Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z komputerem...moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi....Ostatnio co jakis czas komputer sie zawiesza i wyskakuje niebieski ekran...a po parunastu sekundach komp sie restartuje...myslalem ze po sformatowaniu bedzie ok...ale wyskakuje caly czas to samo....ponizej zamieszczam link zd zdjeciem tego niebieskiego ekranu....mam nadziej,ze ktos bedzie wiedzial jak to naprawic....

 

 

http://images37.fotosik.pl/142/7b2a82103f9c9d2em.jpg

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze chyba zapomnialem dodac w poscie,ze tu chodzi o laptopa!!! a nie stacjonarke...

 

Nie jestem expertem i nie wiem czy o to chodzilo ale podaje...

Vista Home Premium/ wersja systemu 6.0.6001(Vista Retail)

 

Nie wiem czy o to chodzilo jezeli nie to poprawcie mnie...z gory dziek

Link to post
Share on other sites

model-HP Pavilion dv5 ...i pol roku jak go mam nic siem nie dzialo...a ciezko mi bedzie sprawdzic czy bez polaczenia tez sie to bedzie dzialo....czasami jest tak ze przez 2 tygodnie nic sie nie bedzie dzialo....a czasami jest tak ze 3 razy na dzien wyskoczy ten komunikat i sie robi restart...dlatego sam nie wiem co o tym myslec....

Link to post
Share on other sites

Zrobilem ale to nic nie pomoglo....kurcze chyba wyczytalem na stronie Microsoft ze te bledy moga byc przyczyna jakis sterownikow ...."Ten błąd występuje, jeśli sterowniki nie obsługują energii przejścia...zwykle w trakcie jednej z następujących procedur:

 

Zamykanie

Zawieszenie lub wznowienie z trybu gotowości

Zawieszania lub wznawiania ze stanu hibernacji

 

Ale sprawdzalem i wszystkie sterowniki mam aktualne...to teraz sam nie wiem czy to jest od tego czy moze nie...

Link to post
Share on other sites

Czy w czasie jak się zaczął wieszać instalowałeś jakieś nowe programy? Antywirusy jakieś, napędy wirtualne? Sprawdź w punktach przywracania co w tamtym okresie było instalowane/usuwane. Widziałem problem ze sterownikiem karty sieciowej po zmianie antywirusa z avasta na noda, jak tylko nod połączył się z serwerem i zaczął ściągać uaktualnienie wywalało bsod.

Link to post
Share on other sites

Nie mam teraz pod ręką Visty ani W7 więc będę trochę po omacku nawijał...

Sprawdź czy modem w menadżerze urządzeń w swoich właściwościach ma zarzączanie energią. Jeśli jest opcja podobna do tej z kart sieciowych: "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie..." to ją odznacz i sprawdź.

Ewentualnie spróbój z tymi sterownikami http://www.option.com/en/support/software-download/usb-modems/icon225/, pierwszy link jeśli nie pomoże możesz spróbować z trzecim linkiem który zawiera dodatkowo firmware. Piszę na ślepo bo nie wiem jaką masz wersję fw i sterowników.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowalem ten program co podales w linku....ten pierwszy...narazie mija pierwszy dzien...ale jak dotad nic sie nie stalo...ale i tak bardzo pomogles...wczesniej bez tego programu (GlobeTrotterConnect)za kazdym razem trzeba bylo laczyc sie recznie z netem....teraz ten program zastapil to co dostalem od Orange....i juz przy uruchamianiu systemu od razu mam polaczenie z siecia...wiec i tak duzy plus za pomoc....a co do mojego bledu to teraz mozna juz tylko czekac....jezeli do tygodnia sie nie pojawi to chyba bedzie juz dobrze.

Link to post
Share on other sites

Mam złą wiadomość ;) Ten komunikat (identyczny) miałem. Kilka miesięcy tak było a potem okazało się że to wina dysku. Oczywiście dysk się sfajczył. Tyle że u mnie też pomogło w spaleniu podniesiona szyna PCI ;)

Link to post
Share on other sites

Jak tomig_neska pisał problem zaczął występować od momentu zainstalowania modemu, więc ja bym to obstawiał poza tym jak się doszukałem ten modem jest tylko "Vista capable" czyli że tak na dobrą sprawę nie wiadomo jak będzie się pod Vistą zachowywał i powoduje bsod co prawda głównie związane z przerwaniami ale jednak.

 

@tomig_neska: Szkoda, że nie możesz przez kilka dni bez netu na laptopie się obejść bo byłaby pewność. Możesz jeszcze spróbować zaktualizować mu firmware ale to zawsze ryzyko albo kieruj się do Orange i mów że modem zawiesza ci komputer i spróbuj wynegocjować jakąś zamianę na inny model.

Link to post
Share on other sites

Kurcze w kwietniu kiedy po raz pierwszy zaczelo sie to dziac....ja tez myslalem na poczatku ze to chodzilo o dysk...ale nie wiem co dysk mialby wspolnego z ''przerywaniem energii''i wylaczaniem komputera.... w kazdym badz razie sprobuje sie przejsc do Orange i sie dowiedziec czy moge zamienic ten modem na jakis nowszy model....wytlumacze jaka sytuacja i zobacze co da sie zrobic...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...