i co? Koleszka zamyślił sobie drugą kartę i du..pa.

Sam jakiś czas temu miałem 700W i zmieniłem od razu na 1200W od Corsaira z 7lat gwarancji i spokój.

Link to post
Share on other sites

Nie kombinuj. Kolega miał SLi z GTX 480 na Taganie 800 W i jakoś mu trzymało. Moim zdaniem markowe 800/850 W i wystarczy. Bo uwierz jak jeden z komponentów Twojego komputera pójdzie spać to już nie będzie miejsca i czasu na kombinowanie.

 

Co do SLi GTX 570 uważam, że... tak da radę.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

GTX 570 mniej prądu je nieco więc jak poradzi z 2x GTX 480 to 2x GTX570 tym bardziej. Co do Chiefteców to jest kilka serii, które nie są sobie chyba równe...

 

A co myślicie o Seasonic X-660? Dobre to?

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja tak trochę pytałem przy okazji, bo mnie nosi aby kupić porządny modularny na dłuższy czas. Ten Seasonic mi odpowiada. Widziałam Be Quiet Dark Power P9. Wersja 650W (bo 750W to mi za dużo) jest jednak 100PLN droższa od tego Seasonica. Seasonic ma fajny tryb, że w idlu wyłącza wentylatorek.

 

Ciekway ten Be Quiet ale mi do obudowy nie wejdzie chyba... ma 20cm a zamówiłem CM 690 II i tam mają wchodzić do 19cm.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

J się tylko podczepiłem pod temat tak przy okazji. Mam 1x GTX 470 dlatego pisałem o wersjach 650W, bo tak starczy z zapasem i nie będzie problemów jak zajdzie potrzeba wymiany platformy za jakiś tam, bliżej nie określony, czas.

 

Co do 2x GTX 480 to zgadzam się... dobry markowy 800W powinien być. te kart to mają TDP po jakieś 250W przecież... a gdzie proc i reszta sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Zasilator powinien mieć zapas. Jeszcze będzie chciał OC i o... ja sobie wezmę z zapasem jakiś konkretny jak wypłata przyjdzie ;)

 

Ten Corsair nie taki drogi chyba. Ale przed chwilą czytałem recenzję tego Seasonica X-650 i piszą, że jednak jakoś lepsza niż w tych Corsair'ach. Ale tez cena niestety wyższa.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Wiesz... ja się napaliłem na Seasonica X-660. Ponoć dobry i mocny zasilacz. Zestaw, jeśli chodzi pobór prądu, mam podobny do Twojego.

 

Phenom 955, GTX 470, reszta standard (dyski, ramy i takie tam).

 

I uważam, ze dobre 650W staczy z nadmiarem, bo nie planuje MultiGPU. Będzie zapas na jakąś przyszłą modernizację. Spokojnie dobre 550W by stykęło ale wolę mieć nieco zapasu. 850W do tego, uważam, ze za dużo... chyba, ze planujesz dokupić drugiego GTX 570.

 

W tej chwili mam słabszy jakościowo zasilacz (co nie znaczy że jakiś beznadziejny, taki średniak chyba, spokojnie daje radę) Pentagram SilentForce 620W, ale on ma niemodularne kable a w dodatku tych kabli jest masa... więc jakiś porządek planuję zrobić. Zakupiłem obudowę CM 690 II Advanced to niedługo zasilacz wezmę będzie lux.

Link to post
Share on other sites

Witam ;)

to jest temat w którym mam dużo do powiedzenia

zapyta ktoś czemu ???

Bo mam podobny zestaw i7 4.0,480gtx sli,5 dysków,4gb ram wszystko upakowane do antec 1200

Napędza to zasilacz 850 wat enermaxa galaxy dxx tego zasilacza juz nie ma w sprzedaży stary model :oops: 700 wat zasilacz? odradzam

PS zapasu mocy to już nie mam

PC stabilny w 100%

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... ry&reid=59

http://zapodaj.net/ada6519b33e3.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...