Skocz do zawartości

Sony Xperia XA porysowany aparat ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sabzu,

Recommended Posts

Witam, 

 

Szybkie pytanko, odrazu zaznaczam, ze telefon nie jest mój tylko mojej siostry jest dobrze zabezpieczony ma silikonowe etui na przód i na tył. Moja siostra uważa, że jej telefon nie łapie ostrości, denerwuje się tym bo mi zazdrości mi mojej P9, ale nie o tym temat zauważyłem taką pajęczynkę? w sumie nie wiem jak to nawet nazwać. Czy to jest uszkodzenie z winy mojej siostry czy coś się stało od wewnątrz aparatu, nie wygląda to na rysy więc czy to podlega gwarancji prodcucenta?

 

 

  1. http://prntscr.com/dxqrj1
  2. http://prntscr.com/dxqrv8
Link to post
Share on other sites

 

Miałem identyczny przypadek w mojej Xperii Z1, starła się warstwa antyrefleksyjna (prawdopodobnie samoistnie od środka)

 

A czy zauważyłeś żeby telefon robił gorszej jakości zdjęcia? No i czy to podlega gwarancji co Ty zrobiłeś w swoim przypadku?

Link to post
Share on other sites

Nawet nie wysyłałem go na gwarancję, nie chciało mi się czekać bo mineło by trochę czasu zanim by wszystko się wyjaśniło w serwisie.

 

Tę plamkę widziałem jedynie jak robiłem zdjęcia pod słońce, była normalnie widoczna na ekranie telefonu podczas robienia zdjęcia lub kręceniu filmu.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem z moją Z1 compact. Zauważyłem znaczne pogorszenie jakości zdjęć i charakterystyczne zarysowania jak u ciebie na zdjęciach, więc uznałem, że należy coś z tym zrobić. Nałożyłem odrobinę pasty do zębów na obiektyw (tyle aby nie było za sucho) i polerowałem okrągłymi ruchami patyczkiem do uszu około 5 minut. Efekt bomba, obiektyw czyściutki i błyszczący a zdjęcia ostre takie jak powinny być.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez sabzu
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

U ciebie wygląda to dokładnie tak samo jak ja miałem. Zdjęcia mi wychodziły jakby za mgłą i były "zamydlone", więc zaryzykowałem i pomogło. Skoro po polerowaniu pastą zniknęło, musiał to być problem zewnętrzny. Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka Wyłącz podpis z Tapatalk! /jutjub

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...