Skocz do zawartości

[MSI GP62VMR] vs [Asus GL502VM]


Recommended Posts

Witam, nie znalazłem podobnych tematów, więc założyłem temacik:

Otóż po bardzo długich poszukiwaniach, rozważam kupno jednego z dwóch modeli:

msi gp62mvr - 15,6" 16gb ram, Core i7-6700HQ, gtx 1060 3gb, 128 ssd + 1T hdd
asus gl502vm-fy170t - 15,6", 12gb ram, core i7-7700HQ, gtx1060 6gb, 128 ssd + 1T hdd

MSI jest o 400zł tańszy z powodu nieco słabszego procka (z tego, co się orientuję, to różnica jest niewielka) i 3bg vramy mniej na karcie graficznej.
Ma dobre recenzje, matryca IPS ponoć bardzo dobra, lecz te 3gb vramu troszkę martwi - w różnych recenzjach pojawia się sporo głosów, że taka karta szybko się zestarzeje...

Asus z kolei ma 3bg ramu mniej, lecz gtx 1060 z 6gb vramu - lecz znalazłem parę opinii mówiących o pewnym odsetku jego egzemplarzy z nieco wadliwą matrycą - nie znalazłem info, które wskazywałoby jednoznacznie, iż jest to IPS, na stronie producenta widnieje informacja "LED FHD Anti-Glare Panel with G-SyncWith WideView Technology".
Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś mógłby wypowiedzieć się w kwestii matrycy Asusa - czy jest dobra? - i czy te 3gb vramu w MSI faktycznie będzie boleć za np. 2-3 lata.

Pozdrawiam

Edytowane przez halun666
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

ja mogę się wypowiedzieć :) Mam hyperbooka sl502VR z gtx 1060 i i7 6700hq od września 2016. Co chciałbys wiedzieć? :)

 

Nie zauważyłem wcześniej, pytałeś o jakość;)

​Do momentu zakupu hyperbooka korzystałem raczej ze standardowych laptopów(do 2,5k-3k) i byłem mocno za jednostkami stacjonarnymi.

 

Sprzedałem wszystko i wydałem ile wydałem na wymienionego wcześniej hyperbooka. Dla mnie jest rewelacyjny, Matryca z g-sync świetnie się spisuje. Throtlingu nie ma, na gpu najwyższa jaka miałem to chyba było 68 stopni, cpu podobnie. Słychać go pod obciążeniem ale ciepło trzeba jakoś rozporszyć. Hałas kwestia indywidualna. Touchpad wygodny, klawiatura(mam rgb)  rewelacyjna.

Chwale sobie jego wygląd - nie jest odpustowy. Szare matowe ramki wokół matrycy nie zbierają odcisków palcy.

Jest solidny, nic nie trzeszczy nie ugina się. Na plus dostpe do bebechów po zdjęciu klapy. Naprawdę wszytsko fajnie rozplanowane.

 

Co do minusów:

Niestety szczotkowane aluminium(na klapie szczególnie) zbierają się odciski palców

głośniki może grają trochę cicho.

Edytowane przez kafalar
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Odciski palców nie są raczej problemem... Jak to jest z tym hałasem? Osobiście toleruję dosyć duże hałasy - czy jest to dźwięk przeszkadzający np. w oglądaniu filmy na głośnikach?

No i ten system operacyjny... widzę, że trzeba za niego dodatkowo bulić :/

Link to post
Share on other sites

nie sprecyzowałem jeżeli chodzi o hałas;)

 

W przypadku pulpitu, ogladania filmow, przegladania neta jest bezgłośny. Chłodzenie jest niesłyszalne. Dopiero jak przykladam ucho do wywiewu czuje delikatny powiew.

 

O tym hałasie mówiłem podczas giercowania;) Slychac go jak do akcji wkracza gtx;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...