Skocz do zawartości

Wybór pierwszego bezlusterkowca - problem


Recommended Posts

Cześć! Stoję przed dylematem wyboru pierwszego bezlusterkowca, dotychczas używałem typowych cyfrówek - szkoda gadać, z wiekiem lepszą pracą i podróżami pojawiła się zajawka na fotografię, dlatego szukam czegoś co pomoże mi w "rozwoju" i szlifowaniu umiejętności, zdecydowałem że aparat bez lustra z wymienną optyką będzie najlepszym wyborem - chociaż waham się jeszcze przy zaawansowanym kompakcie. Potrzebuję w miarę uniwersalny aparat przede wszystkim podróże, trochę pomieszczeń i krajobrazów. Oczytałem się w testach i forach, szczerze wiem mniej niż przed lekturą. Wybrałem takie modele: 

Sony A5000 + 16–50 mm PZ - 1400 zł 
Sony A6000 + 16–50 mm - 2400 zł 
OLYMPUS OM-D E-M10 CZARNY + 14-42MM - 2500 zł 
OLYMPUS PEN E-PL6 CZARNY + 14-42MM II - 1600 zł 
zaawansowany kompakt Canon PowerShot G9 X - 2000 zł 
Olympus OM-D E-M10 Mark II Srebrny + 14-42mm II - 3000 zł 

który z nich będzie najlepszym wyborem ? proszę pomóżcie. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiem sobie sam, po jeszcze głębszej lekturze testów i opinii na placu boju pozostały

 

Fujifilm X-T10 Srebrny + 16-50mm - oraz Olympus OM-D E-M10 Mark II Srebrny + 14-42mm II 

 

co wybrać ? co jest lepsze dla początkującego ? macie jakieś doświadczenia ?

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

Od strony technicznej zasadniczo we wszystkim - ogólnie lepsza głębia koloru, dynamika, użytkowe ISO: https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Olympus-OM-D-E-M10-Mark-II-versus-Sony-A6000___1046_942

 

Co do kosztów systemu i możliwości rozbudowy... to ja liczyć za Ciebie nie będę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...